خانه » کامپیوتر و اینترنت » عکس ها در وردپرس و 3 اقدام در تغییر کیفیت تصاویر

عکس ها در وردپرس و 3 اقدام در تغییر کیفیت تصاویر

وردپرس یک سیستم داخلی برای مدیریت رسانه های آپلود شده شما مانند عکس، ویدئو، موسیقی، داکیومنت و غیره دارد، این سیستم به شما اجازه آپلود، مدیریت، ویرایش و حذف فایل از کتابخانه رسانه ای وردپرس شما را می دهد. احتمالا شما نیز با آپلود عکس در وردپرس و 2 روش انجام این کار آشنایی دارید. اما ممکن است با چگونگی تغییر کیفیت عکس های آپلود شده در وردپرس آشنا نباشید، در ادامه با چند روش تغییر کیفیت عکس ها در وردپرس آشنا خواهید شد.

عکس ها در وردپرس

کیفیت عکس ها در وردپرس

به طور پیش فرض وردپرس عکس های آپلود شده را جهت بهبود عملکردش، فشرده سازی می کند. میزان فشردگی و تغییر در کیفیت عکس ها توسط کاربران قابل تغییر نمی باشد و بسیاری از تصاویری که آپلود می گردند دچار افت کیفیت می شوند و بدین ترتیب ظاهر نامناسبی را برای سایت ایجاد می کنند. هر بار که شما عکسی آپلود می کنید (فرمت jpeg) وردپرس بصورت اتوماتیک آن را تا 90 درصد کیفیت آن فشرده می سازد. در وردپرس 4.5 به بعد این فشرده سازی تا 82% کیفیت اصلی افزایش یافته است.

غیر فعال سازی فشرده سازی عکس ها در وردپرس

عکس ها در وردپرس

در صورتی که شما عکاس می باشید و مایل هستید عکس های شما در وب سایت با بهترین کیفیت قرار گیرد این قابلیت وردپرس ممکن است برای شما ناکارآمد باشد . بنابراین بهتر است این قابلیت را غیر فعال نمایید. برای این که وردپرس تصاویر jpeg شما را فشرده نکند فقط کافی است کد زیر را در فانکشن قالب خود قرار بدهید. عدد 100 به معنای کیفیت کامل برای تصاویر آپلودی می باشد.

;({;add_filter(‘jpeg_quality’, function($arg){return 100

تغییر میزان فشرده سازی عکس ها در وردپرس

در صورتی که فعالیت شما به صورت متمرکز بر روی تصاویر نمی باشد احتمالا تغییر کیفیت تصاویر برای شما محسوس نیست. بنابراین می توانید با خیال راحت مقدار فشرده سازی را افزایش دهید. برای افزایش میزان فشرده سازی کد زیر را در فانکشن قالب سایت خود قرار بدهید. به یاد داشته باشید هرچه میزان عدد 75 کاهش یابد فشرده سازی افزایش یافته و کیفیت تصویر بیشتر کاهش خواهد یافت.

;({;add_filter(‘jpeg_quality’, function($arg){return 75

تازه سازی Thumbnail ها را فراموش نکنید

عکس ها در وردپرس

پس از اعمال تغییرات فوق در فایل فانکشن، به علت این که در هنگام آپلود تصاویر thumbnail با کیفیت پایین ساخته شده اند حتما باید کلیه ی thumbnail ها را تازه سازی کنید. برای انجام این کار می توانید از افزونه regenerate your thumbnails استفاده نمایید. با استفاده از این افزونه می توانید به صورت کلی تصاویر اپلود شده تازه سازی کنیدکه با توجه به تعداد عکس های آپلود شده زمانبر می باشد. هم چنین امکان تازه سازی تصاویر برای هر پست بصورت مجزا مقدور می باشد.

 

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *