خانه » گوناگون » گردشگری » مکان‌های دیدنی بروکسل، کاخ سلطنتی و کلیسای جامع سنت میشل

مکان‌های دیدنی بروکسل، کاخ سلطنتی و کلیسای جامع سنت میشل

بروکسل بزرگترین شهر و پایتخت کشور بلژیک است. از این شهر به عنوان قلب اتحادیه اروپا یاد می شود چرا که مقر اصلی بیشتر نهاد های دولتی اروپا است. جالب است بدانید که اسم بروکسل به معنی کلبه مرداب است. بر اساس آخرین سرشماری ها که در سال 2015 انجام شده است، جمعیت این شهر را یک میلیون دویست هزار نفر تخمین زده اند. در این شهر دو زبان مختلف استفاده می شود، در شمال فرانسوی و در جنوب هلندی. این شهر یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری نیز محسوب می شود چرا که بروکسل به بافت سنتی شهری خود وقادار مانده است. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر ما را همراهی کنید.

بروکسل

مکان‌های دیدنی بروکسل

کاخ سلطنتی

این کاخ یکی از معروف ترین و مهم ترین ساختمان های سلطنتی در اروپا محسوب می شود. خاندان سلطنتی بلژیک در این بنا اقامت دارند. اگر پرچم بلژیک بر روی قسمتی ورودی کاخ به احتزاز درامده باشد بدان معنی است که پادشاه در کاخ می باشد. تغییرات نگهبانی نیز هر روزه در ساعت 14 انجام می شود. اطراف کاخ مجموعه‌ ای از ساختمان‌ های فرهنگی وجود دارد که نمای نئوکلاسیکشان به رخ کشیده می‌شود. در طول سال صد ها هزار نفر از این کاخ زیبا دیدن می کنند. معمار این ساختمان زیبا ویتکتور اسپیلی بوده که آن را در سال 1854 ساخته است.

محل بزرگ

یکی دیگز از قسمت هایی از شهر که حتما باید از آن دیدن کنید، محل بزرگ یا Grote Markt است. این مکان درست در قلب شهر قرار دارد و بدون شک یکی از زیباترین منظره های دنیا را بوجود می آورد. شاید تنها بتوان چنین منظره زیبایی را در فیلم هایی مانند هوگو تماشا کرد. غروب آفتاب در امتداد ساختمان های زیبا و قدیمی چند قرن پیش، چشم هز بیننده ای را محشور می کند. بیشتر این ساختمان ها در سبک باروک و در بین سال های 1696 و 1700 ساخته شده اند.

مرکز کمیک استریپ بلژیک

مسلما این مرکز یکی از محبوب ترین مقاصد برای کسانی است که با خانواده به بروکسل آمده اند. این ساختمان فوق العاده در سال 1906 توسط ویکتور هورتا طراحی شده و از آن دوران مهم ترین مرکز برای کمیک استریپ و شخصیت های کارتونی شده است. شما می توانید در این مرکز با شخصیت های دوست داشتنی مانند تن تن و اسمورف ها روبه رو شوید. نمایشگاه‌های مداوم دوره‌ای از 200 نقاشی‌ کُمیک استریپ اصلی توسط هنرمندان بلژیک و فرانسه در اینجا دایر است.  در گالری شمالی این مرکز، تاریخچه شخصیت هایی مانند لوک خوش شانس و کاپیتان هوک به نمایش درامده اند.

بروکسل

کلیسای جامع سنت میشل

این کلیسای زیبا را در سال 1225 به «سنت مایکل» و «سنت خودولا» اهدا کردند. اما تا سال 1525 تغییرات زیادی در بافت آن بوجود آمد و بارها مورد بازسازی قرار گرفت. نمای داخلی این کلیسا بسیاری هیجان انگیز و زیبا می باشد. در دو طرف راهروی اصلی شاهد ستون های سنگی و مرمری بزرگی هستید که در بالای خود مسجمه ای سنگی از یک فرشته نگهبان را حمل می کنند. به تمام این موارد، آهنگ های زیبای کور که دز قسمت های جنوبی کلیسا شنیده می شود را اضافه کنید. از دیگر ویژگی های شگفت انگیز این کلیسا می توان به پنجزه های زیبا و رنگی اشاره کرد.

موزه‌ی سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک

این موزه را حتما باید در لیست کارهایی که در بلژیک باید انجام داد، جای دهید. موزه‌ی سلطنتی هنرهای زیبای بلژیک بدون شک یکی از مهم ترین موزه های دنیا در زمینه هنر است. شما می توانید در این مجموعه، آثار بزرگان هنر از سراسر اروپا را مشاهده کنید. این موزه که برای اولین بار در سال 1797 توسط یک مجموعه رشد کرد، به سرعت به یکی از باارزش ترین گالری های دنیا تبدیل شد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *