خانه » کامپیوتر و اینترنت » بروزرسانی گوگل و حذف نمایش سایت از جستجوی تصاویر

بروزرسانی گوگل و حذف نمایش سایت از جستجوی تصاویر

گوگل به‌ تازگی تغییری در جستجوی تصاویر خود به وجود آورده که بساری از کاربران از آن ناراضی می باشند. گوگل برخی از ویژگی های بخش جست و جوی تصاویر را بعد از انجام قرار داد با Getty Images دستخوش تغییر نمود. گزینه ی نمایش کامل تصویر هنگام مشاهده یک عکس در نتایج جستجوی تصویری Google هم توسط آن ها حذف گشت و گزارش این تغییرات در توییتر گوگل اعلام شده است. در این بخش به بروزرسانی گوگل و حذف نمایش سایت از جستجوی تصاویر گوگل می پردازیم.

بروزرسانی گوگل

بروزرسانی گوگل

پس از بروزرسانی گوگل شاهد حذف و تغییرات قسمت هایی از آن بودید. امروز ما برخی تغییرات در بخش Google Images انجام می دهیم تا به کاربران و وبسایت های مفید راهنمایی رسانده و کمک نموده باشیم.

بروزرسانی گوگل و حذف نمایش سایت از جستجوی تصاویر گوگل

از جمله این تغییرات برداشتن گزینه نمایش تصویر می باشد. البته گزینه ی “مشاهده سایت” باقی مانده است، به طوری که کاربران می توانند تصاویر مورد نظر خود را در متن صفحات سایت مشاهده نمایند. دکمه Search by Image نیز حذف خواهد شد. اما جستجوی تصویر برای پیدا کردن تصویر هنوز در دسترس کاربران می باشد. هم چنین سلب مسئولیت ” کپی رایت ” در نتایج جستجو نیز به وضوح قابل مشاهده می باشد.

خوشبختانه یک راه ساده برای دور زدن این محدودیت گوگل وجود دارد: روی عکس کلیک راست کرده و سپس گزینه open image in new tab یا view image (بسته به مرورگر متفاوت است) را بزنید تا تصویر در اندازه کامل برای شما باز گردد.

به نظر می آید که این تغییرات در راستای توافق گوگل با Getty Images در این روز های اخیر پیرامون مسئله ی کاهش نقض حق نسخه برداری از طریق موتور جستجو های پر استفاده می باشد.

هنوز سرچ معکوس گوگل کار می‌ کند و می‌ توانید به‌ راحتی تصویری را با کشیدن به جستجوی تصاویر گوگل آورده و در این قسمت رها سازید تا عکس‌ های مشابه آن را برای شما جستجو کرده و نمایش بدهد. به نظر می‌ آید علت حذف این دکمه نیز به این موضوع باز می‌ گردد که افراد از آن برای یافتن تصاویر بدون واترمارک استفاده می نمودند.

پیش از این تغییرات نتیجه جست و جوی تصویری گوگل به شکل زیر بود:

نتیجه جست و جوی تصویری گوگل پیش از بروزرسانی گوگل
نتیجه جست و جوی تصویری گوگل پیش از بروزرسانی گوگل

تغییراتی که پس از بروزرسانی گوگل به وجود آمده و شاهد آن ها هستیم:

نتیجه جست و جوی تصویری گوگل پس از بروزرسانی گوگل
نتیجه جست و جوی تصویری گوگل پس از بروزرسانی گوگل

 

 

 

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *