خانه » گوناگون » گردشگری » مکان‌های دیدنی کیف، کلیسای جامع سنت سوفیا و کاخ مارینسکی

مکان‌های دیدنی کیف، کلیسای جامع سنت سوفیا و کاخ مارینسکی

کیف پایتخت و بزرگترین شهر کشور اوکراین است. این شهر به دلیل عبور رودخانه دنپیر، به دو بخش شرقی و غربی تبدیل شده است. از این شهر به عنوان مرکز فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و علمی یاد می شود. علاوه بر این که کیف یکی از مهم ترین شهرهایی سیاسی در اروپا می باشد، مرکز مذهبی اروپای شرقی و مسیحیت ارتدوکس نیز این منطقه است. همین موضوع باعث شده تا گردشگران زیادی از این شهر دیدن کنند. جالب است بدانید که کیف با 3 میلیون نفر، هفتمین شهر پرجمعیت اروپا نیز می باشد. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر ما را همراهی کنید.

کیف

مکان‌های دیدنی کیف

کلیسای جامع سنت سوفیا

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، این شهر یکی از مهم ترین مراکز مذهبی در اروپای شرقی محسوب می شود. یکی از مهم ترین اماکن مذهبی در اوکراین کلیسای جامع سنت سوفیا می باشد. این کلیسای قدیمی که سبکی باروکی دارد، در سال 1037 ساخته شده است. از آنجا که بازسازی های بسیار ناچیزی بر روی این ساختمان صورت گرفته است، شما می توانید روح حقیقی بیزانس را در این کلیسا ببینید. از دیگر ویژگی های این بنا می توان به در سبز و مناره های طلایی آن اشاره کرد. سالانه بیش از 500 هزار نفر از این کلیسا زیبا دیدن می کنند.

کلیسای سنت اندرو

این کلیسا بعد از کلیسای جامع سنت سوفیا، دومین بنای مهم مذهبی در شهر محسوب می شود. سنت اندرو St. Andrew’s یکی از باشکوه ترین بناهای باروکی مذهبی در شرق اروپا می باشد. علاوه بر این که معماری این ساختمان بسیار چشمگیر و باشکوه است، موقعیت مکانی بسیار مناسبی نیز دارد. این ساختمان را بر رو یک تپه مصنوعی احداث کرده اند. با این که این بنا دوبار مورد اصابت صاعقه قرار گرفته است، اما با این حال نیز یکی از مهم ترین جاذبه های کردشگری در کیف بشمار می رود.

موزه میخائیل بولگاکف

اوکراین همواره به عنوان خانه اهالی هنر و ادبیات شناخته می شده است. یکی از مهم ترین هنرمندانی که در این شهر زندگی می کرده، میخائیل بولگاکف بوده است. وی یکی از مهم ترین نویسندگان بلوک شرق است. از مهم ترین آثار وی می توان به مرشد و مارگاریتا اشاره کرد. این موزه را بخاطر بزرگداشت این نویسنده نامی، ساخته شده است. ایشان از سال های ۱۹۰۶ تا ۱۹۱۹ در این ساختمان زندگی می کرده است. رمان نگهبان سفید که یکی از مهم ترین آثار سبک گوتیکی می باشد، توسط وی در این ساختمان نوشته شده است. امروزه علاقه مندان به ادبیات از سراسر دنیا برای بازدید از این موزه، به کیف سفر می کنند.

کیف

صومعه کیف پچرسک لاوارا

از این صومعه به عنوان یکی از مهم ترین صومعه های روسی یاد می شود. تاریخ ساخت این بنا به 900 سال پیش بر می گردد. این بنای ارتدکسی همواره مورد توجه گردشگران بوده است و به همین دلیل سالانه بیش از 700 هزار نفر از آن دیدن می کنند. از مهم ترین ویژگی های این بنا می توان به معماری باروکی و مناره های طلایی اشاره کرد. طول هر کدام از این مناره ها بیش از 50 متر می باشد و شما می توانید با بالارفتن از آنها، به خوبی بیشتر فضای شهری را مشاهده کنید.

کاخ مارینسکی

کاخ مارینسکی که با نام کاخ تزارسکویه نیز شناخته می شود، یکی از مهم ترین ساختمان ها در اوکراین می باشد چرا که این کاخ محل پارلمان کشوری و اقامت رییس جمهور می باشد. کاخ مارینسکی در سال 1744 توسط معمار باروک ایتالیایی «بارتولومئو راسترلی» (Bartolomeo Rastrelli) ساخته شد. در حال حاضر مناسک سیاسی مهمی در این ساختمان برگزار می شود که از میان مهم ترین آنها می توان به جلسه جدایی کریمه از اوکراین و الحاقش به روسیه نام برد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *