خانه » کامپیوتر و اینترنت » ایجاد سئو برای سایت و 9 اشتباه رایج صاحبان سایت

ایجاد سئو برای سایت و 9 اشتباه رایج صاحبان سایت

دیگر زمان آن فرا رسیده است که مطابق الگوریتم های جدید گوگل، استراتژی های مربوط به سئو و بهینه سازی سایت خود را تغییر دهید. برخی از تکنیک هایی که در گذشته مورد استفاده قرار می گرفتند و نتایجی مثبت به همراه داشتند امروزه نه تنها نتایج مثبتی ندارند بلکه انکان دارد موجب جریمه شدن شما توسط گوگل گردند. در ادامه به 9 تکنیک سئو که حتما باید از آن ها دوری کنید اشاره خواهیم نمود. در این بخش درباره ایجاد سئو برای سایت و 9 اشتباه رایج صاحبان سایت صحبت خواهیم نمود.

ایجاد سئو برای سایت و 9 اشتباه رایج صاحبان سایت

ایجاد یک صفحه مجزا برای عبارات کلیدی متغیر

شما باید صفحات با محتوای با ارزش برای کاربران تولید کنید. در گذشته برای هر عبارت کلیدی یک صفحه مجزا می ساختند. در حال حاضر کارشناسان سئو اعتقاد دارند باید در هر صفحه تمرکز بر روی یک موضوع باشد و عبارات کلیدی مختلفی را که در حوزه این موضوع قرار می گیرند از طریق تگ های هدینگ به عنوان زیر عنوان قرار می دهند.

بک لینک های تهاجمی در ایجاد سئو برای سایت

ایجاد سئو برای سایت و 9 اشتباه رایج صاحبان سایت

بک لینک ها هنوز بخش مهمی از سئو محسوب می گردند. Eric Enge مقاله ای در خصوص نقش بک لینک ها در نتایج جستجو نوشته است:

“لینک ها یک تأیید عمومی می باشند و منعکس کننده آن است که یک وبسایت اطلاعات ارزشمندی دارد. گوگل از لینک ها به عنوان یک سیگنال رتبه بندی جهت رتبه بندی سایت ها استفاده میکند. اما مشکلات زمانی رخ می دهند که لینک ها بصورت غیر طبیعی ایجاد گردند. به عنوان مثال طرح های تبادل لینک، ثبت سایت در دایرکتوری های ضعیف با رتبه اسپم زیاد، خرید لینک بصورت بی رویه و سایر تاکتیک های اسپم.”

بنابر این باید تکنیک های تهاجمی لینک بلدینگ را رها کرده و روی استراتژی های مفید تمرکز کنید. 

ایجاد سئو برای سایت و عدم رفع مشکلات سایت

برطبق تحقیقات انجام شده توسط مجله ی پارسی وان؛ اکثر وب سایت ها به نوعی با مشکلات فنی مواجه می باشند. مشکلاتی که تاثیراتی منفی بر جایگاه سایت شما در نتایج جستجو دارند. رایج ترین مشکلات فنی این سایت ها عبارتند از:

  • سرعت لود بسیار پایین
  • محتوا هایی تکراری
  • ریدایرکت هایی نامناسب
  • مشکلات مرتبط با سرور
  • خطا هایی مربوط به نمایش سایت در موبایل
  • خطا های https

فراموش کردن سئو تصاویر در ایجاد سئو برای سایت

بعنوان یک متخصص سئو باید تمام تلاش خود را بکار ببرید تا به هر نحوی در نتایج جستجو قرار بگیرید. یکی از این روش ها نتایج جستجوی تصاویر می باشد. در هنگام آپلود تصاویر در سایت به نام فایل ، ویژگی های Alt و Title توجه کرده و حتماً این موارد را در خصوص تصاویر مشخص کنید. Alt تصویر باید توضیحی در خصوص تصویر ارائه بدهد. اگر تصویر مطابق با موضوع صفحه بود (که حتما باید باشد) ، طبیعی است که یک کلمه کلیدی در توصیف داشته باشید.

تولید محتوای بی کیفیت در ایجاد سئو برای سایت

سئو و محتوا در هم آمیخته شده اند و شما بدون محتوا نمی توانید سایت خود را سئو کنید. جهت بهینه سازی سایت نیاز خواهد بود و در غیر اینصورت موتور های جستجو قادر به یافتن شما نخواهند بود. اما نکته ای که در این میان وجود دارد فقط داشتن محتوا به اندازه کافی خوب نمی باشد. محتوا باید دارای کیفیت مناسبی باشد، بخصوص در موضوعاتی که رقابت زیادی در آن ها وجود دارد.

ایجاد سئو برای سایت و تلاش برای گول زدن گوگل

سئو خوب یا سئو سفید به این معناست که تلاش کنید بصورت اصولی و قانونمند جایگاه خود را در نتایج جستجو بهبود دهید. اما سئو سیاه بمعنای سوء استفاده از قوانین گوگل است. این قبیل فعالیت ها ممکن است در برهه زمانی کوتاه نتایج مثبتی به همراه داشته باشند اما در دراز مدت حتما جریمه می شوید.

تغییر دادن تاریخ مقالات جهت نمایش بروز بودن آن نیز یکی از حقه هایی است که مدیران سایت برای برای نشان دادن فعالیت زیاد سایت و بروز بودن آن بکار می برند؛ غافل از اینکه گوگل آن ها را شناسایی نموده و جریمه می کند.

تمرکز بر رتبه بندی کلمات کلیدی جهت اندازه گیری موفقیت

ایجاد سئو برای سایت و 9 اشتباه رایج صاحبان سایت

در دنیایی که جستجوی مکان ، تاریخچه وب ، جستجوی تصاویر و جستجوی صوتی رو به رشد است رتبه بندی کلمات کلیدی تصویر واقعی از جایگاه شما ارائه نمی دهد . مردم برای جستجوی محصولات و پاسخ ها از طیف گسترده ای از پرسش ها بهره می برند. این جمله بدان معنا نیست که رتبه بندی کلمات کلیدی را نادیده بگیرید. باید روی داده های دیگر نیز تمرکز کنید . باید پاسخ سوالاتی مانند سوالات زیر را بیابید:

  • آیا کاربران با وب سایت شما ارتباطی برقرار می کنند؟
  • ترافیک شما به چه طریقی تامین می گردد؟
  • میزان ماندگاری کاربران در سایت شما چقدر می باشد؟

پیوند های بیش از اندازه بین وب سایت های شما

برخی پیشنهاد می کنند بین سایت های خود لینک های مختلف ایجاد کنید با این استدلال که به شما کمک می کند در جایگاه بالاتری باشید، اما این پیشنهاد درستی نیست. لینک سازی بین بین وب سایت های شما با قصد افزایش تعداد بک لینک ها، ممکن است به شما بیشتر آسیب وارد کند و این تکنیک سئو بسیار قدیمی شده است.

ایجاد سئو برای سایت با قوانین ثابت سئو

بروز نبودن و آشنا نبودن با تغییر الگوریتم ها، دستورالعمل وب مستران ، قوانین سئو  و غیره موجب عدم موفقیت شما خواهد شد. سعی کنید بصورت هفتگی مقالات مرتبط با تغییرات الگوریتم های جستجو را مطالعه کرده و اصلاحات لازم را در وب سایت های خود انجام بدهید. مطالعه وبلاگ های سئو، پیگیری حساب کاربری متخصصان سئو در توییتر، شرکت در وبینار ها و کنفرانس های سئو اطلاعات شما را در این زمینه بروز می کند.

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.