خانه » کامپیوتر و اینترنت » سایفون ٣، روش استفاده و بررسی میزان امنیت آن

سایفون ٣، روش استفاده و بررسی میزان امنیت آن

سایفون ۳ (PSIPHON 3) نوعی ابزار فیلترینگ از شرکت سایفون می باشد که با استفاده از آن می توانید بدون فیلتر به اینترنت دسترسی داشته باشید. در روز های اخیر، یک بد افزار که خود را به عنوان برنامه سایفون ٣ برای ویندوز معرفی کرده، شناسایی شده است. اما راهکار هایی برای تشخیص آن از سایفون اصلی وجود دارد که در ادامه به شما معرفی می کنیم و همچنین شما را با روش استفاده از سایفون ٣ برای ویندوز و سیستم های اندروید آشنا نموده و میزان امنیت آن ها را بررسی خواهیم کرد.

سایفون ٣

شناسایی سایفون ٣

تیم سایفون متوجه یک بد افزار شده است که خود را به عنوان برنامه سایفون ٣ برای ویندوز معرفی کرده است. این بدافزار, به عنوان یک فایل فشرده شده (zip.) به نام “pisphone3.zip” از طریق وبسایت www.copy.com در حال ارائه می باشد. این فایل فشرده شامل یک برنامه اجرایی ویندوز به نام “pisphone3.exe” می باشد که توضیحات و اطلاعات آن را می توانید در وبسایت Virus Total مشاهده نمایید.

همراهان مجله ی پارسی وان؛ نکته مهمی که باید به آن باید توجه کنید اسم برنامه است که با “e” در آخر اسم سایفون نوشته می شود و حتی این برنامه توسط شرکت سایفون امضا نگشته است. به هیچ عنوان فایل اجرایی سایفون ٣ را که تازه دانلود نموده اید بدون چک کردن امضای دیجیتالی آن اجرا نکنید.

سایفون ۳ برای اندروید

سایفون ۳ برای ویندوز

سایفون ٣

سایفون ۳ نوعی ابزار فیلترینگ از شرکت سایفون می باشد که با استفاده از وی پی ان، اس اس اچ و همین طور پراکسی اچ تی تی پی برای شما دسترسی به اینترنت بدون فیلتر را فراهم می سازد. بازدید کننده (client) سایفون ۳ بطور اتوماتیک تقاط دسترسی جدید را گرفته و شانس شما را برای عبور از سانسور افزایش می دهد.

سایفون ۳ جهت فراهم نمودن دسترسی آزاد به مطالب اینترنت طراحی شده است. سایفون نگهداری از اطلاعات محرمانه شما روی اینترنت را تضمین نمی کند و نباید به عنوان یک ابزار محافظ در محیط اینترنت استفاده شود.

اعتبار سایفون ۳ برای ویندوز

سایفون ٣

هر سایفون ۳ برای بازدید کننده ویندوز یک فایل اجرایی است که بصورت دیجیتال توسط شرکت سایفون امضاء شده و ویندوز بصورت اتوماتیک این امضا را هنگام اجرای برنامه چک می کند. شما نیز می توانید به روش دستی پیش از اجرای برنامه کلاینت با باز کردن قسمت مشخصات فایل، بخش امضای دیجیتال را بررسی کنید.

گواهیSHA1 برای شرکت سایفون مهر تائید است. برای تأییدیه معتبر دوره زمانی 16 جون 2011 تا 21 ژوئن 2012 ، کلید عمومی تأیید شده در قسمت جزییات نمایش داده شده و گواهی SHA1 بصورت زیر می باشد:

8f:b7:ef:bd:20:a9:20:3a:38:37:08:a2:1e:0a:1d:2e:ad:7b:ee:6d

و برای تأییدیه معتبر برای دوره 21 می 2011 تا 30 جولای 2014 گواهی SHA1 بصورت زیر می باشد:

84:c5:13:5b:13:d1:53:96:7e:88:c9:13:86:0e:83:ee:ef:48:8e:91

سایفون ۳ برای ویندوز، خودش را بطور اتوماتیک بروز رسانی می کند و این عملیات بصورت خودکار اعتبار هر بروز رسانی را کنترل می کند.

اجرای سایفون 3 با ویندوز

روی برنامه بازدید کننده (کلاینت) کلیک کرده و آن را اجرا کنید. هنگام اجرای برنامه، شما باید پیغام امنیتی که نشان دهد این برنامه محصول شرکت سایفون می باشد را مشاهده نمایید.

سایفون ٣

سایفون ۳ بطور اتوماتیک در زمان اجرای برنامه شروع به برقراری ارتباط می کند و در هنگام برقراری ارتباط، ایکون در حال چرخش ظاهر می شود. شما می توانید یکی از روش های تونل ارتباطی را دنبال کنید:

  • وی پی ان
  • اس اس اچ
  • اس اس اچ +

ارتباط با سرور سایفون زمانی برقرار می گرردد که ایکون سبز ظاهر شود. در حالت وی پی ان همه ترافیک ارتباطی شما بصورت اتوماتیک از طریق سایفون 3 وارد تونل ارتباطی می گردد.

در حالت اس اس اچ و اس اس اچ +، سایفون ۳ بصورت اتوماتیک مشخصه های پراکسی سییستم ویندوز را جایگذاری می کنند و ترافیک برای برنامه هایی که از این مشخصه ها پیروی می کنند را ازطریق این کانال ارتباطی عبور می دهد. این مشخصه ها بطور پیش فرض توسط همه مرورگر های اینترنت شناخته می شوند.

علاوه بر این، در حالت اس اس اچ و اس اس اچ +، سایفون ۳، یک کانال مجزا پیشنهاد می کند، جایی که ترافیک ارتباطی بین المللی از طریق پراکسی کانال می گردد و نه ترافیک محلی. هنگامی که این انتخاب فعال باشد، دامنه های بدون پراکسی در قسمت پیام ها گزارش داده خواهند شد. قسمت Tunneling پراکسی را بررسی کنید.

سایفون ٣

زمانی که شما برنامه را ببندید، سایفون ۳ بطور اتوماتیک قطع می گردد. در صورت تمایل به برقراری ارتباط، شما می توانید روی ایکون کلیک کنید تا ارتباط را برقرار نمایید.

اعتبار سایفون ۳ برای اندروید

اخیرا یک شرکت امنیتی گزارش کرده است که یک حفره امنیتی درسیستم عامل اندروید پیدا نموده اند که باعث می شود سیستم بررسی امضای دیجیتالی اپ های اندورید, برنامه های مخرب را بصورت اشتباه معتبر گزارش کند.

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *