خانه » گوناگون » گردشگری » مکان‌های دیدنی گرانادا، قلعه الحمرا و کاخ چارلز پنجم

مکان‌های دیدنی گرانادا، قلعه الحمرا و کاخ چارلز پنجم

گرانادا یکی از مهم ترین شهر های اسپانیا است که هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر می باشد. از آنجا که این شهر در زمان سلجوقیان به تصرف مسلمان ها درآمده بوده است، شما می توانید رنگ و بوی هنر و فرهنگ اسلامی عربی را در جای جای این منطقه پیدا کنید. همین موضوع باعث شده تا این شهر به یکی از مهم ترین شهر های توریستی اسپانیا تبدیل شود. طبق آخرین سرشمار های انجام شده، جمعیت این شهر را 210 هزار نفر تخمین زده اند. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های گردشگری گرانادا ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

گرانادا

مکان‌های دیدنی گرانادا

قلعه الحمرا

بدون شک مهم ترین جاذبه گردشگری این شهر قلعه الحمرا می باشد. از این کاخ به عنوان مهم ترین و باشکوه ترین بنای اسلامی یاد می شود که سبکی آفریقایی دارد. قسمت های مختلف این قلعه زیبا را در دوره های مختلف زمانی ساخته اند. این قلعه زیبا که در منطقه آندلس بنا شده است، یکی از مهم ترین میراث ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو می باشد. الحمرا به خاطر رنگ سرخ دیوار های خارجی ‌اش که از آجر و خشت‌ های خشک شده در آفتاب ساخته شده‌ اند، به این نام مشهور شده است. با این که بنا سال ها شاهد جنگ های بین مسلمانان و مسیحی ها بوده، آسیب چندانی ندیده است.

باغ های کارمن دلوس مارتیرز

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری گرانادا که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، باغ های کارمن دلوس مارتیرز هستند. این باغ ها در نزدیکی کاخ الحمرا قرار دارند. شما می توانید به راحتی از این دو مکان در یک روز دیدن کنید. این باغ سبکی شاهنشین دارد و شما می توانید در اقصی نقاط آن با درختان برگ پهن همچون نخل روبه شوید. منطقه آندلس معمولا گرم و خشک می باشد اما این باغ در میان این شهر مانند یک جواهر سبز می درخشد و می تواند شما را از شر گرمای طاقت فرسا در امان نگه دارد.

ژنرالیف

ژنرالیف یا جنّه العریف به معنی بهشت هنرمندان می باشد. این بنا نیز در نزدیکی کاخ الحمرا قرار دارد و شامل چند کاخ و باغ می باشد که روزگاری محل اقامت پادشاهان مغاربه بوده است. از آنجا که این بنا بین دو جاذبه مهم شهر یعنی کاخ الحمرا و باغ های کارمن دولوس ماتیرز واقع شده است، برای سال ها کمتر مورد توجه قرار می گرفت تا اینکه دولت اسپانیا تغییراتی را در آن ایجاد کرد. شکل طراحی و معماری آن از جمله فضای سبز و درختکاری متقارن، فواره، استخر ها و جویبار ها نمونه بسیار دیدنی از سبک طراحی در شمال افریقا می باشد.

گرانادا

کاخ چارلز پنجم

یکی از معدود بناهایی که در سبک آسیایی و اسلامی ساخته نشده است، کاخ چارلز پنجم می باشد. این کاخ که قدمتش به سال 1527 بر می گردد، توسط چارلز پنجم بوجود آمد. هدف از ساختن این کاخ مبارزه و رقابت با قلعه الحمرا بوده است. به همین دلیل می باشد که معماری این کاخ شباهت های بسیاری به الحمرا دارد. از مهم ترین بخش های این بنا می شود به ضلع شرقی آن که کلیسای سانتا ماریا احداث شده است، اشاره کرد. بر اساس گزارش ها، سالانه بش از 700 هزار نفر از این کاخ دیدن می کنند.

کلیسای جامع گرانادا

این کلیسا مهم ترین بنای مذهبی در شهر است. از آنجا که گراندا همواره شاهد نبر بین مسلمانان و مسیحی ها بوده، بناهای مذهبی اش بارها توسط هر دو گروه تخریب شده اند. از میان مهم ترین این بناها می شود به کلیسای جامع گرانادا اشاره کرد. این بنای زیبا مخلوطی از سه سبک رنسانس، باروک و گوتیک می باشد. بعد از اینکه مسیحی ها به طور کامل مسلمانان را از این شهر بیرون کردند، این بنا به عنوان کلیسای جامع انتخاب شد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *