خانه » کامپیوتر و اینترنت » متا تگ توضیحات و هماهنگ سازی سایت با تغییرات گوگل

متا تگ توضیحات و هماهنگ سازی سایت با تغییرات گوگل

در سال 2015 میلادی گوگل، محدودیت 155 کاراکتری متا تگ توضیحات (Meta Description) سایت در Search Snippets را شکست و در برخی از نتایج تعداد کاراکتر  های بیشتری را نشان می داد. این اتفاق برای تعداد کمی از نتایج و سایت ها رخ داده بود و معیاری برای تغییرات در گوگل به حساب نمی آمد. اما در سال 2017 میلادی شرایط تغییر کرد و اکنون می توانید بگویید که گوگل محدودیت نمایش توضیحات را به بیش از  230 کاراکتر ارتقا داده تا مشکلات کاربران خود را برطرف سازد.

متا تگ توضیحات و هماهنگ سازی سایت با تغییرات گوگل

مشکل در تخمین محدودیت در Meta Description

با بررسی 10.000 کلید واژه ، میانگین تعداد کاراکتر های به نمایش درآمده برای سایت های گوناگون در حدود 215 کاراکتر بوده است که این رقم بسیار بیشتر از تعداد 155 کاراکتر معمول بود. مشکلی که در تخمین میانگین کاراکتر های نمایشی به وجود می آید و این مشکل این است که بسیاری از سایت ها دارای توضیحات بسیار کوتاهی می باشند و گوگل همان توضیحات را به نمایش در می آورد . پس بنابراین این قبیل وب سایت ها میانگین بدست آمده را به شدت کاهش خواهد داد.

ما به دنبال این هستیم که گوگل دقیقا” چه موقع توضیحات بخش Description وب سایت ها را در search snippets قطع می نماید. پس بنابراین می بایست فقط نتایجی را بررسی کنیم که در انتهای توضیحات آنها ” . . . ” قرار داده شده است. در میان کلید واژه های مورد تحقیق حدود سی و سه درصد از این نتایج به این شکل قطع شده بود . با محدود کردن کلید واژه ها به این نتایج ، میانگین کاراکتر های نمایشی به 292 کاراکتر افزایش پیدا کرده است.

متا تگ توضیحات و هماهنگ سازی سایت با تغییرات گوگل

جهش خیره کننده ای در محدود 300 تا 325 کاراکتری داریم که معنی آن ، این است که محدوده قطع توضیحات متا در حدود 300-325 کاراکتر می باشد.

محدودیت متا تگ توضیحات یا Meta Description در ویدئو ها

نکته عجیبی که در نتایح بررسی مشاهده می گردد این است که متا تگ توضیحات مربوط به ویدئوها محدودیت بیشتری دارد و اکثرا” این محدودیت به زیر 200 کاراکتر می رسد. توضیحات مربوط به ویدئو ها اغلبلاً دو خطی است.

پیش برش توضیحات متا توسط CMS

نکته دیگری که با آن مواجه شدیم مواردی بودند که توضیحات متا – متا تگ توضیحات بدون دخالت گوگل محدود شده بودند . این محدودیتاغلب توسط سیستم های مدیریت محتوا یا همان CMS ها اعمال شده است . توضیحات این بخش توسط خود سایت محدود شده و گوگل عملاً دخالتی در محدودیت این بخش نداشته است . این محدودیت در سیستم مدیریت سایت بصورت آگاهانه و یا ناآگاهانه (از طریق تنظیمات اشتباه افزونه ها) اعمال گشته است . در هر صورت این نتایج در بررسی ها مشکل آفرین است و مورد دلخواه نمی باشد.

افزودن توضیحات توسط گوگل

نکته دیگر نیز این است که گوگل بطور اتوماتیک توضیحات متای برخی از سایت ها را تکمیل می کند . گوگل بنا به صلاح دید خود Meta Description برخی از وب سایت هایی که دارای توضیحات کوتاهی بودند را ارتقا می دهد. این عملیات بیشتر در وب سایت هایی دیده می شود که اعتبار بالایی داشته و اغلب در صدر نتایج قرار دارند.  ویکی پدیا نمونه اینگونه سایت ها می باشد.

باید توجه داشت که هنوز به طور قطع نمی توان محدودیت جدید را تخمین زد و گوگل نیز در این خصوص چیزی عنوان نکرده است . نتایج بررسی های فوق نشان می دهد که این مقادیر به سرعت در حال تغییر می باشند. بنابراین عاقلانه به نظر می رسد که خود را با این تغییرات تطبیق بدهیم.

هماهنگ سازی سایت با تغییرات گوگل

گام اول: لیستی از صفحات مهم خود آماده کرده و جهت بهینه سازی و سئو سایت خود متا تگ توضیحات یا Meta Description آنها را تغییر بدهید . می توان توصیحات مفید بیشتری در این قسمت قرار داد.

گام دوم: صفحات مختلف سایت خود را در گوگل جستجو نمایید و اطلاعات Search Snippets آنها را مشاهده کنید . در صورت نیاز صفحات را ویرایش و پس از هر تغییر از طریق ابزار Fetch as google این تغییرات را به گوگل اعلام کنید.

گام سوم: در مطالب جدیدی که در سایت منتشر می نمایید این نکات را نیز مد نظر قرار بدهید و سعی نمایید توضیحات مناسب تر و با تعداد کاراکتر های بیشتری قرار بدهید .

 

 

منبع: https://www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

جستجوی صوتی گوگل و بهینه سازی محتوای سایت

امروزه استفاده از جستجوی صوتی و دستیار صوتی برای پاسخ به سوالات متداول افزایش یافته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.