خانه » گوناگون » گردشگری » مکان‌های دیدنی کازان، کرملین و معبد همه ادیان

مکان‌های دیدنی کازان، کرملین و معبد همه ادیان

کازان که عده زیادی آن را با نام قازان نیز می شناسند، یکی از مهم ترین شهر های روسیه است که در مرکز جمهوری فدارلی تارتارستان قرار دارد. این شهر از نظر تاریخی اهمیت بسیاری بالایی دارد چرا که کازان مرکز درگیری های شورشی های تارتاری و نیرو های تزاری بوده است. بر اساس آخرین سرشماری هایی که در سال 2015 انجام شد جمعیت این شهر را یک میلیون و پانصد هزار نفر تخمین زده اند. این بدان معنی است که کازان هشتیمن شهر بزرگ روسیه می باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم.

کازان

مکان‌های دیدنی کازان

کرملین

جالب است بدانید که در بسیاری از شهر های روسیه کاخی به اسم کرملین وجود دارد که مهم ترین آنها در مسکو واقع شده است. کازان نیز این قضیه مستثنی نمی باشد و کاخی به اسم کرملین در خود دارد. از سال 2006 این ساختمان زیبا را در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت کرده اند. این کاخ تنها قسمتی است که از قلعه با شکوه تاتار ها باقی مانده است. این کاخ در طول حیات خود شاهد نبرد های بسیاری بوده است که در خلل یکی از آنها بیشتر قسمت قلعه تارتار ها از بین رفت. از آنجایی که بیشتر مردم این شهر با حکومت مشکل دارند این قلعه از اهمیت بالایی نزد آنها برخوردار است.

هرمیتاژ کازان

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر که از ارزش بالایی برخوردار می باشد، هرمیتاژ کازان است. هرمیتاژ مهم ترین موزه در شهر و حتی در متطقه فدرالی تارتارستان می باشد. سالانه بیش از 150 هزار نفر از این موزه بازدید می کنند. در این موزه چیری بیش از 900 مجموعه مخلف از آثار هنری، فرهنگی و تاریخی منطقه تارترستان وجود دارد که قدمت بعضی از آنها به بیش از هزار سال پیش بر می گردد. از مهم ترین آثاری که در این موزه نگهداری می شوند، می توان به سردیس بلیس چخوف و سنگ مرمری دراگون گیت اشاره کرد.

کازان

مسجد قل شریف

مسجد قل شریف بزرگترین مسجد در روسیه است و از همین رو نزد مسلمانان از ارزش بالایی برخوردار است. این مسجد زیبا در قرن 16 میلادی و توسط یکی از مهم ترین معماران جهان اسلام یعنی محمد رخوف ساخته شده است. یکی از مهم رتین ویژگی های این مسجد معماری زیبا و عربی آن می باشد. از آنجا که روسیه کشوری کومونیسم محسوب می شود، این مسجد مانند نگینی باشکوه در آن می درخشد. معمولا در طول سال چیزی بیش از 500 هزار نفر از این مسحد زیبا دیدن می کنند.

معبد همه ادیان

این مجموعه مذهبی یکی از منحصر به فرد ترین بناهای روسیه است. شما می توانید در این مجموعه با عبادتگاه هایی از مهم ترین ادیان دنیا از جمله مسجد اسلامی، کلیسا های ارتدکسی، پروستانی و کاتولیکی، عبادتگاه های ژاپنی و معابد یهودی آشنا شوید. این مجموعه به ابتکار الدار خانوف از هنرمندان محلی روسی بنا شده و کار ساخت آن از سال 1994 آغاز شده بود. یکی از عمده دلایل علایق گردشگران به شهر کازان این معبد می باشد. بازدید از تمام قسمت های این معبد چند روزی وقت شما را می گیرذ.

برج سویوم‌ بایک

سویوم بایک یکی از محبوب ترین شخصیت های تاریخی این شهر است. این بانوی زیبا دختر فرمانرای تارتارستان محسوب می شده و قرار بوده برای برقراری صلح با ایوان مخوف ازدواج کند. ایوان مخوف یکی از بدنام ترین حکمران تزاری است که بیشتر مردم روسیه از او متنفرند. این شاهزاده برای این که با ایوان مخوف ازدواج نکند خود را از این برج به پایین پرت می کند. به همین دلیل است که اسم این بنای قرن 14امی به برج سویوم‌ بایک معروف است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *