خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با جاذبه‌های گردشگری شهر سالوادور

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری شهر سالوادور

سالوادور یکی از مهم ترین شهر های برزیل و مرکز ایالت باهیا است که در شرق این کشور قرار دارد. سالوادور با جمعیتی 3 میلیون نفری، چهارمین شهر پرجمعیت برزیل محسوب می شود. این شهر اولین پایتخت دستگاه استعماری پرتغالی‌ ها و یکی از مراکز اصلی تجارت برده در تاریخ بوده است. متاسفانه این شهر همیشه به عنوان یکی از مراکز اصلی فقر و جنایات در برزیل شناخته می شود. این روز ها با تعبیه شرایط خاص وضعیت سالوادور بهبود پیدا کرده و به یکی از مراکز گردشگری در برزیل تبدیل شده است. برای آشنایی بیشتر با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر ما را همراهی کنید.

سالوادور

جاذبه‌های گردشگری شهر سالوادور

پلورینیو Pelourinho

این منطقه زیبا که تنها 85 متر از سطح دریا فاصله دارد، در دوران پایتخت بودن سالوادور، یکی از اصلی ترین محله های اشراف نشین محسوب می شده است. این روز ها نیز پلورینیو Pelourinho وضعیت خود را حفظ کرده و یک اختلاف فاحش با دیگر نقاط شهر دارد. این محله قلب منطقه پلورینیو است که در قرن 17 و 18 میلادی با شکوه ترین ساختمان های آمریکای لاتین در آن احداث شده است. این محله همچنین تنها اثری است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. همین موضوع اهمیت بالای پلورینیو را نشان می دهد.

سائو فرانسیسوکو São Francisco

یکی از مهم ترین القابی که به این شهر داده اند، شهر کلیسا ها است. بدون تردید مهم ترین و زیباترین کلیسا در این شهر، سائو فرانسیسوکو São Francisco است. نمای زیبای سنتی کلیسا و همچنین چوب های طلا کاری شده داخل آن توانسته تا زیبایی خیره کننده ای را خلق کند. جالب است بدانید که این کلیسا در پی حملات هلندی ها در اوایل قرن هفدهم  تخریب شد. کار بازسازی این کلیسا بین سال های  1708 و 1723 به پایان رسید. از آن موقع تا به حال بیش از 35 میلیون نفر از سائو فرانسیسکو بازدید کرده اند.

آسانسور های شهری

این شهر دارای شیب و ارتفاع زیادی می باشد و به همین دلیل است که قسمت های زیادی از آن دارای آسانسور هستند. از مهم ترین این آسانسور ها می توان به بالابر Plano Inclinado de Gonçalves اشاره کرد. در حال حاضر این آسانسور به یکی از نماد های اصلی شهر تبدیل شده است. یکی دیگر از آسانسور های مطرح شهر، آسانسور Art Deco منطقه بندر  Praça Cairu است که سالانه بیش از 500 هزار نفر را بالا و پایین می آورد.

سالوادور

کلیسای جامع

یکی دیگر ار کلیسا های مهم شهر که بازدید از آن را حتما باید در لیست خود قرار دهید، کلیسای جامع می باشد. این کلیسا که در Terreiro de Jesus، مجاور Praça da Sé قرار دارد، سابقا با نام یسوعیون شناخته می شده است. نمای کلیسا با سنگ هایی که از پرتغال آورده شده بود پوشانده شده است و داخل آن نیز به سبک باروک در قرن هجدهم تزئین شده است. تاریخ ساخت این کلیسای زیبا به قرن 16 میلادی بر می گردد اما به دلیل حملاتی که در طول قرت 18 میلادی به این شهر انجام شد، بیشتر قسمت های کلیسا نابود شد که خوشیختانه در سال 1900 به طور کامل مورد بازسازی قرار گرفت.

سواحل سالوادور

مانند بسیار از شهر های برزیل، سالوادور نیز به داشتن سواحل زیبا و مفرح معروف است. هر ساله در این سواحل انواع و اقسام فستیوال ها و جشن ها برگزار می شوند. همین موضوع باعث شده تا افرادی زیادی از سراسر دنیا خود را به این سواحل برسانند. جالب است بدانید سالوادور شبه جزیره ای است که یک بندر بزرگ طبیعی را از خلیج Baía do Todos Santos در اقیانوس اطلس جدا می سازد. از مهم ترین سواحل این کشور می توان به پورتو بارا اشاره کرد که بیشتر مخصوص اروپاییان می باشد و دارای بیشترین امکانات است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *