خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم ترین شهرهای آلمان بخش اول

آشنایی با مهم ترین شهرهای آلمان بخش اول

بدون شک آلمان یکی از پرنقش ترین کشور های جهان در عصر معاصر است. این کشور که جمعیتی 80 میلیون نفری دارد، پرجمعیت تری کشور در اتحادیه اروپا محسوب می شود. آلمان یکی از قدیمی ترین جوامع انسانی در دنیا را نیز داشته است. باستان شناسان اعتقاد دارد این منطقه برای اولین بار 230 هزار سال پیش اولین انسان ها ( نئادرتال ها ) را در خود دیده است. آلمان همچنین مهم ترین کشور ار نظر اقتصادی در اروپا و پرقدرت ترین آنها می باشد. اولین قومی که در این کشور ساکن شد آلامان ها بوده اند و از همین رو در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله ایران به Germany آلمان می گویند. برای آشنایی با مهم ترین شهرهای آلمان ما را همراهی کنید.

شهرهای آلمان

 مهم ترین شهرهای آلمان

برلین

برلین پایتخت و بزرگترین کشور در آلمان می باشد. این شهر همچنین دومین شهر پرجمعیت اروپا نیز است. براساس آخرین سرشماری ها جمعیت این شهر را 4 میلیون نفر تخمین زده اند. این شهر قدیمی ترین و مهم ترین قسمت در آلمان نیز محسوب می شود. رودهای اشپغه و هاول و مرکز متروپل برلین-براندنبورگ در این شهر قرار دارند و از همین رو آب و هوای برلین نسبت به دیگر شهر های آلمان معتدل تر است. هر ساله افراد زیادی برای بازدید از جاذبه های این شهر مانند، دروازه براندنبورگ، جزیره موزه، یادبود دیوار برلین و کاخ شارلوتنبورگ به برلین سفر می کنند.

هامبورگ

هامبورگ با یک میلیون و هشتصد هزار نفر دومین شهر بزرگ آلمان است. این شهر یکی از مهم ترین بندر های اروپا نیز محسوب می شود. تنها بندر هایی مانند آمستردام و لیروپول با هامبورگ قابل مقایسه هستند. این شهر در جنوب شبه جزیره یوتلان قرار دارد و از همین رو بسیاری از معاملات تجاری در هامبورگ صورت می گیرد. هامبورگ دارای آب و هوای اقیانوسی است که تحت تأثیر اقیانوس اطلس است. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان به مواردی مانند: سرزمین عجایب مینیاتوری، بندر هامبورگ، نگارخانه‌ی Kunsthalle و کلیسای سنت میشل اشاره کرد.

شهرهای آلمان

مونیخ

سومین شهر پرجمعیت آلمان مونیخ است که بیش از یک ملیون و چهارصد هزار نفر در آن زندگی می کنند. این شهر همچنین مرکز ایالت باواریا نیز محسوب می شود. مونیخ بر روی رود ایسار و شمال کوه آلپ قرار گرفته است. استاندارد های شهرنشینی باعث شده تا تا این شهر را در رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار بگیرد.. یکی از بزرگترین تیم های فوتبال دنیا به اسم بایرن مونیخ نیز در این شهر قرار دارد. کرسی سلطنتی باشکوه مونیخ، فراونکیرشه‌، مارین پلاتز و کلیسای آزام مهم ترین جاذبه های این شهر را تشکیل می دهند.

فرانکفورت

فرانکفورت با 700 هزار نفر، بزرگ‌ ترین شهر ایالت هسن در آلمان و پنجمین شهر بزرگ آلمان محسوب می شود. این شهر برای قرن ها یکی از مهم ترین بخش های امپراطوری روم باستان محسوب می شده و نامش نیز شهر آزاد فرانکفورت بوده است. فرانکفورت امروزه یکی از ثروتمند ترین مراکز اروپا و مرکز فرهنگ، ادبیات و همچنین بانکها به حساب می آید. شما می توانید با بازدید از این شهر با جاذبه های گردشگری مانند مرکز شهر قدیمی، خانه و موزه‌ی گوته، موزه تاریخ طبیعی زنکنبرگ و شهر هنر (موزه هنر مدرن فرانکفورت) آشنا شوید.

اشتوتگارت

اشتوتگارت یکی از مهم ترین شهرهای آلمان است که در جنوب غرب این کشور احداث شده است. اشتوتگارت پایتخت ایالت وورتمبرگ نیز محسوب می شود. این شهر بیشتر به دلیل قرار داشتن کارخانه های خودرو سازی معروفی همچون  مرسدس بنز، پورشه و بی ام و شناخته می شود. با این حال شما می توانید در اشتوتگارت با مکان های دیدنی مانند موزه مرسدس بنز،  باغ وحش ویلهلما، کتابخانه اشتوتگارت، عبادتگاه زپولکرال و کاخ سلطنتی آشنا شوید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *