خانه » گوناگون » گردشگری » هر آنچه باید از مکان های دیدنی ورونا بدانید

هر آنچه باید از مکان های دیدنی ورونا بدانید

ورونا یکی از مهم ترین شهر های شمالی ایتالیا است که جمعیتی 370 هزار نفری دارد. این شهر زیبا در ناحیه ونتو Veneto کنار رود آدیگه Adige که موقعیت مکانی آن بین ونیز و میلان و همچنین گذرگاه برنر Brenner که ارتباط دهنده اروپای مرکزی با ایتالیا می باشد، قرار دارد. ورونا توسط رومی ها بنا شد اما 89 سال قبل از میلاد مسیح ژرمن ها به این شهر حمله کردند و تا قرن 11 آن را در اختیار داشتند. به همین دلیل است که در بسیاری از روستا های این شهر هنوز گویش آلمانی رایج است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم.

ورونا

مکان های دیدنی ورونا

قلعه وکیو

یکی از مهم ترین یادگارانی که از دوران رومی ها و بیزانس باقی مانده این قلعه است. قلعه وکیو که در مرکز شهر قرار دارد یکی از قدیمی ترین قلعه های نظامی در ایتالیا محسوب می شود. در حال حاضر این قلعه به یک موزه تبدیل شده که در آن بسیاری از آثار هنری و تاریخی عصر بیزانسی نگه داری می شود. شما می توانید با تهیه بلیط از داخل آن دیدن کنید. از مهم ترین ویژگی های این قلعه می توان به خندق 10 متری آن اشاره کرد که هنوز هم ساختار قدیمی خود را حفظ کرده است.

سالن آمفی تئاتر روم

بدون شک رومی ها یکی از مهم ترین اجتماعات را در اختیار داشتند. یکی از مهم ترین دلایلی که این حکومت همیشه می توانسته رضایت مردم را کسب کند، برگزاری جشن ها، نمایش ها و نبرد های گلادیاتوری در سالن های آمفی تئاتر می باشد. این سالن ها هنوز هم در سرتاسر ایتالیا وجود دارند. یکی از مهم ترین آنها در ورونا قرار دارد که بزرگترین در نوع خود بوده و در زمان سلطنت دیوکلسین ، ساخته شده است. این آمفی تئاتر با 44 ردیف صندلی و 22،000 نفر گنجایش دارد. خوشبختانه بیش از 70 درصد این بنا سالم مانده است.

ورونا

کاسا دی جولیتا

امروزه تقریبا کسی وجود ندارد که چیری در مورد تراژدی رمانتیک رومئو و ژولیت چیزی نداند. تمام اتفاقات این نمایشنامه زیبا و تاریخی در این شهر نوشته شده است و به همین دلیل افراد زیادی سالانه برای تجربه کردن عشق جاودان این دو معشوقه خود را به ورونا می رسانند. کاسا دی جولیتا کاخی است که برای بازساری این نمایشنامه ساخته شده است و شما می توانید تنها با پرداخت کردن 30 یورو از داخل آن دیدن کنید. این کاخ بدون شک بیشترین تاثیر را در جذب توریس ایفا می کند.

سان زنو مگیوره

یکی دیگر از بارزترین ویژگی های شهر های ایتالیا، وجود کلیسا های بزرگ و بیزانسی است. این شهر نیز از این قضیه مستنثنی نیست و شما می توانید در آن با کلیسای معروف سان زنو مگیوره مواجه شوید. نه تنها معماری بیرونی این کلیسا خیر کننده است، بلکه داخل آن نیز سرشار از آثار هنری مختلف از جمله چند مجسمه از میکل آنژ می باشد. بازدید از این کلیسا می تواند شما را تا حد زیادی با سبک هنر و معماری قرون وسطایی آشنا کنید. بازدید از این مکان را به هیچ عنوان از دست ندهید.

پیازا دل ارب

یکی دیگر از مکان هایی که باید بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، پیازا دل ارب می باشد. این میدان زیبا برای قرن ها مهم ترین مکان برای برگزاری اجتماعات بوده است. امروزه نیز پیازا دل ارب قلب شهر محسوب شده و در آن طیف گسترده ای از فستیوال و جشن ها برگزار می شود. جالب است بدانید که پیازا دل ارب مربع ترین میدان در تمام ایتالیا محسوب می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های این میدان وجود مجسمه مریم مقدس در آن می باشد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *