خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری پکن بخش اول

معرفی مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری پکن بخش اول

پکن، دومین شهر پرجمعیت و پایتخت جمهوری خلق چین می باشد. بر اساس آخرین سرشماری ها جمعیت این شهر را 21 میلیون نفر تخمین زده اند. از این شهر به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور چین نیز یاد می شود. این شهر یکی از قدیمی ترین بخش های آسیا نیز می باشد به طوری که قدمت آن به 3 هزار سال پیش بر می گردد. در هشت قرن اخیر، این شهر در تمام سلسله ها پایتخت چین بوده است. به همین دلیل است که پکن سرشار از مکان های تاریخی و باستانی می باشد. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوید، ما را در ادامه همراهی کنید.

پکن

مکان های دیدنی پکن

شهر ممنوعه

یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در شرق آسیا، مجموعه شهر ممنوعه می باشد. این شهر به مدت 500 سال هیچ تماسی با دنیای بیرون نداشته و به همین دلیل از اهمیت بسیاری بالایی نزد گردشگران برخوردار است. این مجموعه کامل‌ ترین و شاید حتی بهترین اثر تاریخی پکن است که زمان ساختش به حدود قرن 15 می‌ رسد. این شهر به مدن 500 سال محل زندگی امپراطوران چین و خانواده های اشراف بوده و هیچکس از مردم معمولی اجازه وارد شدن به آن را نداشته است. برای بازدید از این شهر می توانید از ساعت 8:30 تا 13:30 بلیط تهیه کنید.

دیوار بزرگ چین

بدون شک دیوار بزرگ چین یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری در تمام دنیا می باشد. تقریبا می توان ادعا کرد امروزه نمی توانید کسی را پیدا کنید که اسم این دیوار را نشنیده باشد. دیوار بزرگ چین بزرگترین دیوار دنیا می باشد که به منظور حفاظت چین در برابر دشمنان ساخته شد که البته چندان موفقیت آمیز نبود چرا که چنگیز خان و مغول ها به سادگی از آن عبور کردند. با این که بیشتر قسمت های این دیوار نابود شده اما هنوز 7 هزار متر از آن باقی مانده و افراد زیادی را مجذوب خود می کند. در سال های اخیر شایعه ای پخش شده بود که ادعا می کرد این دیوار از خارج جو زمین نیز دیده می شود که دروغ است.

پکن

کاخ تابستانی

کاخ تابستانی یکی از ساختمان های تفریحی چین می باشد که امپراطوران این شهر برای سال ها از آن برای عیش و نوش استفاده می کردند. زمین‌ های کاخ، معابد، باغ‌ ها، کلاه فرنگی‌ ها، راهرو ها و دریاچه‌، از مهم ترین ویژگی های این منطقه هستند و به همین دلیل تورسیت های زیادی از آن دیدن می کنند. تاریخ ساخت این کاخ زیبا به قرن 12 بر می گردد اما در فرن 18 و به فرمان امپراطور سائو سائو، این کاخ بزرگتر شد.

پارک معبد آسمان

مهم ترین پارکی که در پکن وجود دارد، پارک معبد آسمان می باشد. در این پارک یک معبد زیبا وجود دارد که در قرن 14 توسط امپراطور لیو هانگ به منظور دست یابی به محصولات بیشتر ساخته شد. در قرن 18، کم کم در اطراف این معبد به دلیل موقعیت خوبش فضای سبز احداث شد و به تدریج به یک پارک عمومی تبدیل شد. اگر نمای بالای این معبد را ببینید، ساختمان دایره‌ ای شکل آن را در وسط دایره‌ ای بزرگتر مشاهده می کند که این اهمیت شکل دایره در باور های چینی را نشان می‌ دهد.

میدان تیانانمن

اگر روزی به پکن رفتید، حتما از بزرگترین میدان جهان دیدن کنید. تیانانمن یک میدان معمولی محسوب نمی شود چرا که محیط آن سرشار از یادگاری‌ های تاریخی، داستان‌ های تلخ و شیرین و روایت‌ های مختلف است که در گذر زمان شاهد بوده است. از مهم ترین اتفاقاتی که در این میدان افتاده می توان به کشتار سال 1989 اشاره کرد. این اعتراضات با حضور بیش از صدهزار نفر برگزار شد که متاسفانه 150 نفر از آنها به دست دولت کشته شدند.

منبع: www.parsi1.com

 


Loading...
بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

فنلاند

بررسی مکان‌های دیدنی در کشور فنلاند

فنلاند یکی از کشور های شمالی اروپایی است که در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.