خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی مهم‌ترین شهرهای روسیه بخش اول

معرفی مهم‌ترین شهرهای روسیه بخش اول

روسیه وسیع ترین کشور جهان بوده که در شمال اوراسیا واقع شده است. این کشور با اقیانوس های آرام شمالی و اطلس شمالی مرز آبی و با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد. بر اساس آخرین سرشماری هایی که در سال 2013 انجام شده، جمعیت این کشور را 144 میلیون نفر تخمین زده اند. این بدان معنا است که این کشور در رده نهمین کشور پرجمعیت دنیا قرار دارد. در این کشور دو انقلاب مهم رخ داده است. یکی انقلاب کومونیستی که منجر به کشته شدن تزار و پدید آمدن اتحاد جماهیر شوروی شد و دیگری انقلابی که در سال 1991 منجر به فروپاشی شوروری شد. ما در این مقاله شما را با مهم ترین شهر های روسیه آشنا می کنیم.

شهرهای روسیه

مهم ترین شهر های روسیه

مسکو

مسکور پایتخت و پرجمعیت ترین شهر روسیه است که جمعیتی 14 میلیون نفری دارد. از مسکو به عنوان بزرگترین شهر در اروپا یاد می شود. این شهر از مهم ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا به‌ شمار می‌ آید. مسکو یکی از پیشرفته ترین شهر های اروپا است و ار نظر علمی رتبه تقریبا بالایی دارد. این شهر بیشتر به داشتن آب و هوای سرد و وودکا معروف می باشد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری مسکو می توان به مواردی مانند بنای فتح آسمان، کلیسای جامع سنت باسیل، کاخ کرملین و میدان سرخ اشاره کرد.

سن پترزبورگ

سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه است که جمعیتی 5 میلیون نفری دارد. این شهر در منتهی‌ الیه شمال‌ غرب این کشور واقع شده‌ است. قدمت سن پترزبورگ از مسکو بیشتر بوده و در سال 1703 به دستور پیتر کبیر ساخته شد. این شهر تا سال 1918 پایتخت روسیه نیز محسوب می شده است. مسکو در طول عمر خود چندین اسم مختلف از جمله لنین گراد و پتروگراد داشته است. سن پترزبورگ از نظر گردشگری رتبه بالایی دارد و در طول سال توریست های زیادی را جذب خود می کند. کلیسای ناجی در خون، موزه‌ هرمیتاژ، میدان کاخ و کلیسای جامع سن ایزاک مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شوند.

شهرهای روسیه

یکاترینبورگ

سومین شهر پرجمعیت روسیه یکاترینبورگ است که جمعیتش را یک میلیون و سیصد هزار نفر تخمین زده اند. این شهر که مرکز استان سوردلوفسک است، به عنوان مرکز صنعتی و فرهنگی ناحیه فدرالی اورال نیز شناخته می‌ شود. این شهر در طول سال های 1911 تا 1924 با نام دیگری به اسم سوردلوفسک (اسوردلوفسک)  شناخته می شده است. این نام برگفته از یاکوف اسوردلوف یکی از رهبران بلشویک می باشد. در این شهر شما می توانید با مکان های دیدنی زیادی از جمله: پلوتینکا، موزه معدن شناسی اورال، کلیسای خونین و پارک ویکتوری آشنا شوید.

نیژنی نووگورود

نیژنی نووگورود یکی از شهر های شرقی کشور روسیه است. معمولا به قسمت های شرفی این کشور، روسیه اروپایی می گویند. به همین دلیل است که از نیژنی نووگورود به عنوان مهم ترین شهر اروپایی روسیه یاد می شود. این شهر که جمعیت یک میلیون و دویست هزار نفری دارد، پنجمین شهر پرجمعیت روسیه است. بسیاری نیژنی را مرکز اداری ناحیه فدرالی ولگا می نامند. در این شهر جاذبه های گردشگری فراوانی مانند: کاخ کرملین، پله های چکالوف، خیابان تاریخی بولشایا پوکروفسکایا و موزه روکاویشنیکف وجود دارد.

کازان

کازان یا قازان یکی از مهم ترین شهر های روسیه بوده که پایتخت ناحیه فدرالی تارتارستان می باشد. این شهر بیشنر به دلیل جنگ های داخلی خود با روسیه تزاری و ارتش سرخ شناخته می شود. بر اساس آخرین سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده، جمعیت این شهر را یک میلیون و صد هزار نفر تخمین زده اند. شهر قازان محل تلاقی رودهای ولگا و قازانکا در بخش اروپایی روسیه است و از همین رو موقعیت سوق الجیشی مهمی دارد. از جاذبه های این شهر می توان به مسجد قل شریف، معبد همه ادیان، کرملین و کازان آرنا اشاره کرد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *