خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای

آشنایی با مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شانگهای

شانگهای یکی از شهر های غربی کشور چین است که جمعیتی 24 میلیون نفری دارد. این بدان معنا است که شانگهای پرجمعیت ترین شهر دنیا می باشد. این شهر یک مرکز اقتصادی، و بندر آن پرتردد ترین بندر کانتینر دنیا محسوب می شود. یکی از دلایلی که باعث رونق این شهر در گذر قرن ها بوده، دلتای رود یانگ تسه در جنوب پای رود یانگ‌ تسه می باشد. این شهر به سرعت پله های پیشرفت را طی کرد به طوری که امروزه شانگهای به شهر آسمان خراش ها معروف است. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم.

شانگهای

مکان های دیدنی شانگهای

میدان رن‌ مین و موزه شانگهای

معمولا بیشتر تور های گردشگری سفر خود را از میدان رن‌ مین آغاز می کنند. این میدان که به معنی میدان مردم است، مهم ترین منطقه شهری در شانگهای و یکی از نماد های فرهنگی تاریخی آن می باشد. مهم ترین موزه شهر نیز در این میدان قرار دارد و به همین دلیل شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید. با بازدید از این نقطه هم میدان را ببنید و هم سری به موزه شانگهای بزنید. از مهم ترین آثاری که در این موزه نگهداری می شود می توان به گالری برنز های چین باستان اشاره کرد.

منطقه پودونگ و برج جین‌ مائو

با اینکه بیشتر قسمت های شانگهای هنوز بافت سنتی خود را حفظ کرده، پودونگ یکی از مهم ترین بخش های مدرن شهر می باشد. این قسمت بیشترین شباهت را به کشور های اروپایی دارد. از مهم ترین ویژگی های این بخش می توان به آسمان خراش های بلند و خیابان های شلوغ اشاره کرد. مهم ترین برجی که در این منطقه وجود دارد، بدون شک برج جین مائو می باشد. شما می توانید با بالا رفتن از این برج، تمام شهر را زیر پای خود احساس کنید. در این برج انواع امکانات رفاهی از جمله رستوان و هتل نیز وجود دارد.

شانگهای

باغ یویوان

قدمت این باغ زیبا به 400 سال پیش بر می گردد و بدون شک یکی از مهم ترین باغ ها در نوع خود می باشد. این باغ زیبا به دستور همسر امپراطور گوان ژو ساخته شده است. دریاچه و ماهی، صخره‌ یشم، بامبو و درخت‌ های کهن و گل‌ های یاس از مهم ترین ویژگی های این باغ زیبا به شمار می آیند. این باغ تا سال 1961 یک مکان خصوصی بود و تنها خانواده های اشرافی حق بازدید از آن را داشتند. بعد از اینکه حرب کومونیسم در چین به پیروزی رسید، بازدید از این باغ برای عموم آزاد شد.

برج مروارید شرقی

یکی دیگر ار برج هایی مهمی که در منطقه پودونگ قرار دارد، مروارید شرقی می باشد. این برج بلند که درست رو به‌ روی بلوار باند قرار دارد، یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر به شمار می رود. مروارید شرقی ششمین برج بلند محسوب می شود و از همین رو از شهرت بالایی برخوردار است. معماری این برج بسیار عجیب و خلاقانه است و به همین دلیل در طول سال افراد زیادی برای عکاسی از مروارید شرقی خود را به شانگهای می رسانند. مهم ترین ویژگی معماری این برج زیبا، یازده کره‌ بزرگ و کوچکی است که در آن به کار رفته است.

معبد جید بودا

درست مانند اکثر شهر های کشور های آسیای شرقی، شانگهای نیز دارای معابد گوناگونی است که یکی از مهم ترین آنها معبد جید بودا می باشد. از مهم ترین ویژگی های این معبد می توان به دو مجسمه طلایی بوده اشاره کرد که از برمه و سنگاپور به شانگهای آورده‌ شده اند. معبد جید بودا در سال 1882 بنا شده و با وجود معماری ساده‌ای که دارد، دلنشین و زیباست.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *