خانه » گوناگون » گردشگری » هر آنچه باید از جاذبه‎های گردشگری انگلیس بدانیم

هر آنچه باید از جاذبه‎های گردشگری انگلیس بدانیم

انگلیس یکی از مهم ترین کشور های اروپا و بزرگترین بخش از پادشاهی بریتانیا می باشد. این کشور 54 میلیون نفری نقش مهمی در تاریخ و نظم جهانی دارد. از جمله مهم ترین اتفاقاتی که در این کشور افتاده می توان به خارج شدن آن از اتحادیه اروپا اشاره کرد. انگلستان دارای بیش از یک صد جزیره کوچک و بزرگ است که جزیره وایت و جزیره من از مهم ترین آنها هستند. در این کشور شهر ها و مکان های تاریخی بسیاری وجود دارد که می توانند گردشگران را جذب کنند. ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری انگلستان آشنا می کنیم.

انگلیس

جاذبه ‎های گردشگری انگلیس

بیگ بن

بدون شک مهم ترین جاذبه گردشگری و نماد انگلیس، ساعت بزرگ بیگ بن می باشد. از بیگ بن به عنوان بزرگترین و معروف‌ ترین برج ساعت جهان یاد می شود که در لندن قرار دارد. بسیاری بیگ بن را با نام برج ساعت کاخ وست‌ مینستر می شناسند. در واقع بیگ بن نام بزرگترین ناقوس این برج می باشد که راس هر ساعت به صدا در می آید. این ساعت روز 21 اوت 2017 به مدت 4 سال برای تعمیر خاموش شد و بعد از تعمیر و بازسازی در سال 2020 دوباره نصب خواهد شد.

کاخ باکینگهام

باکینگهام مهم ترین کاخ سلطنتی در دنیا است که هنوز در آن مناسک پادشاهی انجام می شود. این ساختمان محل اقامت رسمی ملکه بریتانیا است و در لندن قرار دارد. معمولا مهم ترین رویداد های حکومتی در این کاخ برگزاز می شود. چند ماه پیش این کاخ شاهد عروسی پرنس هری با مگان مارکل بوده است. ساختمانی که هسته کاخ امروزی را شکل می‌دهد، یک خانه شهری متعلق به دوک باکینگهام ساخته شده در سال 1703 می باشد. بازدید از این کاخ به هیچ عنوان برای غربیه ها مجاز نیست ولی شما می توانید به تماشای تغییر شیفت گارد ویژه سلطنتی بپردازید.

انگلیس

چشم لندن

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری انگلیس که حتما باید از آن بازدید کنید، چشم لندن می باشد. چشم لندن به چرخ و فلک بزرگی اطلاق می شود که در امتداد رودخانه تایمز احداث شده است. این چرخ و فلک غول پیکر دارای 32 اتاقک بوده که می‌ تواند 25 نفر را حمل کند. زمانی که شما با بالاترین نقطه این چرخ و فلک می رسید، می توانید بیشتر قسمت های لندن از جمله ساختمان پارلمان که در رو به روی شما قرار دارد را تماشا کنید. چشم لندن از زمان افتتاح تا ماه مه سال 2006 به عنوان بلندترین چرخ و فلک جهان شناخته می‌ شد.

هاید پارک

یکی از مهم ترین پارک های اروپا و انگلیس هاید پارک است. از آنجا که این پارک توسط ملکه ساخته شده است، به آن کاخ سلطنتی نیز می گویند. مکان های  فضای سبز و بازی این پارک در کل بریتانیا زبانزد است و معمولا افراد زیادی برای گردش و تفریح به این پارک سر می زنند. هاید پارک یکی از محبوب ترین سکانس های فیلم های نیز می باشد که از مهم ترین آنها می توان به سری جیمز باند و ماموریت غیر ممکن اشاره کرد. هاید پارک توسط دریاچهٔ سرپنتاین به دو نیم می‌ شود.

کادبوری ورد (Cadbury World)

بیرمنگام به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت لندن جایگاه یکی دیگر از جاذبه های گردشگری انگلیس می باشد. اگر شما فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی را دیده باشید، می توانید به راحتی با این مجموعه ارتباط برقرار کنید چرا که کادبوری ورد (Cadbury World) دقیقا از این فیلم الهام گرفته است. درست است که در بریتانیا دیزنی لند وجود ندارد اما این مجموعه در طول سال جمعیتی بیشتر از دیزنی لند های معروف دنیا از جمله پاریس را جذب خود می کند.

منبع: www.parsi1.com

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *