خانه » گوناگون » گردشگری » جاهای دیدنی پایتخت کشور ایسلند، ریکیاویک

جاهای دیدنی پایتخت کشور ایسلند، ریکیاویک

ریکیاویک بزرگترین شهر و پایتخت کشور ایسلند است که جمعیتی 123 هزار نفری دارد. این شهر در جنوب غربی ایسلند و د نزدیکی خلیج فاکسا واقع شده است و به همین دلیل ریکیاویک یکی از مهم ترین مراکز فعالیت‌ های فرهنگی، اقتصادی و دولتی ایسلند و یک مقصد گردشگری محبوب به حساب می آید. از این منطقه به عنوان اولین محل سکونت دائمی در ایسلند یاد می شود. ریکیاویک به عنوان یک شهر تجاری در سال 1786 تأسیس گردید و طی دهه‌ های آینده به‌ طور پیوسته رشد کرد و به مرکز ملی بازرگانی، جمعیتی و فعالیت‌ های دولتی تبدیل شد. ما در این مقاله سعی می کنیم شما با با مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر آشنا کنیم.

ریکیاویک

جاذبه های گردشگری ریکیاویک

موزه ساگا ‏

اولین پیشنهاد برای شروع گردش در این شهر، بازدید از موزه ساگا ‏ می باشد. این موزه مهم ترین مرکز درباره تاریخ ایسلند و اقوامی که در این منطقه زندگی می کردند، می باشد. از مهم ترین وقایعی که در این موزه به خوبی به تصور کشیده شده است، می توان به حمله وایکینگ های شمالی، نورس ها، به قسمت های اروپایی اشاره کرد. یکی دیگر از بخش های جالب و پرطرفدار موزه، مجسمه های مومی از جنگجو های شمالی در ایسلند است. آمار ها نشان می دهد در طول سال بیش از 50 هزار نفر از این موزه دیدن می کنند.

خانه آتشفشان

با اینکه از این کشور به عنوان یک مکان آرام و ملتی صلح جو یاد می شود اما باید بدانید که در ایسلند چیزی بیش از 300 آتشفشان فعال وجود دارند و از همین رو این آتشفشان یکی از مقاصد محبوب گردشگری به شمار می آیند. خانه آتشفشان ‏بهترین مکان برای اطلاعات کسب کردن درباره این فعالیت طبیعی زمین است. خانه آتشفشان در واقع نمایشگاهی است که در آن شما می توانید به صورت دقیق و کامل با آتشفشان ها و نحوه برخورد با آنها اطلاعات کسب کنید. یکی دیگر از ویژگی های این موزه این است که به شما اجازه دست زدن به اشیا نگهداری شده را می دهند.

ریکیاویک

خیابان Laugavegur

یکی دیگر از مکان هایی که شما حتما باید از آن بازدید کنید، Laugavegur می باشد. این خیابان مهم ترین شریان حیاتی در ایسلند است که مهم ترین مراکز اداری، فرهنگی و ورزشی را به یکدیگر متصل می کنند. همچنین اگر شما قصد خرید کردن دارید، بهتر است به این خیابان سر بزنید.  نام این خیابان به معنای ” مسیر ‏شستشو” است ، چرا که در انتهای مسیر چشمه ای قرار دارد که در گذشته مردمان این شهر برای شستشوی لباس هایشان به آنجا ‏می رفتند. بازدید از این خیابان بدون شک می تواند یکی از بهترین تجربه های شما از ایسلند را رقم بزند.

موزه فضای باز آربائر ‏‎

یکی دیگر از موزه هایی که بازدید از آن به شما توصیه می شود، موزه فضای باز آربائر ‏‎می باشد. تا سال 1957 این منطقه یک مزرعه متروک بود که کسی چندان توجه ای بدان نمی کرد. بعد از آن، شهرداری شهر تصمیم گرفت این منطقه را به موزه ای برای نشان دادن سبک زندگی بومی های ایسلندی در زمان قبل از میلاد مسیح تبدیل کند. در ابتدا کسی فکر نمی کرد این موزه چندان موفق عمل کند اما در حال حاضر موزه فضای باز آربائر ‏‎سومین جاذبه دیدنی مهم ایسلند به شمار می رود.

هارپا

یکی از زیباترین ساختمان هایی که در ایسلند قرار دارد، هارپا می باشد. هارپا سالن کنسرت و مرکز کنفرانس شهر ریکیاویک است که در سال 2011 افتتاح شده است. این ساختمان به محض به راه افتادن، به سرعت به محبوب ترین مکان دیدنی در ایسلند تبدیل شد. امروزه در طول سال بیش از 200 هزار نفر از این ساختمان دیدن می کنند، یعنی جمعیتی بیشتر از خود شهر.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *