خانه » سرگرمی » دانستنیها » آمار جالب از استفاده زن و مرد از موبایل در اتومبیل

آمار جالب از استفاده زن و مرد از موبایل در اتومبیل

همشهری آنلاین: مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی با اشاره به تاثیر استفاده از تلفن همراه بر حواس پرتی رانندگان گفت: بررسی ها نشان می دهد رانندگان جوان 16 تا 24 ساله نسبت به رانندگان مسن بیشتر با تلفن همراه صحبت می کنند.

دکتر علیرضا اسماعیلی، عضو مرکز تحقیقات و پیشگیری از سوانح دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که صحبت با تلفن همراه از گفت وگو با سرنشینان خودرو خطرناک تر است افزود: سرنشینان خودرو صحبت های خود را بر اساس شرایط رانندگی تنظیم می کنند و به راننده نسبت به خطرات قریب والوقوع هشدار می دهند، اما در گفت وگوهای تلفنی چنین امکانی نیست.

وی تصریح کرد: رانندگان جوان (16 تا 24 ساله) نسبت به رانندگان مسن بیشتر با تلفن همراه صحبت می کنند که این رفتار ناشی از عدم آگاهی نسبت به خطرات چنین کاری است. بسیاری حتی این کار را از سایر فعالیت هایی که می توان پشت فرمان درگیر آن شد از قبیل خوردن خطرناکتر می دانند

مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی با اشاره به این که حواس پرتی راننده به عنوان یکی از مهمترین دلایل تصادفات مطرح می شود افزود: تقریبا یک چهارم از علل کل تصادفات صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی و عدم توجه به جلو است که این امر از طریق پژوهش های بسیاری به اثبات رسیده است.

به گفته وی ارسال پیام کوتاه و خواندن آن راننده را مجبور به قطع تمرکز از جلو و توجه به صفحه موبایل می کند که این امر بسیار خطرناک است.

مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی با اشاره به این که در برخی از مطالعات تفاوت هایی میان جنسیت راننده هم مورد بررسی قرار گرفته است افزود: بر این اساس مردها بیشتر از زن ها از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده کرده و خانم ها در ارسال پیام کوتاه از آقایان جلوترند!

وی تصریح کرد: بررسی های انجام شده نشان می دهد عنصر «توهم» یا «خوش بینی» بیش از اندازه در تصمیم فرد در بکارگیری تلفن همراه در حین رانندگی دخیل است؛ یعنی افرادی که مدام چنین کاری می کنند آنهایی هستند که احساس تسلط بر رانندگی خود دارند و فکر می کنند که در هنگام انحراف حواس با مهارت آن را برطرف می کنند. حال آنکه چگونگی آن در افراد مختلف متفاوت است. از سوی دیگر یکی از مهمترین علل افزایش تصادفات بر اثر استفاده از تلفن همراه «القای هیجانات کاذب» به فرد راننده است.

مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی با اشاره به این که در سال های اخیر مجامع علمی، فنی و انتظامی مختلف نگرانی خود را نسبت به وضعیت استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی ابراز داشته اند تاکید کرد: رشد فرایند استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی در واقع بخشی از روند نگران کننده تاثیر فناوری های روز بر کاهش توجه رانندگان است.

وی افزود: هرچند استفاده از تلفن همراه در خودرو مشکلاتی همچون تماس با پلیس، اورژانس، آتش نشانی، کنترل کودکان و هماهنگی برنامه های روزمره را بسیار آسان کرده است اما با این وجود استفاده از این وسیله در حین رانندگی یک معضل بزرگ ایجاد کرده و آن کاهش توجه راننده و افزایش تعداد تصادفات است که با کشته و مجروح شدن انسان های زیادی در تصادف هزینه های بسیاری را بر جامعه تحمیل می کند.

به گفته مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی ایران در مقایسه با برخی از کشورهای دنیا مانند امریکا بیش از 5 برابر با صدمات ناحیه سر و صورت ناشی از تصادفات رانندگی روبرو است که با توجه به میزان جمعیت این آمار قابل توجه است.

وی با اشاره به این که کارشناسان تاکید دارند که صحبت کردن با تلفن همراه در هنگام رانندگی بسیار خطرناک است خاطرنشان کرد: این در حالیست که خطر پیام کوتاه زدن در هنگام رانندگی به مراتب از صحبت کردن با تلفن همراه بیشتر است به شکلی که آزمایش ها نشان می دهد زمان واکنش رانندگان در هنگام فرستادن پیام کوتاه به 30 درصد و در هنگام مکالمه با تلفن همراه به میزان 9 درصد افزایش پیدا می کند بدین ترتیب رانندگان با تاخیر بیشتری عکس العمل نشان می دهند.

مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی در خصوص این که زمانی که رانندگان خطرات صحبت با تلفن همراه را می دانند چرا باز هم از این وسیله در حین رانندگی استفاده می کنند گفت: هر چند به طور کلی افراد خطرات صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی را تشخیص می دهند اما شاید هر فرد در ارزیابی توان خود از رانندگی ایمن و استفاده توامان از تلفن بزرگنمایی کند.

وی افزود: پژوهش ها نشان می دهند که 70 تا 90 درصد رانندگان اعتقاد دارند از یک راننده معمولی ماهرترند و با ایمنی بیشتر رانندگی می کنند؛ به علاوه به نظر می رسد افراد در میزان تأثیرگذاری تلفن همراه بر پرت شدن حواسشان بی اطلاع بوده، بدین جهت راننده تصور می کند که می تواند حواس پرتی ناشی از استفاده از تلفن همراه را در حین رانندگی جبران کند.

مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی به توهمات کنترل اشاره کرد و گفت: عده ای از رانندگان بر این اعتقادند که بر محیط اطراف خود مسلطند. توهمات کنترل شاید دلیل دیگری برای استفاده مداوم افراد از تلفن همراه باشد این توهمات بسیار شایع اند. مردم فکر می کنند هنگامی که راننده وسیله نقلیه هستند احتمال تصادف کردنشان از زمانی که سرنشین هستند کمتر است چرا که احتمالا احساس می کنند نسبت به سایر رانندگان تسلط بیشتری بر رانندگی دارند.

وی ادامه داد: حتی افرادی که تشخیص می دهند صحبت با تلفن همراه در حین رانندگی کار خطرناکی است ممکن است تحت تأثیر کنترل توهمی، باور داشته باشند که می توانند این حواس پرتی را جبران کنند و به همین خاطر دچار اختلال در رانندگی نشوند.

مدیر گروه ترافیک و حمل و نقل دانشگاه علوم انتظامی گفت: در عین حال صحبت کردن با تلفن همراه در حین رانندگی راهی بهینه برای سپری کردن زمان شخص به نظر می رسد. همچنین ممکن است که استفاده مداوم از تلفن همراه در حین رانندگی، به خاطر منع حاصل از آن باشد.

وی در پاین اظهارامیدواری کرد که با افزایش سطح آگاهی شهروندان و کنترل های پلیس بتوانیم تصادفات ناشی از استفاده از تلفن همراه را در کشور به میزان قابل قبولی کاهش دهیم.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

شرکت نوکیا از ابتدای تاسیس تا انتهای فعالیت و ورشکستگی

 امروز قصد داریم سری به گذشته پر فراز و نشیب شرکت نوکیا بزنیم و گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.