خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم ترین ایالت های ایالات متحده آمریکا بخش اول

آشنایی با مهم ترین ایالت های ایالات متحده آمریکا بخش اول

بدون شک مهم ترین کشور دنیا که هر کسی آرزوی زندگی در آن را دارد، ایالات متحده آمریکا می باشد. آمریکا یک کشور فدرالی است که از اتحاد 50 ایالت متحد تشکیل شده است. آمریکا با 309 میلیون نفر یکی از پرجمعیت ترین کشور های قاره آمریکا می باشد. این کشور در بسیاری از جنبه های مختلف حرف اول را می زند. مهم ترین مراکز تجاری و فرهنگی دنیا در این کشور قرار دارند. یکی دیگر از ویژگی های خوب و عالی این کشور این است که قدرت در میان تمام ایالات و شهر های آن پخش شده اند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مهم ترین ایالت های ایالات متحده آمریکا آشنا کنیم.

ایالات متحده آمریکا

ایالت های ایالات متحده آمریکا

کالیفرنیا

مهم ترین ایالت در این کشور بدون هیچ تردیدی کالیفرنیا است که جمعیتی 39 میلیون نفری دارد. این بدان معنی است که کالیفرنیا پرجمعیت ترین ایالت در آمریکا محسوب می شود. همچنین این ایالت بعد از آلاسکا و تگزاس سومین ایالت وسیع نیز به شمار می ورد. ساکرامنتو پایتخت کالیفرنیا است و از مهم ترین شهر های دیگر آن می توان به لس آنجلس، سن فرانسیسکو، سن دیگو و سن خوزه اشاره کرد. نام کالفرنیا به معنی ملکه Califia می باشد که احتمالاً از واژهٔ عربی «خلیفه» گرفته شده است.

فلوریدا

یکی دیگر از ایالت های مهم ایالات متحده آمریکا، فلوریدا است که در جنوب شرق این کشور قرار داشته و جمعیتی 19 میلیون . هشتصد هزار نفری دارد. این بدان معنی است که فلوریدا چهارمین ایالت پرجمعیت آمریکا می باشد. مرکز فلوریدا تالاهاسی بوده و از مهم ترین شهر آن می توان به میامی، اورلندو، جکسون ویل و سن پترزبورگ اشاره کرد. این ایالت در نزدیکی مرز کوبا قرار دارد و در آن تعداد زیادی از کوبایی هایی که با دولت کشور خود مخالفت دارند، زندگی می کنند. نام این ایالت از زبان اسپانیایی گرفته شده و به معنی پر گل می باشد.

ایالات متحده آمریکا

تگزاس

تگزاس یکی دیگر از ایالت های مهم آمریکا است که در جنوب این کشور قرار دارد. تگزاس با جمعیتی 26 میلیون نفری و وسعتی 687 هزار کیلومتر مربعی، دومین ایالت پرجمعیت و دومین ایالت وسیع آمریکا محسوب می شود. پایتخت این ایالت آستین و بزرگترین شهر آن هیوستون است. از دیگر شهر های مهمی که در تگزاس وجود دارد می توان به سن آنتونیو و ال پاسو اشاره کرد. این ایالت با مکزیک مرز بین المللی دارد و به همین دلیل زبان مکزیکی نیز در آن رایج است. همچنین جالب است بدانید که نام این ایالت برگرفته از کلمهٔ Tejas است که در زبان کادوها به معنی رفقا و دوستان می باشد.

هاوایی

هاوایی یکی از ایالت های جزیره ای آمریکا است که از مهم ترین قطب های گردشگری این کشور نیز محسوب می شود. هاوایی در اقیانوس آرام قرار دارد و پنجاهمین ایالت آمریکا نیز می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر  هاوایی، هونولولو می باشد که جمعیتی 80 هزار نفری دارد. کل جمعیت این ایالت نیز یک میلیون نفر تخمین زده شده است. طول نواری که مجمع‌ الجزایر هاوایی را تشکیل می‌دهد 3.300 کیلومتر می باشد. اوآهو Oahu، مائوئی Maui، کائوآئی Kauai نیز مهم ترین جزیره های این ایالت را تشکیل می دهند.

پنسیلوانیا

پنسیلوانیا یکی از ایالت های شرقی آمریکا است که جمعیتی 12 میلیون نفری دارد. پنسیلوانیا به عنوان دوازدهمین ایالت پرجمعیت آمریکا، دارای تولید ناخالص داخلی بالایی است به طوری که از تمام کشور سویس بیشتر است. پایتخت این ایالت هریسبورگ و از مهم ترین شهر های آن می توان به فیلادلفیا و پیتسبورگ اشاره کرد. فلوریدا برای 10 سال پایتخت آمریکا به حساب می آمده و تالار استقلال نیز در آن قرار دارد. از مشاهیر این ایالت می توان به اقلیت مسیحی ضد فناوری به نام آمیش‌ ها اشاره کرد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *