خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم‌ترین ایالت‌های کشور آمریکا بخش دوم

آشنایی با مهم‌ترین ایالت‌های کشور آمریکا بخش دوم

ایالت متحده به اعتقاد بسیاری مهم ترین کشور دنیا است که در قاره آمریکا قرار دارد. این کشور توسط مهاجران بریتانیایی و فرانسوی کشف شد و به همین دلیل است که زبان رسمی در این کشور انگلیسی می باشد. آمریکا جمعیتی 309 میلیون نفری دارد و به صورت فدرالی اداره می شود. واحد پول این کشور دلار بوده که از آن در معاملات رسمی تمام دنیا استفاده می شود. باستان شناسان باور دارند که برای اولین بار سرخپوست ها بیش از 15 هزار سال پیش از سیبری به این منطقه آمده اند. ما در این مقاله شما را با مهم ترین ایالت های این کشور آشنا می کنیم. برای مشاهده بخش اول اینجا کلیک کنید.

آمریکا

مهم ترین ایالت های آمریکا

نیویورک

نیویورک یکی از ایالت های شمالی آمریکا است که بیشتر به دلیل کلان شهر خود یعنی نیویورک سیتی معروف می باشد. از این شهر به عنوان بزرگترین شهر این ایالت و پرجمعیت ترین شهر در تمام آمریکا یاد می شود. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده جمعیت این شهر را 19 میلیون نفر تخمین زده اند. از دیگر شهر های مهم این ایالت می توان به مواردی مانند بوفالو، روچستر، یانکرز و سیراکیوز اشاره کرد. جالب است بدانید که این ایالت بیشترین تاثیر را بر روی اقتصاد، هنر، مد، فرهنگ و فناوری جهانی دارد.

واشینگتن

یکی دیگر از ایالت های مهم آمریکا که بیشتر ساختمان های مهم اداری در آن قرار دارند، واشینگتن می باشد. این ایالت که جمعیتی 7 میلیون نفری دارد، در غرب آمریکا قرار گرفته است.  اسم این ایالت نیز به افتخار اولین رییس جمهور آمریکا یعنی جورج واشینگتن گرفته شده است. در این ایالت شهر های مهمی همچون واشینگتن دی سی، سیاتل، سیوکین و المپیا قرار دارد. همان طور که می دانید، کاخ سفید، مهم ترین ساختمان دنیا در واشینگتن دی سی واقع شده است و به همین دلیل است که بسیاری این ایالت را مهم ترین مرکز سیاسی و فرماندهی آمریکا می دانند.

آمریکا

نیوجرسی

نیوجرسی یا نیوجرزی یکی از شهر های شرقی ایالت متحده آمریکا می باشد که از نظر گردشگری اهمیت بالایی دارد چرا که این ایالت در نزدیکی سواحل اقیانوس اطلس قرار گرفته است. نیوجرسی با 8 میلیون و نه صد هزار نفر به عنوان هفتمین ایالت پرجمعیت آمریکا شناخته می شود. پایتخت این ایالت ترنتون بوده و از مهم ترین شهر آن نیز می توان به نیوآرک و جرزی سیتی اشاره کرد. در این ایالت کارخانه های زیادی وجود دارد و به همین دلیل جرسی از نظر تولید ناخالص داخلی رتبه بالایی دارد. همچنین جالب است بدانید که این ایالت قطب داروسازی در دنیا نیز به حساب می آید.

میشیگان

میشیگان در واقع یکی از ایالت های غربی است که به مرکز نزدیک می باشد. این ایالت جمعیتی 9 میلیون و 900 هزار نفری دارد. میشیگان واقع در منطقه دریاچه‌ های بزرگ غرب میانه ایالات متحده است. در این ایالت شهر های مهمی مانند دیترویت و لنسینگ وجود دارند. همچنین جالب است بدانید که میشیگان طولانی‌ ترین خط ساحلی آب شیرین در میان تمامی واحد های تقسیمات کشوری در جهان را دارا می باشد. به همین دلیل است که در طول سال افراد زیادی برای بازدید از  سواحل و دریاچه های میشیگان به این ایالت سر می زنند.

جورجیا

جورجیا از جمله ایالت های جنوبی ایالت متحده محسوب می شود که جمعیتی 8 میلیون نفری دارد. این ایالت یکی از سیزده ایالتی است که در جریان انقلاب آمریکا علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. از مهم ترین شهر های جورجیا می توان به آتلانتا، ساوانا و آگوستا اشاره کرد. جالب است بدانید که نام این ایالت به افتخار جورج دوم، پایتخت بریتانیا انتخاب شده است. شبکه جهانی سی ان ان (CNN) و شرکت دلتا ایرلاینز از جمله مهم ترین کمپانی های جورجیا محسوب می شوند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.