خانه » گوناگون » گردشگری » هر آنچه باید از شهرهای مهم ایالت تگزاس در آمریکا بدانید

هر آنچه باید از شهرهای مهم ایالت تگزاس در آمریکا بدانید

تگزاس یکی از مهم ترین ایالت های آمریکا است که بعد از کالیفرنیا پرجمعیت ترین و بعد از آلاسکا وسیع ترین ایالت در این کشور محسوب می شود. تگزاس یکی از مهم ترین قطب های اقتصادی آمریکا است چرا که بیشتر چاه های نفت این کشور در آن قرار دارند. همچنین این ایالت دارای بیشترین مرکز مشترک با مکزیک است و به همین دلیل بسیاری از مردم این شهر به زبان اسپانیولی نیز آشنایی دارند. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده جمعیت این ایالت جنوبی را 26 میلیون نفر تخمین زده اند. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با مهم ترین شهر های تگزاس آشنا کنیم.

تگزاس

مهم ترین شهر های ایالت تگزاس

هیوستون

هیوستون با 6 میلیون و 300 هزار نفر پرجمعیت ترین شهر در تگزاس و چهارمین در آمریکا محسوب می شود. هیوستون از شهر های نسبتا قدیمی می باشد به طوری که در سال 1836 بر روی Buffalo Bayo ساخته شده است. موقعیت بندری، صنعت راه آهن و کشف نفت سه عاملی هستند که باعث شدند هیوستون به سرعت پیشرفت کند و از یک شهر کوچک بی اهمیت به یکی از مهم ترین کلان شهر های آمریکا تبدیل شود. همچنین جالب است بدانید بزرگترین مرکز پزشکی-تحقیقاتی دنیا در این شهر قرار دارد. موزه علوم طبیعی، کلکسیون منیل، گالری هنری روتکو چپل و آبشار جرالد دی هاینز، مهم ترین جاذبه های این شهر هستند.

دالاس

دالاس یکی دیگر از شهر های مهم این شهر است که به خاطر نفت در تمام دنیا شناخته می شود. بر اساس آخرین سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده جمعیت این شهر را 1 میلیون و 200 هزار نفر تخمین زده اند. این بدان معنی است که دالاس دومین شهر پرجمعیت تگزاس می باشد. از دیگر ویژگی های مهم این شهر می توان به پنبه و خطوط راه‌آهن اشاره کرد که از دیرباز مهم ترین منبع درامد این شهر محسوب می شده اند. در دالاس شما می توانید با جاذبه های گردشگری زیبایی مانند موزه طبقه ششم دی لِی پلازا، یادبود جان اف کندی، کلیسای جامع مقبره ویرجین آو گوادالوپ و ساختمان نیمن مارکوس اشاره کرد.

تگزاس

آستین

آستین مرکز ایالت تگزاس و یکی از مهم ترین شهر های آن می باشد. آستین که جمعیتی 786 هزار نفری دارد، مهم ترین مرکز آموزش در ایالت محسوب می شود. مهم ترین دانشگاه های صنعت نفت دنیا در این شهر قرار دارند و به همین دلیل بخش زیادی از جمعیت این شهر را دانشجو های خارجی تشکیل می دهند. همچنین جالب است بدانید مراکز دولتی و مجلس عوام و سنای تگزاس هردو در این شهر مستقر هستند. از مهم ترین جاذبه های گردشگری آستین می توان به پارک زیلکر، کاپیتول ایالت تگزاس، دریاچه بانو برد و استخر بارتون اشاره کرد.

سن آنتونیو

سن آنتونیو یکی از مهم ترین شهر های تگزاس است که از نظر پیشرفت در رتبه اول قرار دارد. این شهر جمعیتی 1 میلیون و 300 هزار نفری دارد و اما رشد جمعیت در ان به حدی است که کارشناسان باور دارند تا 10 سال آینده سن آنتونیو به پرجمعیت ترین شهر تگزاس و جنوب آمریکا تبدیل می شود. دلیل این امر نیز فراهم شدن فرصت های زیاد شغلی در آن می باشد. والرو و تسورو دو مورد از بزرگترین شرکت‌ های نفتی آمریکای شمالی در این شهر قرار دارند. در سن آنتونیو شما با جاذبه های گردشگری معروفی مانند عمارت آلامو، شهربازی شش پرچم فیستا، دنیای آبی سن آنتونیو و پل دانکی لیدی آشنا شوید.

ال پاسو

ال پاسو یکی از شهر های مرزی تگزاس است که با مکزیک همسایه است. این شهر که در غرب تگزاس واقع شده، جمعیتی 600 هزار نفری دارد. ال پاسو ششمین شهر بزرگ ایالت تگزاس و نوزدهمین شهر پرجمعیت ایالات متحده محسوب می شود. از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان به پارک ایالتی فرانکلین، باغ وحش ال پاسو، تراموای وایلر آریال و موزه ملی اشاره کرد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *