خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم‌ترین شهرهای ایالت پنسیلوانیا در آمریکا

آشنایی با مهم‌ترین شهرهای ایالت پنسیلوانیا در آمریکا

پنیسلوانیا یکی از ایالت های شرقی آمریکا است که جمعیتی 12 میلیون و 200 هزار نفری دارد. این بدان معنی است که پنیسلوانیا به عنوان دهمین ایالت بزرگ در آمریکا شناخته می شود. این ایالت زمانی یکی از مهم ترین قسمت های آمریکا محسوب می شد چرا که پایتخت قبلی کشور در آن قرار داشت. در حال حاضر نیز از نظر اقتصادی، پنیسلوانیا در میان 5 ایالت برتر قرار می گیرد. جالب است بدانید که سرانه تولید ناخالص داخلی این ایالت بیشتر از کشورهای مهمی مانند سوییس، سوئد و نروژ می باشد. پنسیلوانیا به عنوان ایالت مشاهیر نیز شناخته می شود و از میان مهم ترین آنها می توان به والاس استیونز، استن گتز، مری مکدانل وتیلور سویفت اشاره کرد. ما در این مقاله شما را با مهم ترین شهر های این ایالت آشنا می کنیم.

پنسیلوانیا

شهر های ایالت پنسیلوانیا

فیلادلفیا

بدون تردید مهم ترین شهر در این ایالت فیلادلفیا می باشد. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده در سال 2010 جمعیت این شهر را 1 میلیون و 500 هزار نفر تخمین زده اند. به همین دلیل فیلادلفیا پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر در این ایالت به شمار می رود. فیلادلفیا اولین پایتخت ایالات متحده آمریکا محسوب می شده و جالب است بدانید که قانون اساسی آمریکا در تالار استقلال این شهر به تصویب رسیده است. در سال 1692 ویلیام پن (به انگلیسی: William Penn) این شهر را بنا کرد و از مهم ترین جاذبه های آن می توان به مواردی مانند ناقوس آزادی، بنیاد بارنز، کنیسه فرانک لیورد رایت و موزه تاریخ پزشکی موتر اشاره کرد.

پیتسبرگ

پیتسبرگ با جمعیتی 304 هزار نفری دومین شهر مهم پنسیلوانیا و یکی از مهم ترین قطب های گردشگری این ایالت می باشد. از آنجایی که این شهر در هم‌ریزشگاه دو رود الگنی و مانانگهلا قرار گرفته، یکی از استراتژیک ترین نقاط این ایالت محسوب می شود. این شهر با این که جمعیتی نسبتا کمی دارد، اما دارای تعداد زیادی آسمان خراش است و به همین دلیل بسیاری به پیتسبرگ لقب شهری کوچک با قامتی بلند را داده اند. یکی از قدیمی ترین بنا های موجود در ایالات متحده در این شهر قرار دارد که مربوط به بقایای قلعه‌ ای تاریخی با قدمتی بیش از 250 سال بنام قلعه دوکِین (Duquesne) می باشد.

پنسیلوانیا

هریسبورگ

این شهر که پایتخت ایالت پنسیلوانیا محسوب می شود، تقریبا در جنوب شرقی این منطقه قرار دارد. برای اولین بار در سال 1719، اسپانیایی ها در این منطقه اسکان پیدا کردند و در سال 1791، به طور رسمی هریسبورگ به یک شهر تبدیل شد. همین موضوع به ما نشان می دهد که هریسبورگ یکی از قدیمی ترین شهر های ایالات متحده آمریکا محسوب می شود که در حال حاضر جمعیتی 50 هزار نفری دارد.

لنکستر

لنکستر شهری نسبتا کوچک است که در جنوب ایالت پنسیلوانیا واقع شده است. بر اساس سرشماری هایی که توسط اداره آمار آمریکا در سال 2010 انجام شده، جمعیت این شهر را 60 هزار نفر تخمین زده اند. تاریخ احداث این شهر به قرن 18 بر می گردد. آن زمان، لنکستر یکی از مهم ترین مناطق شرق آمریکا محسوب می شد چرا که در آن تعداد زیادی معدن طلا وجود داشت. تا زمانی که آن معادن در لنکستر وجود داشتند، رونق نیز در شهر بود. اما کم کم با خوابیدن تب طلا، این شهر نیز شکوه خود را از دست داد. جالب است بدانید که 70 درصد جمعیت این شهر را مهاجرینی از کشور های گوناگون تشکیل داده اند.

ایری

ایری سومین شهر بزرگ و مهم ایالت محسوب می شود که جمعیتی 101 هزار نفری دارد. این شهر بیشتر به دلیل طبیعت بکر خود معروف است. در ایری بیش از 25 کوه صخره ای وجود دارد که بیشتر آنها از نظر کوهنوردی در زمره کوه های سخت قرار می گیرند. به همین دلیل در طول سال چندین فستیوال کوهنوردی در این شهر برگزار می شود.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *