خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی شهرهای اصلی ایالت واشینگتن در آمریکا

معرفی شهرهای اصلی ایالت واشینگتن در آمریکا

واشینگتن یکی از ایالت های غربی آمریکا است که با استان بریتیش کلمبیا در کانادا و ایالت های اورگن و آیداهو همسایه می باشد. بر اساس سرشماری های انجام شده در سال 2010 جمعیتی 7 میلیون نفری دارد. این ایالت در سال 1889 به عنوان چهل و دومین ایالت آمریکا به ثبت رسید. جالب است بدانید که نام آن نیز برگرفته از اولین رییس جمهوری آمریکا یعنی جورج واشینگتن می باشد. این منطقه از نظر باستان شناسی یکی از قدیمی ترین ایالت های آمریکا می باشد به طوری که شواهد نشان می دهد بومی ها بیش از 1200 سال پیش در این بخش زندگی می کردند. اگر دوست دارید بیشتر با شهر های این ایالت آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

واشینگتن

شهر های ایالت واشینگتن

سیاتل

سیاتل مهم ترین شهر این ایالت است که جمعیتی 630 هزار نفری دارد. از این شهر به عنوان بزرگترین و پرجمعیت ترین نقطه مسکونی در واشینگتن نیز یاد می شود. این شهر بین دریاچه واشینگتن و پوجیت ساوند واقع شده و به همین دلیل آب و هوای نسبتا مناسبی دارد. سیاتل از نظر اقتصادی تراز بسیار بالایی دارد چرا که شرکت های مهم و بزرگی مانند مایکروسافت و آمازون در آن قرار دارند. علاوه بر این، دفتر اصلی شرکت هواپیماسازی بوئینگ نیز در این شهر احداث شده است. موزه ی هنر سیاتل، کتابخانه عمومی سیاتل، باغ ژاپنی سیاتل و موزه ملی از مهم ترین جاذبه های این شهر هستند.

اسپوکن

اسپوکن دومین شهر بزرگ این ایالت پس از سیاتل محسوب می شود که جمعیتی 200 هزار نفری دارد. اسپوکن بیشتر به دلیل مراکز هنری مشهور است. بسیاری اعتقاد دارند بهترین اجراهای تئاتر بعد از برادوی، در این شهر برگزار می شود. حتی بسیاری از این شهر به عنوان مرکز اصلی داستان های خود استفاده کرده اند که از مهم ترین آنها می توان به نمایشنامه قطع دست در اسپوکن اشاره کرد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری اسپوکن می توان به مواردی مانند پارک ریور فرانت، آبشار اسپوکن، پارک مانیتو و پارک ایالتی رویرساید اشاره کرد.

واشینگتن

ونکوور

این شهر با کلان شهر کانادایی که به همین نام شناخته می شود فرق دارد. ونکوور یکی از شهر های نسبتا کوچک آمریکا است که در ایالت واشینگتن قرار دارد. این شهر بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده جمعیتی 161 هزار نفری دارد. یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی که در این شهر قرار دارد رودخانه کلمبیا می باشد که عرضی 25 متری دارد. همچنین در این شهر چندین پایگاه اصلی نیروی هوایی وجود دارد و عده زیادی اعتقاد دارند در بعضی از آنها آزمایش هایی مربوط به یوفو ها انجام می شود.

تاکوما

سومین شهر برگ و پرجمعیت این ایالت تاکوما می باشد که جمعیتی 180 هزار نفری دارد. این شهر دارای بزرگترین جامع آماری افراد مذهبی است. جالب است بدانید که در این شهر بیش از 80 درصد افراد پیرو دینی خاصی هستند و بیش از 95 درصد آنها به خدا اعتقاد دارند. در این شهر کوچک پیروان تمام ادیان در کنار یکدیگر زندگی می کنند. تاکوما از جمله معدود شهر هایی در آمریکا است که در خود هم کلیسا، هم مسجد و هم عبادتگاه یهودی ها را دارد. از جمله مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می توان به آکواریوم دریایی، پارک دفاعی، پارک ملی مونت نشننال و موزه شیشه اشاره کرد.

المپیا

المپیا پایتخت این ایالت بوده و جمعیتی 46 هزار نفری دارد. اسم این شهر برگرفته از قله المپیا در یونان می باشد که در آن خدایان دوازده‌گانه زندگی می کردند.  این شهر که در سال 1859 بنا شده، یکی از قدیمی ترین مناطق مسکونی در واشینگتن به حساب می آید. اولین جامعه مهاجران اروپایی در غرب آمریکا در این شهر تشکیل شده است. در این شهر جاذبه هایی مانند کاپیتول ایالت واشینگتن و دریاچه کاپیتول وجود دارند.

منبع: www.parsi1.com

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *