خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم‌ترین شهرهای ایالت ایندیانا

آشنایی با مهم‌ترین شهرهای ایالت ایندیانا

ایندیانا یکی از مهم ترین ایالت های آمریکا است که در میانه غربی واقع شده است. این ایالت در میان تمام قسمت های آمریکا دارای بیشترین شهر است. جالب است بدانید که در تقسیم بندی جغرافیایی ایندیانا بیش از 92 شهر وجود دارد. نام این شهر از واژه سرزمین سرخپوستان گرفته شده است. این شهر دارای بیشترین بومی ها است. جالب است بدانید که به همین دلیل اسم می باشد که از تمام آمریکا بومی ها به این شهر مهاجرت می کردند. بر اساس آخرین سرشماری های انجام شده جمعیت این ایالت را چیزی در حدود 6 میلیون نفر تخمین زده اند. ما در این مقاله سعی می کنیم شما را با مهم ترین شهر های این ایالت آشنا کنیم.

ایندیانا

شهر های مهم ایالت ایندیانا

ایندیاناپلیس

یکی از مهم ترین شهر های غرب آمریکا است که جمعیتی 800 هزار نفری دارد. این بدان معنی است که ایندیاناپلیس دومین شهر پرجمعیت در غرب این کشور محسوب می شود. این شهر از جمله اولین قسمت هایی بود که توانست جامعه ای دو پارچه از بومی ها و مهاجرین را تشکیل دهد. در سال های ابتدایی تنها سرخپوست ها در این شهر زندگی می کردند. جالب است بدانید که نام شهر نیز به معنی شهر سرخپوست ها می باش. اما کم کم با رونق گرفتن راه آهن و اختراع وسایل جدید، بومی ها به این نتیجه رسیدند که باید با دیگر اقوام زندگی کنند. این شهر از نظر ورزشی نیز سرامد است به طوری که تیم های ایندیانا پیسرز و ایندیاناپولیس کولتز در آن قرار دارند.

فورت‌وین

یکی دیگر از شهرهای مهم این ایالت که به شما معرفی می کنیم فورت‌وین می باشد. موسسه آمار و سرشماری ایلات متحده آمریکا در طی گزارش خود در سال 2010، جمعیت این شهر را چیزی در حدود 253 هزار نفر تخمین زده است. این شهر که در شمال شرقی ایندیانا قرار دارد، به داشتن چشمه های آب زیرزمینی معروف است. جالب است بدانید که 30 درصد از کله چشمه های آب آمریکا در این شهر قرار گرفته است. همین موضوع باعث شده تا در طول سال گردشگران زیادی از سراسر آمریکا خود را به فورت‌وین برسانند. در حال حاضر توریسم یکی از مهم ترین منابع درامد مردم این شهر محسوب می شود.

ایندیانا

بلومینگتون

بلومینگتون شهری کوچک در مرکز ایالت است که بر اساس سرشماری های انجام شده در سال 2010 جمعیتی 70 هزار نفری دارد. بلومینگتون تنها شهری است که در ایندیانا رشد جمعیتی منفی داشته است. این موضوع بخاطر این است که در این شهر نه منبع غنی و مهمی قرار دارد و نه از نظر صنعت توریسم حرفی برای گرفتن دارد. اما در سال 2000 با اندیشیدن راه حل های جدید، مشکل بلومینگتون رو به بهبودی رفت. امروزه مهم ترین دانشگاه های ایالت در این شهر قرار دارند و بیش از 40 هزار دانشجو، دارای بیشترین محصل رد منطقه می باشد.

اوانزویل

اوانزویل که در جنوب غربی این ایالت قرار دارد، سومین شهر پرجمعیت در ایندیانا محسوب می شود. نتایج آخرین سرشماری ها نشان می دهد که اوانزویل جمعیتی 117 هزار نفری دارد. به دلیل این که اوانزویل در خطر مرزی این ایالت قرار دارد، از آن به عنوان دروازه ایندیانا یاد می شود. درامد این شهر از خط ترانزیتی که از آن می گذرد، بیش از 500 میلیون دلار در طول سال می باشد.

ساوث بند

آخرین شهری که در این مقاله به شما معرفی می کنیم ساوث بند است. ساوث بند شمالی ترین شهر این ایالت است که جمعیتی 101 هزار نفری دارد. در این شهر یکی از نیروگاه های هسته ای آمریکا قرار دارد و به همین دلیل است که ارتش در این شهر چندین پایگاه نظامی دارد. از مهم ترین جاذبه های گردشگری که در این شهر می توان به مواردی مانند موزه ملی صنعت، پارک بیگ استیت، باغ وحش ساوث بند و آکواریوم بزرگ اشاره کرد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *