خانه » گوناگون » گردشگری » برشماری مهم‌ترین ایالت‌های کشور آمریکا بخش سوم

برشماری مهم‌ترین ایالت‌های کشور آمریکا بخش سوم

ایالات متحده آمریکا بدون شک مهم ترین کشور در دنیا است که در آمریکا شمالی قرار دارد. جالب است بدانید که دز عمر کشف این کشور بیشتر 600 سال تجاوز نمی کند اما در حال حاضر ار تمام کشورهایی که تاریخ غنی دارند، فرهنگ بیشتری دارد. کشور آمریکا در بسیاری از زمینه ها حرف اول را می زند و این طبیعی است که اکثر مردم دنیا آرزوی زندگی در چنین کشوری را داشته باشند. یکی از مهم ترین نکات در مورد آمریکا این است که قدرت و ثروت در میان تمام ایالت ها تقسیم شده است. همین موضوع به پراکندگی جمعیت تراکم مناسب کمک می کند. به همین دلیل ما می خواهیم در این مقاله شما را با مهم ترین ایالت های این کشور آشنا کنیم. برای دیدن بخش دوم اینجا کلیک کنید.

کشور آمریکا

مهم‌ترین ایالت‌های کشور آمریکا

اوهایو

اوهایو یکی از ایالت های شرفی کشور آمریکا محسوب می شود که بر اساس سرشماری های انجام شده توسط موسسه آمار در سال 2010 جمعیتی 11 میلیون و 500 هزار نفری دارد. این بدان معنی است که اوهایو در رتبه هفتم پرجمعیت ترین ایالت های آمریکا قرار دارد. از القاب این ایالت می توان به مادر رییس جمهور ها و The Buckeye State اشاره کرد. مرکز این ایالت کلمبوس بوده و از مهم ترین شهر های آن نیز می توان به کلیولند، سینسیناتی، تولیدو و دیتون اشاره کرد.

کارولینای شمالی

کارولینای شمالی از جمله ایالت های جنوبی محسوب می شود که جزو 13 ایالتی بود که علیه بریتانیایی ها انقلاب کردند. سازمان آمار و سرشماری ایالت متحده آمریکا بر اساس آخرین سرشماری جمعیت این ایالت را چیزی در حدود 8 میلیون نفر تخمین زده است. کارولینای شمالی القابی مانند ایالت پاشنه‌ قیری، ایالت شمال قدیم و ایالت ریپ ون وینکل دارد. پایتخت این ایالت رالی است و از مهم ترین شهر های آن می توان به شارلوت و اشویل اشاره کرد. کارولینای شمالی از نظر گردشگری نیز رتبه بالایی دارد و محل جاذبه هایی مانند جنگل ملی پیسگاه و پارک ملی کوههای اسموکی محسوب می شود.

کشور آمریکا

ویرجینیا

اول از همه باید بدانید که اسم رسمی این ایالت مشترک‌ المنافع ویرجینیا می باشد. ویرجینیا در منطقه آتلانتیک جنوبی قرار دارد و جالب است بدانید که از جمله قدیمی ترین ایالت های آمریکا محسوب می شود. این شهر با جمعیتی 7 میلیون نفری، دوازدهمین ایالت پرجمعیت در کشور آمریکا محسوب می شود. مهم ترین لقبی که به ویرجینیا داده اند، سرزمین کهن می باشد. این شهر از نظر اقتصادی یکی از قطب های آمریکا محسوب می شود به طوری که باید بدانید تولید ناخالص داخلی آن از کشوری مانند لهستان بیشتر بوده است.

کلرادو

کلرادو از ایالت های جنوب غربی آمریکا محسوب می شود که جمعیتی 5 میلیون و 500 هزار نفری دارد. این بدان معنی است که کلرادو در رتبه بیست و یکمین ایالت پرجمعیت کشور قرار می گیرد. لقبی که به کلرادو داده اند، ایالت سده می باشد. قلمرو کلرادو در تاریخ‌های 28 فوریه 1861 تعیین شد و چند سال بعد یعنی در سال 1876، کلرادو به عنوان سی و هشتمین ایالت رسمی آمریکا شناخته شد. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این ایالت دنور است که از جمله شهر های مهم آمریکا به شمار می رود. فستیوال موسیقی اسپن (Aspen) از جمله مهم ترین رویداد هایی است که در کلرادو برگزار می شود.

آریزونا

آریزونا از جمله ایالت های جنوب غربی آمریکا است که بیشتر به داشتن بیابان های گرم و خشک شناخته می شود. سازمان آمار و سرشماری آمریکا جمعیت این ایالت را در سال 2014، چیزی در حدود 6 میلیون و 500 هزار نفر تخمین زده است. پایتخت این شهر فینیکس است که از جمله 10 شهر برتر آمریکا به حساب می آید. آریزونا از نظر گردشگری از قطب های مهم کشور است به طوری که در طول سال بیش از 3 میلیون بازدید کننده دارد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.