خانه » گوناگون » گردشگری » ویرجینیا و آشنایی با مهمترین شهرهای این ایالت

ویرجینیا و آشنایی با مهمترین شهرهای این ایالت

ویرجینیا یکی از مشهورترین ایالت های آمریکا است که در منطقه آتلانتیک جنوبی واقع شده است. از این ایالت به عنوان اولین و قدیمی ترین منطقه حکومتی بریتانیا یاد می شود و به همین دلیل به آن القابی مانند قلمرو کهن و مادر رییس جمهور ها را داده اند. کوهستان بلوریج و خلیج چساپیک از نظر آب و هوای تاثیرات زیادی بر روی این ایالت گذاشته اند و به همین دلیل ویرجینیا یکی از غنی ترین زیست بوم های جانوری گیاهی را در آمریکا دارد. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده جمعیت این شهر را 7 میلیون و 47 هزار نفر تخمین زده اند. اگر دوست دارید بیشتر با شهر های این ایالت آشنا شوید ما را در ادامه همراهی کنید.

ویرجینیا

شهر های مهم ویرجینیا

ریچموند

ریچموند مهم ترین شهر و پایتخت این ایالت است که جمعیتی 205 هزار نفری دارد. این شهر بدون شک مهم ترین قطب اقتصادی در ایالت محسوب می شود به همین دلیل است که در آن بانک فدرال رزرو ریچموند واقع شده است. ریچموند یکی از شهر هایی است که به سرعت در حال طی کردن مراحل پیشرفت است و کارشناسان اعتقاد دارند که این شهر تا 10 سال آینده یکی از مهم ترین شهر های آمریکا تبدیل می شود. این شهر یک شهر آموزشی نیز محسوب می شود چرا که در آن مراکز مهمی مانند دانشگاه ویرجینیا کامن ولث قرار دارند.

ویرجینیا بیچ

ویرجینیا بیچ بزرگترین شهر این ایالت است که جمعیتی 402 هزار نفری دارد. ویرجینیا بیچ یک شهر ساحلی است که مهم ترین نقش را در میزان توریسم ایالت دارد. این شهر که در قسمت جنوبی ویرجینیا واقع شده، دارای خطی ساحلی به طول 105 کیلومتر با اقیانوس اطلس می باشد. در این شهر پیشرفته ترین امکانات رفاهی و خدماتی وجود دارد. در نزدیکی خط ساحلی این شهر بیش از 55 هتل مختلف وجود دارد که 3 تا از آنها 4 ستاره هستند. این ساحل یکی از بهترین اماکن برای برگزاری جشنواره های تابستانی شنا و پارتی پول می باشد. در طول سال بیش از 1 میلیون نفر برای بازدید از این جشنواره ها به این شهر می آیند.

ویرجینیا

شارلوتزویل

شارلوتزویل یک شهر کوچک در مرکز این ایالت است که جمعیتی 43 هزار نفری دارد. این شهر که مرکز شهرستان البمارل محسوب می شود، دارای چندین مرکز تحقیقاتی مهم است. این مراکز هر ساله در مورد بیماری ها و چگونگی درمان آنها تحقیق می کنند. جالب است بدانید که تا به حال داروهای مهمی برای مبارزه با بیماری های خطرناکی مانند ابولا، سرطان سینه و فشار خون بالا توسط این مراکز ساخته شده اند. جالب است بدانید که میزان تولید علم در این شهر کوچک از کشورهایی مانند پاکستان و ترکمنستان بیشتر است.

نورفک

نورفک یکی دیگر از شهر های مهم این ایالت محسوب می شود. اداره سرشماری و آمار ایالات متحده آمریکا در سال 2010 طی گزارشی اعلام کرد که این شهر جمعیتی در حدود 252 هزار نفر دارد. این بدان معنی است که نورفک به عنوان دومین شهر بزرگ و پرجمعیت ویرجینیا به شمار می رود. این شهر در سال 1619 توسط فرماندار ویرجینیا به نام سر جورج یردلی تاسیس شد. جالب است بدانید که قدمت این شهر از نیمی از ایالت های آمریکا بیشتر است. برای سال ها این شهر از جمله مهم ترین بخش های آمریکا بود اما کم کم رونق خود را از دست داد.

ویلیامزبرگ

ویلیامزبرگ شهر در شمال ایالت است که جمعیتی 15 هزار نفری دارد. این شهر کوچک بیشتر به دلیل گالری هنری خود معروف می باشد. در این گالری شما می توانید با آثار هنرمندان معروفی از سراسر دنیا آشنا شوید. از جمله مهم ترین این هنرمندان می توان به پیکاسو، لئوناردو داوینچی، ونگوک، رامبرانت و سالی آشنا شوید. این مجموعه توسط فردی به اسم استیو آستین گرداوری شده است.

منبع: www.parsi1.com

 

 

 

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *