خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی جاذبه‌های اصلی گردشگری کشور هلند

بررسی جاذبه‌های اصلی گردشگری کشور هلند

هلند یکی از زیباترین کشور های اروپا است که در شمال غربی این قاره قرار دارد. بر اساس سرشماری های انجام شده در سال 2010 جمعیت این کشور را 16 میلیون نفر تخمین زده اند. بیشتر افراد این جامعه را مسیحی های پروتستان تشکیل داده اند. با این حال آمار ها نشان می دهد که یک میلیون مسلمان نیز در این کشور زندگی می کنند. با این که پایتخت این کشور زیبا آمستردام می باشد، به منظور ایجاد تمرکز، بیشتر ساختمان های مهم دولتی در لاهه قرار دارد. جالب است بدانید که در طول سال بیش از 5 میلیون نفر از این کشور دیدن می کنند. به همین دلیل ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور آشنا می کنیم.

هلند

جاذبه های گردشگری هلند

جوردان

جوردان یکی از محله های قدیمی در پایتخت هلند یعنی آمستردام می باشد. این محله که در امتداد بندر احداث شده، در طول سال افراد زیادی را جذب خود می کند. این منطقه در اوایل قرن 14 بوجود آمده و برای مدت ها محل زندگی ماهیگیر ها و طبقه کارگر محسوب می شده است. اما امروزه به دلیل زیبایی و معماری منحصر به فرد این منطقه، گردشگران زیادی از سراسر دنیا خود را برای بازدید از آن به هلند می رسانند. در سال 2014 مجله تایمز جوردان را به عنوان یکی از 100 منظره برتر برای عکاسی معرفی کرد.

اوترخت

اوترخت یکی از چهار شهر بزرگ هلند است که برای سال ها یکی از مهم ترین قطب های فرهنگی و هنری این کشور به شمار می آمده است. این شهر یک مقصد عالی برای کسانی است که به هنر و نقاشی های قرن 15 تا 18 علاقه دارند. علاوه بر این، بیشتر قسمت های این شهر معماری سنتی و گوتیگ خود را حفظ کرده و به همین دلیل است که شما با قدم زدن در سنگ فرش های این شهر می توانید در عمق تاریخ سفر کنید. یکی از مهم ترین ساختمان هایی که در این شهر قرار دارد، کلیسای جامع می باشد که از آن به عنوان بلندترین کلیسای گوتیک اروپا یاد می شود.

هلند

کیدردیک

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین لقب هایی که به این هلند می دهند، کشور آسیاب های بادی می باشد. از این آسیاب ها به عنوان نماد این کشور یاد می شود. بهترین مکان برای بازدید از این سازه های زیبا و قدیمی، روستای کیدردیک می باشد. در این روستا چندین آسیاب بادی قدیمی وجود دارد که برخی از آن ها در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند. با این که پره های آن ها هنوز می چرخد اما دیگر از این آسیب ها استفاده نمی شود. در حال حاضر نیمی از آنها حالت موزه به خود گرفته و میزبان مسافران زیادی هستند.

جزایر فریزیان

این جزایر که از این کشور تا دانمارک امتداد دارند، بهترین مکان برای سفر های کروز دریایی محسوب می شوند. در این جزیره دهکده ها و هتل های سنتی بسیاری وجود دارد که می توانید در آنها به استراحت بپردازید. همچنین جالب است بدانید که این جزیره در سال 2009 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. سواحل آرام این جزیره مکانی عالی برای تفریحات دریایی مانند موج سواری، شنا و اسکی روی آب به شمار می روند.

میدان رامبراند

هلند خانه هنرمندان و نقاشان سرشناسی می باشد که یکی از شهیر ترین آنها رامبراند محسوب می شود. در شهر آمستردام میدانی به اسم این نقاش بزرگ وجود دارد که با مجسمه ای از وی، مزین شده است. این میدان به عنوان شلوغ ترین منطقه در شهر، یکی از جاهایی است که حتما باید از آن بازدید کنید چرا که نه تنها می توانید در آن جریان زندگی را احساس کنید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *