خانه » گوناگون » گردشگری » لیست جاذبه‌های گردشگری صربستان به همراه عکس

لیست جاذبه‌های گردشگری صربستان به همراه عکس

صربستان کشوری کوچک در جنوب شرقی اروپا است که جمعیتی 7 میلیون و 500 هزار نفری دارد. صربستان از جمله کشور هایی است که تاریخی غنی دارد و به همین دلیل است که در آن جاذبه های گردشگری و تاریخی فراوانی وجود دارد. بیشتر جمعیت این کشور را صرب ها تشکیل داده اند اما در آن اقلیت های مجاری، یوگوسلاوی و بوسنیایی نیز در آن وجود دارند. از صربستان به عنوان یکی از ناهمگون ترین کشور ها از نظر مذهبی نیز یاد می شود. بیش از 90 درصد مردم کوزوو مسلمان، وُیوودینا دارای اکثریت کاتولیک و بلگراد 80 درصد پروتستان هستند. همین موضوع به خوبی تنوعی دینی را در این کشور نشان می دهد. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری صربستان آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

صربستان

جاذبه های گردشگری صربستان

بنای تاریخی کنستانتین کبیر

یکی از مهم ترین جاذبه های این کشور که در شهر نیش واقع شده است، بنای تاریخی کنستانتین کبیر می باشد. کنستانتین یکی از معروف ترین امپراتور های رومی است که به واسطه فرمان او که میلان نام دارد، دین مسیحیت در امپراتوری روم آزاد شد. مردم این شهر از جمله معتقد ترین مسیحی های اروپا هستند و به همین دلیل است که این موضوع برای آن ها اهمیت بالایی داشته و بخاطر گرامی داشت یاد کنستانتین، مجسمه ای از او ساختند و آن را در میدان اصلی شهر قرار دادند. امروزه این مجسمه از مهم ترین جاذبه های کشوری صربستان به حساب می آید.

شهر بلاکرکوا

یکی دیگر از شهر های مهم این کشور که دارای جاذبه های فراوانی می باشد، شهر بلاکرکوا است. اگر به رمان های ملیکا جیک وایویچ علاقه داشته باشید، مطمئنا با زیبایی های این شهر آشنایی دارید. بلاکرکوا از جمله شهر هایی است که هنوز بافت سنتی خود را حفظ کرده و این بدان معنی است که هنوز خیابان های این شهر سنگ فرش های قرن 15امی خود را دارند. علاوه بر این، دریاچه مصنوعی زیبایی در مرکز این شهر قرار دارد که به آن زیبای گمشده می گویند. جالب است بدانید که بیش از 80 درصد از اقتصاد این شهر به توریسم وابسته می باشد.

صربستان

خیابان کنز میخایلوا

این خیابان که در شهر بلگراد قرار دارد، محل زندگی ثروتمندان و قشر مرفه صربستان به حساب می آید. در این خیابان ویلا های قرن نوزدهمی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و یک زنجیره زیبای سفید را ایجاد کرده اند. در این خیابان شما می توانید با مهم ترین بناهای بلگراد آشنا شوید که از مهم ترین آنها می توان به پارک کاله مگدان (Kalemegdan)، میدان جمهوری و هتل سرپسکا کرونا اشاره کرد. اما بدون شکی یکی از زیبایی های این خیابان، مجسمه پرنس میلهانو می باشد.

ویمیناتسیوم

یکی از مهم ترین قسمت های تاریخی این کشور است که تاریخ آن به دوران امپراتوری روم باستان باز می گردد. این شهر تقریبا سالم و دست نخورده باقی مانده و به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. امروزه از ویمیناتسیوم به عنوان یک پارک باستان شناسی یاد می شود. آجر های رومی و رنگ قرمز آنها دقیقا شما را به یاد خیابان ها و معماری روم باستان می اندازند. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 450 هزار نفر از این پارک دیدن می کنند که در نوع خود رقم بالایی محسوب می شود.

جشنواره کوستندورف

یکی از مهم ترین جشنواره های سینمایی در این کشور و دهکده کوچک درونگارد برگزار می شود. این جشنواره که کوستندورف نام دارد، توسط یکی از مهم ترین کارگردانان اروپایی به اسم امیر کوستوریتس تاسیس شده است. هر ساله در زمان برگزاری این جشنواره، مهم ترین چهره های سینمایی دنیا در آن جمع می شوند. حتی جالب است بدانید که چند بار اصغر فرهادی نیز در آن شرکت داشته است.

منبع: www.parsi1.com

 

 

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *