خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با جاذبه‌های گردشگری کشور بوسنی

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری کشور بوسنی

بوسنی یکی از کشور های بلوک شرقی اروپا است که با نام کامل بوسنی و هرزگوین شناخته می شود. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2010 صورت گرفت، جمعیت این کشور را 4 میلیون نفر تخمین زده اند. بوسنی تنها کشوری در اروپا است که جامعه اکثریت مسلمان دارد. علاوه بر مسلمان ها، در این کشور، صرب ها و کروات ها نیز زندگی می کنند. بوسنی از جمله کشور هایی است که در طی دو جنگ جهانی اول و دوم خسارات زیادی را متحمل شده است. به همین دلیل بوسنی از نظر شاخص پیشرفت، نسبت به سایر کشور های همسایه رتبه پایین تری دارد. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

بوسنی

جاذبه های گردشگری بوسنی

پل موستار

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری بوسنی که سابقه ای تاریخی دارد، پل موستار می باشد. این پل در شهر موستار قرار داشته و معروف ترین پل قوسی در کشور محسوب می شود. در سال 1556 امپراتور عثمانی دستور می دهد که این پل را بر رودخانه نارنتا احداث کنند. معمار این پل، یکی از معروف ترین چهر های مسلمان، یعنی معمار خیر الدین بوده است. از جمله ویژگی های این پل می توان به دو برج بزرگ 20 متری در دو طرف آن اشاره کرد.

آبشار کراویس

برخلاف آنچه مردم تصور می کنند، بوسنی طبیعت زیبا و بی نظیری دارد. یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی آن که ارزش بازدید کردن دارد، آبشار کراویس می باشد. این آبشار های چند گانه که ارتفاعی 25 متری دارند، می توانند شما را برای ساعت ها محشور خود کنند. پوشش این گیاهی این منطقه باعث می شود تا شما علاوه بر این آبشار، چندین مرحله صخره نوردی را نیز تجربه کنید. سعی کنید برای بازدید از این منطقه حتما از تور های مناسب استفاده کنید چرا که امکان گم شدن در این آبشار وجود دارد.

بوسنی

پارک ملی سواتیسکا

این پارک که دومین پارک حافظت شده مهم در اروپا محسوب می شود، سالانه گردشگران زیادی را مجذوب خود می کند. طبیعت بکر و موقعیت جغرافیایی بی نظیر باعث شده تا تمام کسانی که به این پارک می آیند، اوقات بی نهایت خوشی را تجربه کنند. این پارک از وسعت بالایی برخوردار است و به همین دلیل در آن تفریحاتی مانند آفرود، بالن سواری و پاراگلایدر نیز امکان پذیر می باشد. در بین سال های 2000 تا 2002، قسمتی در این پارک وجود داشت که به گردشگران اجازه می داد با پرداخت مبلغی، به شکار بپردازند. این موضوع پس از واکنش های منفی زیادی، ملغی شد.

مسجد فرهادیه

همان طور که اشاره کردیم بیشتر جمعیت این کشور را مسلمانان تشکیل داده اند و این بدان معنی است که شما در این کشور با مسجد های فراوانی رو به رو می شوید. اما بدون هیچ تردیدی، مهم ترین مسجد بوسنی، مسجد فرهاد است که در پایتخت این کشور یعنی سارایوو قرار دارد. زمانی عثمانی ها بر این سرزمین سلطنت می کردند، این مسجد نیز یادگاری از آن دوران می باشد. این مسجد زیبا در سال 1584 توسط یکی از قدرتمند ترین پادشاهان عثمانی، یعنی سنجاک بی ساخته شده است.

کلیسای جامع جیسوس هارت

کلیسای جامع جیسوس هارت یا قلب مسیح، بزرگترین کلیسا در بوسنی است که در سال 1889 به دستور یکی از قدرتمند ترین پادشاهان وفتریال یعنی فردریک اشمیت ساخته شد. هدف از ساخت این کلیسا، رقابت با مساجد فراوان موجود در بوسنی بود که البته تا حدی نیز موفق بود. جالب است بدانید بیشتر افرادی که در نزدیکی این کلیسا زندگی می کردند، مسلمان بودند اما کم کم ترجیح دادند به مسیحیت تغییر مذهب بدهند. معماری نئوگوتیگ این کلیسا، مهم ترین ویژگی آن است که قلب مسیح ار در اروپا بی نظیر می کند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *