خانه » گوناگون » گردشگری » هر آنچه باید از جاذبه‌های گردشگری رومانی بدانیم

هر آنچه باید از جاذبه‌های گردشگری رومانی بدانیم

رومانی یکی از کشور های بلوک شرقی است که برای سال ها تحت سلطه دیکتاتور های کومونیست بوده است و به همین دلیل از نظر شاخصه پیشرفت، رتبه بالایی ندارد. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2010 در این کشور صورت گرفت، جمعیت رومانی را 22 میلیون و 226 هزار نفر براورد کرده اند. این بدان معنی است که رومانی به عنوان هفتمین کشور پرجمعیت در اروپا به حساب می آید. مانند بیشتر کشور های بلوک شرقی، رومانی نیز بافت سنتی و تاریخی خود را حفظ کرده و از همین رو بازدید از آن برای گردشگران جذاب است. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری رومانی آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

رومانی

جاذبه های گردشگری رومانی

سیبیو

یکی از پرطرفدار ترین قسمت های این کشور که هر ساله افراد زیادی از آن دیدن می کنند، سیبیو می باشد. سیبیو بخشی و تاریخی است که در شهر ترانسیلوانیا قرار دارد. قدمت این منطقه به سال 1152 بر می گردد. همان طور که می دانید از رومانی به عنوان خانه دراکولا یاد می شود. این شهر جایی است که اعتقاد دارند اولین لورد دراکولا زندگی می کرده است و از همین رو افراد زیادی به آن سر می زنند. یکی از مهم ترین بخش های این منطقه کاخ Brukenthal می باشد که به عنوان سومین موزه قدیمی در اروپا شناخته می شود.

صومعه سینایا

رومانی آب و هوای نسبتا سردی دارد و به همین دلیل یکی از تفریحات رایج در این کشور، ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسنوبرد محسوب می شود. یکی از بهترین مکان ها برای این گونه ورزش ها،  صومعه سینایا می باشد. این صومعه که در شهری به همین نام قرار دارد، یک تفریحگاه باستانی به حساب می آید که از قرن 14، میزبان مسافران و گردشگران می باشد. فضای باستانی و قدیمی این صومعه باعث می شود که شما احساس کنید در حال زندگی کردن در گذشته هستید. یکی دیگر از جاذبه های این منطقه قلعه Peles می باشد که به خاندان سلطنتی انگلیس تعلق دارد.

دلتای دانوب

رومانی

دانوب اسم آشنایی برای شما است که احتمالا نام آن را در دروس جغرافیای خود شنیده اید. دلتای دانوب یکی از دو دلتای مهم اروپا است که در کشور رومانی قرار دارد. این دلتا که بعضی از دریای سیاه به شمار می رود، یکی از مهم ترین جاذبه های طبیعی در اروپا محسوب می شود. همان طور که می دانید، دلتا ها بر روی جلگه های بوجود می آیند و این بدان معنی است که این منطقه یک بوم زیست و اکوسیستم قوی دارد. آمار ها نشان می دهد که در دلتای دانوب، 1500 گونه مختلف جانوری و 10000 گونه گیاهی زندگی می کنند.

تیمیشوارا

تیمیشوارا یکی از بزرگترین شهر های این کشور است که در غرب رومانی واقع شده است. در هیچ جای رومانی نمی توانید بافت تاریخی و قدیمی را به خوبی این شهر مشاهده کنید. بیش از 80 درصد این شهر دارای این بافت هستند و به همین دلیل است که تیمیشوارا در سال 2001 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 1 میلیون توریست از این شهر دیدن می کنند. این بدان معنی است که تیمیشوارا بعد از بخارست دومین شهر مهم از نظر گردشگری محسوب می شود.

بخارست

مطمئنا بخارست یکی از جاهایی است که حتما شما باید از آن دیدن کنید چرا که بیش از نیمی از جاذبه های مهم این کشور در بخارست قرار دارند. از آنجا که بخارست به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود، در آن مراکز رفاهی و گردشگری متنوع زیادی وجود دارد. یکی از مهم ترین مکان های این شهر ساختمان پارلمانی می باشد که بیش از 3100 اتاق دارد و در سال 1984 ساخته شده است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *