خانه » لیست جاهای دیدنی در کشور کرواسی

لیست جاهای دیدنی در کشور کرواسی

کرواسی یکی از کشور های جنوب مرکزی اروپا می باشد که در منطقه بالکان واقع شده است. آمار ها نشان می دهد که این کشور جمعیتی 4 میلیون و 200 هزار نفری دارد. از زاگرب به عنوان پایتخت و مهم ترین شهر این کشور یاد می شود. بیشتر مردم این کشور را کروات ها تشکیل داده اند که پیرو مسیحیت کاتولیک می باشند. بر اساس آخرین گزارش های ارائه شده، این کشور در زمره کشور های توسعه یافته و پیشرفته قرار می گیرد و به همین دلیل است که رفاه از سطح بالایی در این کشور برخوردار است. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری این شهر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

کرواسی

جاذبه های گردشگری کرواسی

دوبرونیک

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور که در دنیا بی نظیر می باشد، شهر دوبرونیک می باشد. از این شهر به عنوان یکی از تاریخی ترین مناطق مسکونی اروپا یاد می شود که هنوز معماری و بافت قدیمی خود را حفظ کرده است. معماری این شهر چنان زیبا است که از آن در بسیاری از لوکیشن های سریال معروف بازی تاج و تخت Game of Thrones استفاده شده است. جرج برنارد شو در کتاب خاطرات خود از سفر به این شهر می نویسد: ” اگر به دنبال بهشت بر روی زمین می گردید، بهتر است از دوبرونیک دیدن کنید.”

ساحل دالماسی

از این ساحل به عنوان یکی از افسانه ای ترین و زیباترین خطوط ساحلی در اروپا یاد می شود. مطمئنا نظیر این ساحل را می توانید در انیمه های استودیو جیبلی مشاهده کنید. زمانی این ساحل به عنوان مرز حکومت ونیز شناخته می شد اما امروزه تنها زیبایی های طبیعی و خرابه های ساختمان های قرون وسطایی از آن باقی مانده است. مسلما قدم زدن در امتداد این سواحل می تواند یک تجربه فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند. در ساحل 2008 این ساحل زیبا در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

پارک ملی جزیره ملیت

کرواسی

در شرقی ترین قسمت ساحل دالماسی و در حوضه دریای آدریاتیک، یکی از زیباترین مناظر طبیعی کرواسی قرار دارد که با نام پارک ملی جزیره ملیت شناخته می شود. این جزیره سرشار از گونه های مختلف گیاهی و جانوری است و به همین دلیل از آن به عنوان یک پارک ملی یاد می شود. جنگل های این جزیره به حدی غنی و زیبا هستند که بسیاری به آنها لقب آمازون اروپا را داده اند. معمولا در طول روز تور های گردشگری زیادی از داخل این جزیره دیدن می کنند و شما می توانید همراه یکی از آنها از این پارک زیبا دیدن کنید.

اسپلیت

یکی دیگر از شهر های مهم کرواسی که هر ساله میزبان تعداد زیادی توریست می باشد، اسپلیت می باشد. مهم ترین دلیل شهرت این شهر نزد گردشگران، معماری زیبای آن می باشد چرا که اسپلیت هنوز بافت سنتی خود را حفظ کرده اید. قدم زدن در خیابان های سنگفرش شده این شهر می تواند به منزله سفر در دل تاریخ باشد. از القاب این شهر می توان به گل مدیترانه اشاره کرد. بسیاری از ساختمان های قدیمی موجود در این کلیسا قدمتی هزار ساله دارند و در زمان امپراتوری روم شرقی ساخته شده اند.

هوار

هوار یک جزیره نسبتا کوچک در ساحل دالماسی است که به عنوان نگین این ساحل نیز شناخته می شود. هوار دارای آب و هوای مناسب و طبیعت زیبایی است که باعث می شود افراد زیادی را مجذوب خود کند. از مهم ترین ویژگی های این جزیره می توان به تالاب های عمیق آن اشاره کرد که با تابش نور مهتاب، انعکاس زیبا پیدا می کنند و یکی از زیباترین منظره های طبیعی در اروپا را خلق می کنند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

گلکسی ام 30

ابعاد و طرح نهایی گوشی گلکسی ام 30 افشا شد!

شرکت سامسونگ قصد دارد تا در آینده نزدیک از گوشی گلکسی ام 30 خود رونمایی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *