خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی دیدنی‌های برتر در کشور مولداوی

بررسی دیدنی‌های برتر در کشور مولداوی

مولداوی یکی از کشور های کوچک اروپایی است که در شرق این قاره واقع شده است. تا سال 1991 این کشور با نام جمهوری سوسیالیستی مولداوی، بخشی از اتحاد جماهیر شوروی بود و بعد از فروپاشی این کشور، مولداوی به صورت رسمی استقلال خود را اعلام کرد. بر اساس سرشماری ها این شهر جمعیتی 3 میلیون و 500 هزار نفری دارد. بیش از 70 درصد مردم این کشور مسیحی بوده و به زبان مولداویایی سخن می گویند. مولداوی به عنوان فقیرترین کشور اروپایی شناخته می شود و تا به حال چند بار از درخواست کمک مالی کرده است. اقتصاددانان دلیل این امر را سیاست های سوسیالیستی می دانند. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری این کشور اطلاعاتی به دست بیاورید، ما را در ادامه همراهی کنید.

مولداوی

جاذبه های گردشگری مولداوی

کلیسای جامع کشینف

همان طور که اشاره شد بیشتر مردم این کشور مسیحی هستند. مهم ترین بنای مذهبی این کشور کلیسای جامع کشینف نام دارد و در پایتخت آن، یعنی کشینف واقع شده است. از مهم ترین ویژگی های این کلیسا می توان به دیوار های سفید و گنبدی مشکی اشاره کرد. بسیاری این کلیسا را با کاخ سفید مشاهده می کنند چرا که معماری آنها تقریبا به هم شباهت هایی دارد. این کلیسا در سال 1930 ساخته شده است و تا به حال به دلیل آتش سوزی یکبار مورد بازسازی قرار گرفته است. شما می توانید در تمام روز های هفته به جز یکشنبه ها از این کلیسا دیدن کنید.

برج آب کشینف

یکی دیگر از جاذبه های برتر این کشور که در کشینف قرار دارد، برج آب کشینف می باشد. این برج 35 متری یکی از بلندترین ساختمان های شهر است که در سال 1954 ساخته شده است. شما می توانید با بالا رفتن از این برج به یک نمای کلی از شهر دست پیدا کنید. نمای این برج از سنگ های مرمر سفید تشکیل شده اند و در بالای آن یک ایوان وجود دارد. بسیاری از این برج به عنوان نماد شهر یاد می کنند.

موزه قربانیان کمونیسم

مولداوی

این کشور برای سال ها درگیر سیاست های خانمان سوز چپ گرایانه و کمونیستی بوده است. برای سال ها کمونیست ها در این کشور حکومت می کردند و در طی این سال ها افراد زیادی به دلیل ابراز عقیده خود توسط حکومت شکنجه شده اند. این موزه در واقع یک زندان قدیمی بوده که در آن از زندانیان سیاسی نگهداری می کردند. بعد از فروپاشی شوروی و انقلاب های ضد کمونیستی در بلوک شرف، این زندان به یک موزه تبدیل شد که شما می توانید در آن با سختی هایی که مردم توسط کمونیست کشیده اند، آشنا شوید.

Orheiul Vechi

در نزدیکی شهر کیشیناو یکی دیگر از جاذبه های مهم این کشو قرار دارد که با نام Orheiul Vechi شناخته می شود. این منطقه از تاریخی ترین قسمت های مولداوی به شمار می آید که بازدید از آن به شدت توصیه می شود. در این قسمت شما می توانید با ساختمان هایی قدیمی مواجه شوید که قدمت برخی از آنها به بیش از دو هزار سال پیش بر می گردد. بسیاری از بناهای تاریخی این منطقه توسط حمله تاتار ها از بین رفته است. اما در حال حاضر تنها بنای سالمی که در Orheiul Vechi باقی مانده است، یک صومعه نسبتا کوچک می باشد.

پارک مرکزی استفان

این پارک نیز در مرکز شهر کیشیناو واقع شده و یکی از شلوغ ترین قسمت های شهر می باشد. معمولا غروب ها این پارک محلی برای پیکنیک های خانوادگی یا قرار های عاشقانه می باشد. شما می توانید در این پارک از فضای سبز و آرامش خاصی بهره ببرید که در کمتر نقطه ای از شهر وجود دارد. در این پارک درختان متنوعی وجود دارد که سن برخی از آنها به 200 سال پیش برمی گردد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *