خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم‌ترین مکان‌های دیدنی لهستان

آشنایی با مهم‌ترین مکان‌های دیدنی لهستان

لهستان از جمله کشور های مهم اروپا است که در مرکز این قاره قرار گرفته است. پایتخت این کشور ورشو بوده و مردمش به زبان لهستانی سخن می گویند. سرشماری های انجام شده نشان می دهد که این کشور جمعیتی 38 میلیون و 680 هزار نفری دارد.  این کشور برای سال ها یکی از مهد های موسیقی، هنر و معماری محسوب می شد تا این که با وقوع جنگ جهانی دوم، آسیب های بسیاری شدید به آن وارد شد. با این حال هنوز این کشور از جمله برترین مقاصد گردشگری به حساب می آید که هر ساله میلیون ها نفر از آن دیدن می کنند. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری این کشور آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

لهستان

جاذبه های گردشگری لهستان

قلعه مالبورک

یکی دیگر از قلعه های زیبایی که در این کشور وجود دارد، قلعه مالبورک است که در نزدیکی شهری به همین اسم واقع شده است. این قلعه در سال 1271 توسط شوالیه های تتونیک ساخته شده و از آن به عنوان مقری برای مبارزه با دشمنان کشور و تعلیم نیرو های ورزیده استفاده می شده است. از مهم ترین ویژگی های ظاهری این قلعه زیبا می توان به رنگ قرمز آن اشاره کرد که تعبیری از خون هستند. متاسفانه در طول جنگ جهانی دوم قسمت های زیادی از این قلعه ویران شد اما مورد بازسازی قرار گرفت.

تپه های شنی اسکووینسکی

یکی از جاذبه های طبیعی بی نظیر این کشور تپه های شنی اسکووینسکی است که در شرق لهستان قرار دارد. ارتفاع بعضی از این تپه ها حتی به 40 متر نیز می رسد و به همین دلیل، افراد زیادی از آن دیدن می کنند. در طول سال تور های سافاری زیادی در این منطقه برگزار می شود که شما می توانید از آنها دیدن کنید. شن های این منطقه بسیار روان هستند و معمولا با ورزش باد، به سرعت تغییر می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از مردم با این تپه ها، تپه های متحرک می گویند.

اردوگاه کار اجباری آشویتس

لهستان

بدون تردید مهم ترین جاذبه گردشگری که در این کشور وجود دارد، اردوگاه کار اجباری آشویتس می باشد. این اردوگاه ها زمانی به عنوان کوره های مرگ شناخته می شدند. ارتش نازی های آلمانی در طول جنگ جهانی دوم هزاران نفر را در این مجموعه کشتند. بی تردید با هیچ زبان و نوشتاری نمی توان وحشت، ترس و دردی که در گوشه گوشه های این اردوگاه نفرین شده، وجود داشته را توصیف کرد. اتاق های گاز و کوره های آدم سوزی تنها بخش کوچکی از جنایاتی است که آلمانی ها در یان اردوگاه انجام داده اند. در سال 1979 این اردوگاه در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

قلعه واول

در این کشور قلعه های تاریخی زیادی وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها قلعه واول نام داشته و در شهر کراکف قرار دارد. شواهد باستان شناسی نشان می دهد که این منطقه از دوران پارینه سنگی، محلی برای زندگی شهری محسوب می شده و از همین رو از نظر تاریخی ارزش بسیار زیادی دارد. این قلعه اما در قرن 14 میلادی و به دستور پادشاه لهستان لواندویا ساخته شد. در حال حاضر قلعه واول به یک موزه تغییر کاربری داده که هر ساله افراد زیادی از آن دیدن می کنند. یکی از یادگارهای دوران شکوه این کشور یعنی شمشیر تاجگذاری در این قلعه نگهداری می شود.

بازار قدیمی ورشو

این بازار به مدت 5 قرن مهم ترین منطقه در پایتخت لهستان و قلب این شهر محسوب می شده است. در حال حاضر نیز این بازار یکی از شلوغ ترین قسمت های ورشو می باشد. معمولا یکی از مکان هایی که تور های گردشگری سفر خود را از آنجا شروع می کنند، این بازار می باشد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *