خانه » گوناگون » گردشگری » مهم‌ترین جاهای دیدنی در کشور دانمارک

مهم‌ترین جاهای دیدنی در کشور دانمارک

دانمارک یک کشور پادشاهی می باشد که در شمال اروپا و در شبه جزیره اسکاندیناوی واقع شده است. اداره آمار و سرشماری دانمارک در سال 2010 اعلام کرد که این شهر جمعیتی 5 میلیون و 500 هزار نفری دارد. بیش از 80 درصد مردم این کشور مسیحی لوتری هستند و به زبان دانمارکی سخن می گویند. دانمارک جنوبی ترین کشور در حوزه اسکاندیناوی است که تنها با کشور آلمان مرز مشترک دارد. دانمارک از جمله مرفه ترین کشور های دنیا می باشد و جالب است بدانید از نظر اختلاف درآمد مردم رتبه اول را دارد. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری این کشور آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

دانمارک

جاذبه های گردشگری دانمارک

کپنهاگ

کپنهاگ بزرگترین شهر و پایتخت این کشور می باشد که دارای جاذبه های گردشگری متنوع و محله های زیبا می باشد. این شهر از جمله محبوب ترین مقاصد گردشگری محسوب می شود چرا که هنوز بسیاری از محله های آن از دوران قرون وسطی دست نخورده باقی مانده اند و شما می توانید با قدم زدن در آنها احساس  کنید در حال راه رفتن در دل تاریخ هستید. در گوشه گوشه این شهر یک میلیون نفری، مکان های زیبا و دیدنی وجود دارد.از جمله مهم ترین این مکان های می توان به رستوران نوما، یکی از بهترین غذاخوری های دنیا اشاره کرد.

ادنسه

ادنسه یکی دیگر از شهر های مهم گردشگری این کشور است که از آن به عنوان جواهر جزایر اسکاندیناوی یاد می شود. این شهر محل تولد هانس کریستین اندرسون نیز می باشد. بیشتر جاذبه های ادنسه مربوط به ساختمان های قدیمی و سنتی هستند که قدمتشان بیش از 400 سال پیش بر می گردد. از میان مهم ترین سازه های تاریخی این شهر می توان به مقبره شاه کانوت اشاره کرد که در غرب ادنسه واقع شده و معماری زیبای گوتیکی دارد. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 700 هزار نفر از این شهر نسبتا کوچک دیدن می کنند.

جزایر فارو

دانمارک

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی دانمارک که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است، جزایر فارو می باشد. این جزیره ها بخش از حکومت دانمارک هستند اما از سال 1948 به آن ها مجوز خود گردانی اعطا شده است. این جزایر در محل تلاقی دریای شمال با دریای نروژ سر از آب در آورده اند. جالب است بدانید بخش های از فیلم پرطرفدار ارباب حلقه ها در این جزایر تصویر برداری شده اند. کلبه های چوبی، روستایی هایی که ماهی گیری می کنند و آب و هوای مناسب، دلایل کافی برای هر کسی محسوب می شوند تا این جزایر را در لیست مقصد های خود قرار دهد.

راسکیله

از دیگر شهر های مهم این کشور می توان به راسکیله اشاره کرد که محلی برای برگزاری یکی از مهم ترین فستیوال های دنیا، یعنی فستیوال قرون وسطی می باشد. هر ساله افراد زیادی از سراسر اروپا خود را به محیط باستانی این شهر می رسانند تا چند روز را به دور از تکنولوژی و با استفاده از امکانات 500 سال پیش سپری کنند. این شهر از جمله قدیمی ترین قسمت های دانمارک محسوب می شود به طوری که شواهد اخیر نشان داده اند، این شهر از زمان بت پرستی وایکینگ ها وجود داشته است.

پارک ملی Skjoldungernes

در بخش شمالی شهر راسکیله و در میان بخش های شیلند، یکی از بزرگترین پارک های دانمارک وجود دارد که با نام پارک ملی Skjoldungernes شناخته می شود. نه تنها زیبایی های طبیعی زیادی در این پارک وجود دارد، بلکه شما می تواند در آن از یکی از مهم ترین بنا های دینی دانمارک یعنی قبرستان باستانی وایکینگ ها دیدن کنید. گویا این قبرستان از دوران عصر آهن باقی مانده است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *