خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با مهم‌ترین دیدنی‌های اوکراین

آشنایی با مهم‌ترین دیدنی‌های اوکراین

اوکراین یکی از کشور های اروپایی است که در شرق این کشور واقع شده است. سرشماری ها نشان می دهد که این کشور جمعیتی 46 میلیون و 172 هزار نفری دارد. این بدان معنی است که اوکراین دومین کشور پرجمعیت در بلوک شرقی می باشد. پایتخت این کشور کیف بوده و مردم آن به زبان اوکراینی صحبت می کنند. اوکراین برای سال ها به دلیل جاذبه های گردشگری متعدد و فضای هنری، یکی از محبوب ترین مقاصد برای سفر محسوب می شد تا این که با دخالت های کشور روسیه، این کشور درگیر جنگ های داخلی شد. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری این کشور اطلاعات به دست بیاورید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

اوکراین

جاذبه های گردشگری اوکراین

میدان استقلال

از این میدان به عنوان قلب و مرکز کیف یاد می شود. مهم ترین ساختمان های دولتی و اداری شهر در اطراف این میدان قرار گرفته اند. بدون شک مهم ترین ویژگی میدان استقلال، تندیس 20 متری است که در بالای آن مجسمه یک سرباز انقلابی را نشان می دهد. مهم ترین اتفاق سیاسی کشور در این میدان رخ داده است، زمانی که مردم در این میدان تجمع کردند تا بر علیه حکومت دیکتاتوری اعتراض کنند. طرفداران یوشنکو برای یک هفته در این میدان سکونت کردند تا به مطالبات خود دست پیدا کنند. این موضوع در دنیا با نام انقلاب نارنجی شناخته می شود.

کلیسای سنت سوفیا

بیش از 80 درصد مردن اوکراین پیرو مسیحیت ارتوکس هستند. یکی از مهم ترین مراکز مذهبی در این کشور، در شمال کیف قرار دارد که با نام کلیسای سنت سوفیا شناخته می شود. از مهم ترین ویژگی های ظاهری این کلیسا می توان  به رنگ سبز آن اشاره کرد. در داخل آن نیز شما می توانید با طیف گسترده ای از آثار هنری و تاریخی آشنا شوید که از میان مهم ترین آنها می توان به نقاشی های ارنستو کاولی و مجسمه های اتسارو کرکوف اشاره کرد. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 1 میلیون نفر از این کلیسا دیدن می کنند.

موزه ملی چرنوبیل

اوکراین

یکی دیگر از مهم ترین جاذبه های گردشگری در کشور موزه ملی چرنوبیل می باشد. این روز ها کمتر کسی پیدا می شود که نامی از حادثه چرنوبیل نشنیده باشد. این موزه در واقع یک شهر است که به صورت کامل تخلیه شده است. امروزه می توان از بخش های خاصی از این شهر دیدن کرد. بعضی از قسمت های چرنوبیل هنوز آلوده به مواد هسته ای هستند و به همین دلیل است که چندان حمایتی از این موزه نمی شود. در بخشی از این موزه می توانید با مدال هایی که به قهرمانان این حادثه اهدا شده، آشنا شوید.

صومعه سنت میکائیل

از دیگر بنا های مذهبی که در این شهر وجود دارد و از شهرت بالایی نیز برخوردار می باشد، صومعه سنت میکائیل می باشد. این صومعه که به صومعه گنبد طلایی نیز معروف است، در طول سال افراد زیادی را مجذوب خود می کند. به دلیل رنگ نیلی زیبای این صومعه، می توان آن را از فواصل بسیار دور نیز تشخیص داد. این صومعه در قرون وسطی به دستور اسویاتوپوک ایزیاسلاویچ ساخته شده است. در حالی که معماری داخلی این بنا بیزانسی است، اما نمای خارجی آن به سبک باروکی ساخته شده است.

موزه ملی تاریخ جنگ وطن پرستانه

این موزه به تاریخ جنگ جهانی دوم و مشارکت اوکراینی ها در نبرد می پردازد. نازی ها در طول جنگ جهانی دوم بیش از نیمی از جمعیت اوکراین را کشتند و به همین دلیل، این نبرد برای مردم این کشور به نبردی وطن پرستانه تبدیل شد که در خلل آن فداکاری های زیادی انجام شد. امروزه می توانید با وسایل و ادوات به جا مانده از این نبر در این موزه آشنا شوید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *