خانه » سبک زندگی و خانه داری » نحوهٔ منجمد کردن

نحوهٔ منجمد کردن

هر چه فاصله زمانی یخ زدن مواد قرار داده شده در فریزر کوتاه تر باشد طعم و رنگ و خاصیت آنها بهتر حفظ خواهد شد.

برای رسیدن به هدف بایستی مقدار موادی  که هر بار جهت یخ زدن در داخل فریزر قرار داده می شوند مناسب ظرفیت هر یک از دستگاه های به کار برده شده باشد لذا با مراجعه به دستورالعمل های تعیین شده در دفترچه راهنمائی هر دستگاهی باید نحوه صحیح آن را مورد مطالعه قرار داد ولی به طور کلی مقدار موادی که هر بار جهت یخ زدن در فریزر قرار داده می شود معادل یک دهم ظرفیت کل فریزر یا برابر است با یک کیلو غذا برای هر فوت مکعب ظرفیت مفید فریزر حداکثر موادی که در یک فریزر هفت فوتی برای یک مرتبه یخ زدن قرار داده می شود برابر هفت کیلوگرم می باشد.

قبل از قرار دادن مواد غذائی جدید در خانه های مخصوص انجماد بایستی کلیه غذاهای قبلی را از این محل به خانه های دیگر فریزر انتقال داد و فریزر را تا زدن کلید مخصوص یا چرخانیدن درجه آن روی حداکثر قدرت انجماد تنظیم نمود. در این حال علاوه بر روشن شدن چراغ همیشگی فریزر چراغ دیگری نیز روشن خواهد گشت.

بهتر است بعد از چیده شدن مواد غذائی تازه در خانه مخصوص انجماد سریع درب فریزر به مدت بیست و چهار ساعت باز نگردد پس از گذشت مدت بیست و چهار ساعت می توان قدرت فعالیت فریزر را به حالت عادی برگردانیده و مواد غذائی یخ زده را با توجه به نوع آن در خانه ها و محل های دیگر پخش نمود.

منبع : aftabir.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

تاثیرات و استفاده از 6 نوع رنگ در آشپزخانه

امروزه اهل خانه بیشتر وقت خود را در آشپزخانه می‌ گذرانند و در حال حاضر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.