خانه » گوناگون » گردشگری » بازدید از برترین مکان‌های دیدنی در پرتغال

بازدید از برترین مکان‌های دیدنی در پرتغال

پرتغال یکی از مهم ترین کشور های اروپایی است که در جنوب غربی این قاره واقع شده است. سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده نشان می دهد که این کشور جمعیتی 10 میلیون و 352 هزار نفری دارد. پایتخت پرتغال لیسبون بوده و مردمش به زبان پرتغالی صحبت می کنند. این کشور از اولین گروه اعضای ناتو و اتحادیه اروپا به شمار می رود و از همین رو واحد پولش یورو می باشد. از پرتغال به عنوان غربی ترین کشور اروپا یاد می شود. این کشور همراه با همسایه اش اسپانیا، شبه جزیره ایبری را ایجاد می کنند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری پرتغال آشنا کنیم.

پرتغال

جاذبه های گردشگری پرتغال

صومعه آلکوباکا

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری و تاریخی که در این کشور قرار دارد، صومعه آلکوباکا می باشد که در شهر آلکوباکا واقع شده است. این ساختمان یکی از قدیمی ترین سازه های گوتیکی در پرتغال است به طوری مه بیش از 1200 سال قدمت دارد. این کلیسا دارای چندین درب ورودی است که اکثر آنها با نقوش ترسناک حکاکی شده اند. علاوه بر این، در داخل این صومعه نیز شما می توانید با طیف وسیعی از آثار هنری و تاریخی از سراسر دنیا مواجه شود. اکثر این مجموعه ها توسط دریانوردان پرتغالی به صومعه اهدا شده اند.

کابوجیراو

کابوجیراو منطقه ای در ساحل جنوبی مادیرا است. این منطقه بر روی تپه هایی به ارتفاع 570 متر واقع شده اند که بر روی خانه های مدرن ساخته شده اند. این خانه ها پنجره ای رو به دریا دارند و همچنین به وسیله یک تراز به یکدیگر متصل شده اند. بیشتر این خانه ها توسط ثروتمندان کشور خریداری شده اند اما تعدادی از آنها کاربرد توریستی دارند و شما می توانید از آنها دیدن کنید. یکی از بهترین بخش های کابوجیراو سکویی شیشه ای است که شما می توانید از آن بالا رفته و به یک منظره عالی از ساحل دست پیدا کنید.

کاپلا دوس اوسوس

پرتغال

یکی از ترسناک ترین مناطق دنیا در این کشور واقع شده است و کاپلا دوس اوسوس نام دارد. کاپلا دوس اوسوس در واقع یک صومعه قدیمی است که در زیرزمین آن بیش از 10 هزار اسکلت مرده قرار دارد. البته لازم به ذکر است که بیشتر این اسکلت ها به اجساد تعلق دارند که راهبان شهر اوورا تصمیم گرفتن به دلیل کمبود قبرستان، در این محل قرارشان بدهند. مسلما اگر روحیه لطیفی دارید، بهتر است از این مکان دیدن نکنید. اما جالب است بدانید که بیش از 60 درصد بازدیدکنندگان کاپلا دوس اوسوس را خانم ها تشکیل می دهند.

قلعه سائو خورخه

در پرتغال تعداد زیادی قلعه وجود دارد که مهم ترین آنها در لیسبون واقع شده است و قلعه سائو خورخه نام دارد. قدمت این قلعه زیبا به دوران روم باستان می رسد و از همین رو ارزش بسیار بالایی دارد. این قلعه بر روی یک تپه بیرون شهر قرار گرفته است و به همین دلیل شما از هر نقطه ای از لیسبون می توانید آن را مشاهده کنید. رومی ها برای مبارزه با ارتش کارتاژ ها این قلعه را ایجاد کرده بودند اما در سال 1857، قلعه سائو خورخه به شکل یک موزه تغییر کاربری داد.

کاخ ملی پنا

یکی دیگر از زیباترین سازه های این کشور کاخ ملی پنا نام دارد که در شهر به اسم پنا در نزدیکی لیسبون واقع شده است. این کاخ زیبا بر روی یکی از بلندترین تپه های شهر قرار دارد به طوری که به آن کاخ ابر ها می گویند چرا که بعضی از اوقات ابر ها به مناره های آن می رسند. در روز های آفتابی این کاخ حتی از لیسبون نیز قابل دیدن می شود.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *