خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی جاذبه‌های گردشگری در سوئیس

بررسی جاذبه‌های گردشگری در سوئیس

سوئیس یکی از کشور هیا اروپایی است که در اروپای غربی واقع شده است. بر اساس سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده، مشخص شد این کشور جمعیتی بالغ بر 7 میلیون و 532 هزار نفر دارد. از برن به عنوان پایتخت این کشور یاد می شود اما مهم ترین شهر های آن به ترتیب عبارت اند از زوریخ، بازل و ژنو. مردم این کشور به سه زبان فرانسوی، آلمانی و سوئیسی تسلط دارند و همچنین به دلیل وجود بانک ها و سازمان های بین المللی متعدد، انگلیسی نیز می فهمند. این سوئیس یکی از پیشرفته ترین کشور های اروپا است و به همین دلیل در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند. ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری آن آشنا می کنیم.

سوئیس

جاذبه های گردشگری سوئیس

آپنزل

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور که در تمام اروپا شناخته می شود، آپنزل می باشد. این منطقه یکی از زیباترین طبیعت های اروپا را دارد و به همین دلیل است که عاشقان طبیعت هر ساله به آن سفر می کنند. از آپنزل به عنوان بهترین مکان برای نشان دادن زیبایی های زندگی روستایی در کوه پایه های کوهستان آلپ یاد می شود. از جمله مهم ترین تفریحاتی که می توانید در این منطقه انجام بدهید، هاکینگ و طبیعت گردی می باشد.

ژنو

همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، ژنو یکی از مهم ترین شهر های این کشور است که به عنوان قطب اول توریسم در سوئیس شناخته می شود. در این شهر انواع ساختمان های قدیمی و خیابان های سنگ فرش شده وجود دارد که شما را با اروپای قرن هفدهمی می برند. علاوه بر این، ژنو به عنوان شهر بین الملل یاد می شود چرا که در تعداد زیادی مقر بین المللی مانند سازمان ملل متحد وجود دارد. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از 5 میلیون نفر از این شهر زیبا دیدن می کنند. در سال های اخیر بخش های مدرنی مانند فواره 154 متر نیز به این شهر اضافه شده اند.

تیچینو

سوئیس

سوئیس از جنوب با کشور ایتالیا همسایه است. یکی از نزدیک ترین شهر ها به مرز ایتالیا، تیچینو می باشد. این شهر به شدت تحت تاثیر فرهنگ ایتالیایی قرار گرفته است به طوری که حتی بسیاری از مردن آن به زبان ایتالیایی صحبت می کنند. معماری بیشتر قسمت شهر بیزانس ایتالیایی بوده و غذاها نیز شامل پیتزا و پاستا می شوند. از مهم ترین قسمت های تیچینو می توان به صخره های استیو اشاره کرد که یکی از نقاط مناسب برای سنگ نوردی محسوب می شود. همچنین در شمال این شهر یک قلعه قرون وسطایی وجود دارد که بیشتر قسمت هایش تخریب شده است.

بازل

یکی دیگر از شهر های مهم این کشور بازل است که در شمال غربی سوئیس واقع شده است. بازل به عنوان سومین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می شود که مردمش به بیشتر به زبان آلمانی صحبت می کنند. این شهر از جمله قسمت هایی است که بیشتر بافت های قدیمی خود را حفظ کرده است. بافت های گوتیکی فراوانی در این شهر وجود دارد که بیشتر به دلیل همسایه بودن با کشور آلمان می باشد. از بازل می تواند به یکی از آندرریت ترین شهر های اروپا و همچنین سوئیس اشاره کرد.

زوریخ

زوریخ مهم ترین شهر این کشور است که جمعیتی 1 میلیون نفری دارد. این بدان معنی است که بیش از یک هفتم مردم سوئیس در این کشور زندگی می کنند. در حال حاضر از زوریخ به عنوان بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی یاد می شود. چهارمین بورس مهم دنیا در این شهر وجود دارد و به همین دلیل است که سرمایه داران زیادی به آن هجوم آورده اند. زوریخ سرشار از جاذبه های تاریخی و مدرن است که می توانند مسافران را برای روز ها سرگرم کند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *