خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

معرفی جاذبه‌های گردشگری بلژیک

بلژیک یکی از کشور های اروپایی است که در غرب این قاره واقع شده است. بر اساس آمار ها این کشور جمعیتی بالغ بر 10 میلیون و 584 هزار نفر دارد. از بروکسل به عنوان بزرگترین شهر و پایتخت این کشور یاد می شود. مردم بلژیک به سه زبان فرانسوی، هلندی و آلمانی صحبت می کنند. از آنجایی که بروکسل یکی از کشور های اتحادیه اروپا می باشد، واحد پول آن یورو است. از این کشور به عنوان مرز رومی زبان ها و ژرمن ها یاد می شود. در سال های اخیر بلژیک به عنوان یکی از مهم ترین قطب های گردشگری منطقه شناخته می شود و به همین دلیل ما در این مقاله شما را با جاذبه های گردشگری آن آشنا می کنیم.

بلژیک

جاذبه های گردشگری بلژیک

کاخ برزگ

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور که در سراسر اروپا شناخته شده است، کاخ بزرگ می باشد. از این کاخ به عنوان یکی از زیباترین قصر های دنیا یاد می شود. این کاخ زیبا که در قرن 15 میلادی ساخته شده، یکی از مهم ترین آیتم های لیست میراث جهانی یونسکو به شمار می رود. همچنین در اطراف این کاخ 41 خانه مجلل قرن هفدهمی که مایسون دو روی نامیده می شوند، قرار دارد. معمولا در  طول سال بیش از 1 میلیون نفر از این کاخ زیبا که در بروکسل قرار دارد، دیدن می کنند.

ویلا امپاین

از این کشور همواره به عنوان خانه ای برای آرتیست ها و هنر های نوین یاد می شده است. با شروع قرن 20، سبکی جدید از هنر به اسم هنر دکو یا هنر تزیینی باب شد و این بلژیک بود که برای اولین بار به خود این جرات را داد تا از هنرمندان این سبک استفاده کند. ویلا امپاین یک عمارت وسیع است که توسط معماری سوئیسی به اسم میشل پولاک ساخته شده است. در ساخت این مجموعه از ترکیب تقارن و رنگ های تضاد استفاده شده و به همین دلیل از این عمارت به عنوان نماد هنر نوین یاد می شود. در حال حاضر ویلا امپاین مرکز فرهنگی برای گفت و گو های شرق و غرب به شمار می رود.

اتومیوم

بلژیک

یکی دیگر از سازه های زیبای بروکسل که به عنوان نماد بلژیک و این شهر شناخته می شود، سازه فلزی اتومیوم می باشد که در واقع یک پیشنما از اتم می باشد که در اطراف آن چند الکترون قرار دارد. اتومیوم در سال 1958 توسط آندره بارتکین با استفاده از 9 توپ فلزی 20 کیلویی ساخته شده است. یکی از مهم ترین ویژگی های اتومیوم حفظ تعادل این توپ ها می باشد که 120 متر ارتفاع دارند. نصب کردن این سازه تقریبا 4 ماه زمان برد که به خوبی نشان می دهد این موضوع چقدر سخت بوده است. امروزه هر کسی که به بروکسل می رود، از اتومیوم دیدن می کند.

موزه آلات موسیقی

در این کشور تعدادی از برترین موزه های دنیا قرار دارد که یکی از مهم ترین آنها موزه آلات موسیقی می باشد که در مجموعه مونت د آرت واقع شده است. در این موزه شما می توانید با بیش از 7 هزار آلت موسیقی مختلف آشنا شوید که از سراسر دنیا جمع آوری شده اند. یکی از بخش هایی که شاید برای شما جالب باشد، موسیقی ایرانی است که در آن می توانید با ساز هایی مانند سه تار آشنا شوید. این موزه در تمام روز های هفته به جز یکشنبه ها باز است و شما می توانید از آن دیدن کنید.

کلیسای جامع سنت میشل

این کلیسا که در سال 1547 ساخته شده به عنوان مهم ترین کلیسای کشور محسوب می شود. معماری این کلیسا گوتیک بوده و در آن از طراحی های آلمانی استفاده شده است. در داخل کلیسا نیز شما می توانید با طیف وسیعی از آثار هنری و تاریخی آشنا شوید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *