خانه » گوناگون » گردشگری » لیست جاذبه‌های دیدنی کشور بلغارستان

لیست جاذبه‌های دیدنی کشور بلغارستان

بلغارستان یک کشور اروپایی است که در جنوب شرفی این کشور واقع شده است. سرشماری ها نشان می دهد که این کشور جمعیتی 10 میلیون و 365 هزار نفری دارد. از صوفیه به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. جالب است بدانید که این کشور دارای بیشترین رشد جمعیت منفی در دنیا می باشد. مردم این کشور به زبان بلغاری صحبت می کنند و واحد پولی رسمی آنها لف می باشد. این در حالی است که بلغارستان در سال 2007 در اتحادیه اروپا به عضویت درامد ولی هنوز از یورو استفاده نمی کند. ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور آشنا می کنیم.

بلغارستان

جاذبه های گردشگری بلغارستان

صوفیه

همان طور که اشاره شد صوفیه پایتخت این کشور است و همچنین از آن به عنوان مهم ترین قطب گردشگری بلغارستان نیز یاد می شود. جالب است بدانید که در طول سال بیش از 2 میلوین نفر از این شهر دیدن می کنند. صوفیه از جمله شهر هایی است که برای سال ها تحت اشغال ترک ها بوده و به همین دلیل در بافت آن به راحتی می توانید تاثیر پذیری معماری اسلامی را مشاهده کنید. علاوه بر این، صوفیه یک شهری سنتی محسوب می شود و به همین دلیل افراد زیادی از صوفیه به عنوان یکی از جذاب ترین شهر های اروپا یاد می کنند.

بالچیک

این تفریح گاه سنتی یکی از قدیمی ترین ییلاق های بلغاری محسوب می شود که برای سال ها ملکه ماریا محسوب می شده است. مشاهدات نشان می دهد که بالچیک در قرن 5 قبل از میلاد ساخته شده است و از همین رو آن را به عنوان قدیمی ترین تفریحگاه دریایی دنیا می دانند. عمارتی که در این منطقه واقع شده به نوعی ترکیبی از معماری شرقی و غربی می باشد و به همین دلیل افراد زیادی دوست دارند از آن دیدن کنند. بالچیک در رو به روی دریای سیاه قرار دارد و جالب است بدانید در سال 1954 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

وارنا

بلغارستان

یکی دیگر از شهر های مهم این کشور که در طول سال افراد زیادی را جذب خود می کند، شهر ساحلی وارنا می باشد. این شهر بعد از صوفیه و پلوودیو به عنوان سومین شهر بزرگ بلغارستان محسوب می شود. این شهر در امتداد دریای سیاه و دریاچه وارنا قرار داد و به همین دلیل هم از نظر اقتصاد اهمیت بالایی دارد و هم یکی از قطب های گردشگری به حساب می آید. دولت بلغارستان در سال های اخیر با اتخاذ کردن سیاست های گردشگری جدید توانسته رونق را به این شهر برگرداند.

میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ

اگر بخواهیم از قلب این کشور صحبت کنیم حتما باید به میدان شاهزاده الکساندر باتنبرگ اشاره کرد. این میدان درست در مرکز صوفیه قرار دارد و در اطراف آن مهم ترین ساختمان های اداری و تجاری کشور بلغارستان قرار دارند. از جمله مهم تری دیدنی های این میدان می توان به فواره های آن اشاره کرد که 4 بار در طول روز فوران می کنند. تماشای فوران این فواره ها یکی از پرطرفدار ترین سرگرمی های صوفیه محسوب می شود. اسم این میدان نیز برگرفته از محبوب ترین شاهزاده بلغاری یعنی الکساندر جوزف باتنبرگ می باشد.

شهر بلوگراچیک

یکی از نماد های اصلی کشور بلغارستان در این شهر قرار دارد. در ارتفاعات شهر بلوگراچیک چندین نماد سنگی وجود دارند که رومی ها 4 قرن قبل از میلاد ساخته بوده اند و هنوز هم باقی مانده اند. این سنگ ها و صخره های چندین تنی یکی از عجایب امپراتوری روم محسوب می شود چرا که ساختن چنین مجسمه های دقیقی بدون داشتن ابزار مناسب بسیار سخت بوده است. با بازدید از این مجموعه هم کوه نوردی کرده اید و هم با یکی از زیباترین جاذبه های بلغارستان آشنا می شوید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *