خانه » گوناگون » گردشگری » لیست جاهای دیدنی در ارمنستان

لیست جاهای دیدنی در ارمنستان

ارمنستان یک کشور اروپایی است که در قفقاز جنوبی واقع شده است. سرشماری هایی که در سال 2010 انجام شده نشان می دهد که این کشور جمعیتی در حدود 2 میلیون و 972 هزار نفر دارد. از ایروان به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. مردم این کشور به زبان ارمنی صحبت می کنند و واحد پول رسمی شان درام می باشد. این کشور در سال های اخیر با تکیه کردن بر سیاست های جذب توریست موفق شد درامد خود را به بیش از 3 برابر افزایش بدهد. به همین دلیل ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور آشنا می کنیم.

ارمنستان

جاذبه های گردشگری ارمنستان

معبد گارنی

بدون تردید یکی از برجسته ترین مکان های دیدنی در این کشور معبد گارنی است که در 28 کیلومتری جنوب شرقی این کشور واقع شده است. از دیگر نام های این مکان می توان به معبد هایک ناهابت اشاره کرد. شواهد نشان می دهد که این معبد که در سبک بیزانس می باشد، در قرن 1 میلادی ساخته شده است. در سال 1984 این معبد در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. جالب است بدانید که دستور ساخت این معبد را تیرداد اول داده است. این پادشاه اشکانی معبد گارنی را به عنوان پیشکشی به درگاه الهه آسمان ساخته است.

کلیسای گغارت

در ارمنستان بناهای باستانی زیادی وجود دارد. کلیسای گغارت یکی از مهم ترین آنها محسوب می شود که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند. این کلیسا که در درده گغارت واقع شده است، در دو مرحله تکمیل شده است. بر گواه تاریخ، برای اولین بار خاندان زاکریان در سال های ابتدایی قرن 12 قسمت های اصلی این کلیسا را ساختند اما در اواخر قرن 13، زمین هایی که این کلیسا در آن ساخته شده اند به خانواده ای دیگر فروخته شد. آنها برای این که در کالبد کلی کلیسا تغییراتی ایجاد کنند، بنای اصلی را دگرگون کردند. امروزه این کلیسا به عنوان یک بنای تاریخی تحت اداره دولت ارمنستان می باشد.

شهر اجمیازین

ارمنستان

در شرق ایروان یکی از دیگر قطب های گردشگری این کشور وجود دارد. شهر اجمیازین در طول سال افراد زیادی را جذب خود می کند. اجمیازین به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت ارمنستان شناخته می شود و به عنوان مرکز مذهبی محسوب می شود. این شهر محل زندگی اسقف اعظم کشور می باشد و از همین رو اهمیت بالایی دارد. بیشتر قسمت های این شهر سنگ فرش شده اند و در ان می توانید با طیف گسترده ای از سازه های باشکوه مذهبی آشنا شوید. اما بدون شک مهم ترین بنایی که در این شهر وجود دارد، کلیسای جامه اجمیازین می باشد.

دریاچه سوان

در مرکز این کشور یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین دنیا واقع شده است. این دریاچه به عنوان یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی ارمنستان شناخته می شود. آب این دریاچه از رودخانه ها و چشمه های طبیعی که در صخره های اطراف قرار دارند تامین می شود. این دریاچه محل زندگی بسیاری از گونه های جانوری است. یکی از مهم ترین رویداد هایی که در این جزیره رخ می دهد، اقامت پرنده های مهاجر در ماه های گرم سال می باشد. البته ذکر این نکته واجب است که این دریاچه محافظت شده می باشد و تنها ماهیگیری در آن مجاز است.

دره گل ها

در شمال شرق ایروان می توانید با زیباترین دره این کشور آشنا شوید. این دره که با نام گل ها شناخته می شود، سرشار از جاذبه های طبیعی مختلف است. این منطقه کوهستانی در تابستان سرشار از گل های رنگارنگ می شود. شما می توانید با تله کابین از فراز این دره عبور کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *