خانه » گوناگون » گردشگری » عربستان سعودی و آشنایی با مکان‌های دیدنی

عربستان سعودی و آشنایی با مکان‌های دیدنی

عربستان سعودی به عنوان مهم ترین کشور مسلمان و عربی یاد می شود که در حوزه خلیج فارس واقع شده است. سرشماری ها نشان می دهد که این کشور جمعیتی در حدود 33 میلیون نفر دارد. از ریاض به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. واحد پول رسمی عربستان سعودی ریال سعودی بوده و مردمش به زبان عربی سخن می گویند. این کشور به عنوان بزرگترین تولید کننده نفت در خاورمیانه شناخته می شود و به دلیل فروش نفت پیشرفت فراوانی کرده است. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری عربستان سعودی بیشتر اطلاعات به دست بیاورید، ما را در ادامه همراهی کنید.

عربستان سعودی

جاذبه های گردشگری عربستان سعودی

کعبه

بدون تردید مهم ترین جاذبه گردشگری در کشور عربستان سعودی، کعبه می باشد. مسلمان ها بر این باور هستند که کعبه خانه خدا است و به همین دلیل هر ساله میلیون ها نفر از سراسر دنیا خود را به عربستان می رسانند تا بتوانند مراسم حج را به جا بیاورند. مسلمان ها باور دارند که این خانه مقدس ترین مکان در تمام دنیا است و به همین دلیل احترام زیادی برای آن قائل هستند. افسانه ها حکایت دارند که کعبه به دست ابراهیم و پسرش اسماعیل ساخته شده است. در طول سال بیش از 10 میلیون نفر از کعبه دیدن می کنند.

مسجد الحرام

یکی دیگر از مکان های مقدسی که در عربستان واقع شده، مسجد الحرام می باشد. در واقع کعبه نیز در میان این مسجد ساخته شده است. از مسجد الحرام به عنوان بزرگترین مسجد دنیای اسلام و قبله گاه مسلمانان یاد می شود. بر اساس آیین اسلام، انسان و یا هر موجود زنده ای که وارد این مسجد شود نباید صدمه ببنید. این بدان معنی است که حتی کشتن پشه در این مسجد حرام می باشد. در صدر اسلام این مسجد بسیار کوچک بود اما با گذشت زمان، خانه های اطراف این مسجد خریداری شد و کم کم به مساحت مسجد الحرام اضافه شد.

مداین صالح

عربستان سعودی

مداین صالح یکی از باستانی ترین مکان های کشور عربستان می باشد به طوری که تاریخ آن به 100 سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. شما می توانید با این بنای سنگی در شمال عربستان و منطقه ای به اسم دومه الجندل آشنا شوید. در درون این بنا بیش از 50 سنگ نوشته وجود دارد که برخی از آنها توسط اقوامی مانند نبطیان و ثمود نوشته شده اند. این بنا در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و از همین رو ارزش بسیار بالایی دارد. همچنین جالب است بدانید که در سال های اخیر بیش از 111 قبر در این مجموعه کشف کرده اند.

مسجد النبی

مسجد النبی یکی از 3 مسجد مهم در اسلام محسوب می شود چرا که این مسجد محل دقن پیامبر اسلام یعنی حضرت محمد می باشد. به همین دلیل است که برخی به این مسجد حرم نبوی نیز می گویند. این مسجد تاریخی در مدینه قرار دارد. بعد از این که مسلمانان به شهر مدینه مهاجرت کردند، پیامبر دستور ساخت این مسجد را داد و به نوعی ساخت این مسجد به عنوان شروع تاریخ اسلام شناخته می شود. از دیگر قسمت های این مسجد می توان به روضه نبوی اشاره کرد که حد فاصل قبر پیامبر تا منبر می باشد که با فرشی سبز پوشیده شده است.

جزیره تیران

اگر به اماکن تاریخی و مذهبی علاقه ای ندارید، به شما پیشنهاد می دهیم که از جزیره تیران دیدن کنید. این جزیره برای سال ها محل مناقشه عربستان و مصر بوده و در نزدیکی صحرای سینا واقع شده است. در سال های اخیر عربستان مکان های تفریحی و رفاهی زیادی را در جزیره تیران ساخته و از همین رو گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *