خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی جاذبه‌های گردشگری کشور لائوس

بررسی جاذبه‌های گردشگری کشور لائوس

لائوس یکی از کشور های آسیایی می باشد که در جنوب شرقی این قاره واقع شده است. سرشماری ها حاکی از این است که لائوس جمعیتی در حدود 6 میلیون و 521 هزار نفر دارد. از وین تیان به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. واحد پول رسمی این کشور کیبپ بوده و مردمش به زبان هندو چینی سخن می گویند. این کشور برای سال ها یک پادشاهی بود که در طول جنگ جهانی توسط ژاپن اشغال شد و بعد از آن نیز بخشی از مستعمره های فرانسه بود تا این که در سال 1953 استقلال کسب کرد. ما در این مقاله شما را با مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور آشنا می کنیم.

لائوس

جاذبه های گردشگری لائوس

لوانگ پروبانگ

همان گونه که اشاره شد لائوس یک کشور پادشاهی بود تا این که توسط انقلاب کمونیست ها سیستمش تغییر پیدا کرد. لوانگ پروبانگ یکی از شهر های مهم در دوران پادشاهی این کشور بود که تمام ویژگی های یک شهر سلطنتی را داشت. در حال حاضر از این شهر کوچک به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کشور یاد می شود. شما می توانید در لوانگ پروبانگ با مکان های باشکوه متعددی مانند معبد های سنتی و خانه های کوچک سلطنتی آشنا شوید. در طول سال بیش از 300 هزار نفر از این شهر کوچک دیدن می کنند.

رودخانه مکونگ

این کشور مانند بیشتر کشور های جنوب شرق آسیا طبیعت بکر و دست نخورده ای دارد. یکی از مهم ترین بخش های این طبیعت مربوط به رودخانه مکونگ می شود. این رودخانه با 4350 متر طول به عنوان طولانی ترین رودخانه در آسیای جنوب شرقی محسوب می شود. از مهم ترین تفریحاتی که در این منطقه می توان انجام داد، رفتینگ و قایق سواری می باشد. در اطراف این رودخانه می توانید با تندیس های گوناگونی از بودا آشنا شوید که اکثرا از برنز یا طلا ساخته شده اند.

ونگ وینگ

لائوس

یکی دیگر از شهر های توریستی این کشور که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است، شهر ونگ وینگ می باشد. این شهر زیبا تنها 4 ساعت از پایتخت فاصله دارد و شما می توانید به راحتی از آن دیدن کنید. طبیعت وحشی و بافت سنتی باعث می شود تا در طول سال افراد زیادی از این شهر زیبا بازدید کنند. این شهر در دوران فرانسوی ها پیشرفت های زیادی کرد چرا که آنها از تپه های آهکی که در اطراف این شهر قرار دارد استفاده می کردند. تا قرن 17 میلادی بیش از 500 خانواده فرانسوی در این شهر زندگی می کردند.

فادات لانگ

بیشتر مردم این کشور را بودایی ها تشکیل داده اند و به همین دلیل در اکثر شهر های این کشور می توانید معابد مختلفی را مشاهده کنید. مشهور ترین و زیباترین معبد در این کشور بدون هیچ شکی معبد فادات لانگ می باشد. این بنای زیبای طلایی معماری منحصر به فرد و باشکوهی دارد که چشم هر بیننده ای را مسحور می کند. شما می توانید با این معبد زیبا در پایتخت این کشور یعنی وین تیان آشنا شوید. این معبد از چند سطح ساخته شده است که هر کدام از آنها به روشنگری های بودا تعلق دارند. هر ساله در این معبد چند مراسم مذهبی بزرگ برگزار می شود.

غارهای پاکیئو

شما می توانید این غار ها را در شمال کشور و در نزدیکی رودخانه معروف مکونگ مشاهده کنید. چیزی که این غار ها را مشهور و منحصر به فرد می کند، مجسمه های سنگی هستند که به قرن 9 میلادی تعلق دارند. این مجسمه های کوچک هر کدام پورتره ای از صورت بودا هستند که مردم در طول سال ها ساخته اند. بازدید از این غار ها می تواند تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *