خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی دیدنی‌های مهم کشور بحرین

بررسی دیدنی‌های مهم کشور بحرین

بحرین یکی از کشور های کوچک آسیایی است که در خلیج فارس واقع شده است. این کشور جزیره ای بر اساس سرشماری ها جمعیتی در حدود 1 میلیون و 46 هزار نفر دارد. از منامه به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور پادشاهی یاد می شود. دینار واحد پول رسمی بحرین بوده و مردمش به زبان عربی صحبت می کنند. بیشترین منابع بحرین را مانند دیگر کشور های عربی، نفت، گاز و مروارید تشکیل داده اند. از سال 1783 این کشور تحت حاکمیت خاندان آل خلیفه اداره می شود. اگر دوست دارید بیشتر با جاذبه های گردشگری این کشور بیشتر آشنا شوید، ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

بحرین

جاذبه های گردشگری بحرین

منامه

بدون تردید اولین جایی که به شما توصیه می شود به آن سفر کنید، پایتخت این کشور یعنی منامه می باشد. این شهر سنت های عربی و معماری مدرن را تلفیق کرده و به همین دلیل است که در سال 2012 این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی جهان عرب نام گرفت. این شهر سرشار از ساختمان های بلند و آسمان خراش می باشد که از میان مهم ترین آنها می توان به برج های دو قلو اشاره کرد که به عنوان یکی از مهم ترین مراکز تجاری آسیا شناخته می شوند. اگر به بخش های سنتین شهر علاقه دارید توصیه می کنیم که از بازار باب البحرین دیدن کنید.

ریفا

یکی دیگر از شهر هایی که حتما باید بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، ریفا می باشد. این شهر یکی از بخش های قدیمی بحرین است و به همین دلیل در آن می توانید با طیف وسیعی از دیدنی های تاریخی آشنا شوید. از میان مهم ترین بناهای تاریخی ریفا می توان به مواردی مانند قلعه گلی ریفا اشاره کرد که در سال 1452 ساخته شده است. این منطقه برای سال ها مقر اصلی سکونت نیروهای بریتانیایی بوده و از همین رو شما می توانید هنوز هم با برخی از آثار به جا مانده از بریتانیایی ها مانند توپ های جنگی آشنا شوید.

محرق

بحرین

برای سال ها محرق به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شد تا این که در سال 1932 منامه به پایتختی رسید. محرق یک شهر جزیره ای است که مردم آن بیشتر به صید ماهی و مروارید می پردازند. در سال های اخیر دولت بحرین اقدام به ساختن چندین جزیره مصنوعی در اطراف محرق کرده است. هدف از ساخت این جزیره های مصنوعی پرورش مروارید می باشد. با این که محرق دیگر آن رونق سابق را ندارد اما هنوز هم به عنوان یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری این کشور شناخته می شود.

بنی جمره

بنی جمره نام روستایی در شمال غربی این کشور است که در سال های اخیر به شهرت جهانی دست پیدا کرده است. این روستا به دلیل فعالیت ساکنینش شناخته می شود. مردم این روستا هنوز هم سنتی قدیمی خود که دوختن لباس های محلی می باشد را ادامه داده اند. هر ساله در این روستا چندین فستیوال فرهنگی برگزار می شود که یکی از مهم ترین آنها جشنواره لباس های رنگی می باشد. این روستای کوچک که خانه ها به هم چسبیده اند در طول سال میزبان بیش از 150 هزار نفر می باشد. بعضی ها اعتقاد دارند که رونق توریست باعث شده تا مردم دست از فعالیت های سنتی خود مانند دوخت لباس دست بردارند.

مدینه حمد

از مدینه حمد به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور یاد می شود. جالب است بدانید که نام این شهر برگرفته از اسم حمد ابن عیسی آل خلیفه پادشاه کنونی بحرین می باشد. شما می توانید در این شهر با طیف گسترده ای از جاذبه های فرهنگی مانند موزه های هنری و گالری های نقاشی آشنا شوید. مدینه حمد جدیدترین شهر این کشور به شمار می رود.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *