خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی جاذبه‌های گردشگری اردن

بررسی جاذبه‌های گردشگری اردن

اردن یکی از کشور های عربی است که در حوزه خلیج فارس واقع شده است. سرشماری های حاکی از این هستند که این کشور جمعیتی بالغ بر 10 میلیون نفر دارد. از امان به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. واحد پول رسمی اردن دینار بوده و مردمش به زبان عربی صحبت می کنند. اردن از جمله کشور های عربی است که به دریا راه ندارد و با خشکی احاطه شده است. اردن یکی از قدیمی ترین کشور های منطقه می باشد به طوری که نبطی ها اصالتی اردنی دارند. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این کشور بیشتر آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

اردن

جاذبه های گردشگری اردن

پترا

بدون تردید مهم ترین جاذبه گردشگری که در این کشور وجود دارد، پترا می باشد. پترا یک شهر باستانی است که در دل کوه ساخته شده است. این شهر لقب های مختلفی دارد که از میان مهم ترین آنها می توان به شهر سرخ اشاره کرد. پترا برای سال ها به عنوان پایتخت نبطی ها شناخته می شد تا این که بعد از حمله رومی ها، این شهر به دست آنها افتاد. البته رومی ها به دلیل شکوه و زیبایی که این شهر داشت دست به تخریب آن نزدند. امروزه این شهر در میراث جهانی یونسکو ثبت شده و یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری در خاورمیانه محسوب می شود.

جراش

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، این کشو به دست رومی ها افتاده بوده است و به همین دلیل شما می توانید امروزه در اردن با برخی از مکان های باستانی رومی آشنا شوید که برجسته ترین آنها که هنوز هم سالم مانده، جراش می باشد. جراش به خوبی شما را با اصطلاح طاق های هادریان آشنا می کند. این بنا که به قرن دوم میلادی تعلق دارد، به خوبی می تواند شکوه امپراتوری رومی ها را نشان بدهد. جراش در گذشته یک ورزشگاه برای مسابقه های اسب دوانی و ارابه سواری بوده است.

وادی روم

اردن

وادی روم یک روستای کوچک باستانی است که در بیابان های این کشور واقع شده است. وادی روم یکی از قسمت هایی که شباهت های بسیاری به مریخ دارد و از همین رو دانشمندان بسیاری از تحقیقات خود را در این منطقه انجام می دهند. امروزه کسی ساکن وادی روم نیست اما هنوز هم هر از گاهی بادیه نشین های عربی از وادی روم عبور می کنند. معمولا بعد از شنیدن نام بیابان به یاد تپه ای ماسه ای و شن های روان می افتیم اما این منطقه دارای کوه و صخره های سرخ گرانیتی می باشد.

دریای مرده

همان طور که گفتیم این کشور به هیچ دریایی راه ندارد. دریای مرده در واقع نام یک دریاچه بزرگ در اردن است که یکی از مهم ترین مکان های دیدنی آن نیز محسوب می شود. این دریاچه در پایین ترین سطح زمین واقع شده است. ارتفاع این دریاچه از سطح دریا 480 متر می باشد. این ارتفاع زیاد و نمک بالا باعث شده تا هیچ جانداری نتواند در این دریا زندگی کند. به همین دلیل به این دریاچه، بحر المیت یا دریای مرده می گویند. داستان های زیادی در مورد دریای مرده وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها اعتقاد دارند عیسی مسیح در آب این دریاچه غسل داده شده است.

الکرک

در اردن قلعه های بیایانی زیادی وجود دارد. الکرک یکی از مهم ترین آنها است که در شرق این کشور واقع شده است. قلعه الکرک یک مرکز نظامی بسیاری مستحکم بوده که در طول تاریخ در نبرد های بسیاری شرکت داشته است. جالب است بدانید که این قلعه در سال 1984 در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *