خانه » گوناگون » گردشگری » بررسی جاذبه‌های گردشگری در عراق

بررسی جاذبه‌های گردشگری در عراق

عرق یکی از کشور های عرب آسیایی است که در حوزه خلیج فارس واقع شده است. سرشماری ها نشان می دهد که این کشور جمعیتی در حدود 37 میلیون و 202 هزار نفر دارد. از بغداد به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. واحد پول عراق دینار بوده و مردمش به زبان عربی صحبت می کنند. عراق به عنوان مهد بسیاری از تمدن های قدیمی مانند سومری ها، آشوری ها و اکدی ها محسوب می شود. بیشتر درامد این کشور به نفت وابسته است. عراق یکی از بزرگترین تولید کننده های نفت در دنیا محسوب می شود. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری این کشور بیشتر آشنا شوید ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید.

عراق

جاذبه های گردشگری عراق

بغداد

این شهر یکی از باستانی ترین قسمت های منطقه است که سرشار از جاذبه های گردشگری می باشد. متاسفانه بیشتر این جاذبه های در طول حمله نیروهای آمریکایی آسیب دیده اند. این شهر برای قرن ها یکی از مهم ترین مراکز علمی و فرهنگی در جهان اسلام محسوب می شد و دانشمندان از سراسر بلاد اسلامی خود را به آن می رسانند. علاوه بر این بغداد مرکز چند حرم زیارتی نیز می باشد که همین موضوع باعث می شود تا در طول سال افراد زیادی از این شهر دیدن کنند.

نصب الشهید

یکی از مهم ترین بنا هایی که در شهر بغداد وجود دارد نصب الشهید می باشد. این بنای زیبا که یک یادبودی جنگی می باشد در شمال شرق شهر واقع شده است. نصب الشهید بنایی برای یادبود سربازان کشته شده در جنگ ایران و عراق می باشد. این بنا از مانند گنبدی است که از وسط نصف شده و رندگی فیروزه ای دارد. از آنجایی که این بنا در کرانه رود دجله ساخته شده، زیبایی های آن چند برابر شده اند. بازدید از این بنا برای عموم رایگان بوده و شما می توانید به راحتی وارد آن شوید.

کربلا

عراق

یکی از مهم ترین شهر های این کشور کربلا نام دارد که در طول سال میلیون ها نفر از آن دیدن می کنند. اگر زائران را به عنوان گردشگر حساب کنیم، کربلا دارای بیشترین میزان توریست در میان شهر های عراق می باشد. تنها در روز اربعین که به عنوان چهلمین روز در گذشت امام سوم شیعیان یعنی امام حسین شناخته می شود، بیش از 3 میلیون نفر به این شهر سفر می کنند. در کربلا اماکن گردشگری و رفاهی زیادی وجود ندارد و بیشتر امکانات مربوط به حرم امام سوم شیعیان می باشد.

طاق کسری

بدون تردید مهم ترین بنای تاریخی که در این کشور واقع شده، طاق کسری می باشد که در زمان ساسانیان ساخته شده است. این بنا در سال 1954 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این بنا بعد از پل گاومیشان به عنوان عرض ترین طاق باستانی جهان شناخته می شود. متاسفانه بیشترین آسیب های وارد شده به این طاق در زمان حمله اعراب به ایران اتفاق افتاد. اما جالب است بدانید که هنوز در سال بیش از 700 هزار نفر از خرابه های طاق کسری دیدن می کنند که بیشتر آنها را ایرانی ها تشکیل می دهند.

نجف

در عراق شهر های زیارتی زیادی وجود دارد که یکی از مهم ترین آنها نجف نام دارد. در این شهر حرم یکی از برجسته ترین افراد در تاریخ اسلام یعنی حضرت علی واقع شده است. شیعیان امام علی را به عنوان اولین امام و سنی ها نیز وی را به عنوان سومین خلیفه مسلمین می شناسند. همین موضوع باعث می شود تا از هر دو  فرقه مسلمان برای بازدید به این حرم به شهر سفر کنند. بیشتر معماری های بجا مانده از این حرم مربوط به دوران صفوی ها می باشد.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *