خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با دیدنی‌های کشور مغولستان

آشنایی با دیدنی‌های کشور مغولستان

مغولستان یکی از کشور های آسیایی است که در مرکز این قاره واقع شده است. سرشماری ها نشان می دهد که این کشور جمعیتی در حدود 2 میلیون و 951 هزار نفر دارد. از اولان باتور به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. واحد پول رسمی مغولستان توگروگ بوده و مردمش به زبان مغولی صحبت می کنند. مغولستان با این که نوزدهمین کشور وسیع دنیا است اما جمعیت بسیار کمی دارد. در واقع، مغولستان به عنوان کم تراکم ترین کشور دنیا شناخته می شود. این موضوع ریشه در آب و هوا و پوشش گیاهی این کشور دارد. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری مغولستان بیشتر آشنا شوید، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

مغولستان

جاذبه های گردشگری مغولستان

قراقروم

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور قراقروم نام دارد که باستانی ترین شهر مغولستان در نظر گرفته می شود. شما می توانید با این شهر زیبا و قدیمی در مرکز این کشور و در میان دشت بادخیز اورخون آشنا شوید. یکی از مهم ترین ویژگی های این منطقه مجسمه های سنگی هستند که در دور تا دور شهر احداث شده اند. این مجسمه ها که به شکل یک شیر نشسته می باشند، به عنوان نگهبان شهر به حساب می آیند.

دریاچه خوشگول

از دیگر مکان های دیدنی این کشور که حتما باید بازدید از آن را در لیست خود قرار دهید، می توان به دریاچه خوشگول اشاره کرد. این دریاچه که در کوهستان آبی واقع شده، یکی از دو دریاچه بزرگ کشور محسوب می شود. بیشتر توریست هایی که به این دریاچه سفر می کنند، روسی هستند چرا که خوشگول در همسایگی مرز روسیه قرار دارد. در سال های اخیر چندین مجتمع تفریحی و رفاهی در این منطقه احداث شده اند تا توریست ها آسان تر بتوانند در این منطقه اقامت کنند.

پارک ملی ترلج

مغولستان

در این کشور پارک های ملی متعددی وجود دارد که یکی از برترین آنها پارک ملی ترلج می باشد. این پارک که در جنوب کشور قرار دارد، محلی برای زندگی بسیاری از عشایر محسوب می شود. شما در حین بازدید از این پارک نه تنها می توانید از زیبایی های بی نظیر موجود در آن استفاده کنید، بلکه قادر هستید با زندگی و روش های سنتی عشایر مغولی آشنا شوید. جالب است بدانید که چنگیز خان مغول در این دشت زندگی می کرده است. از جمله تفریحات مفرحی که در این پارک می توانید تجربه کنید، اسب و شترسواری می باشد.

اولان باتار

همان طور که در بالا نیز اشاره شد، اولان باتار به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور شناخته می شود که بیش از 41 درصد جمعیت مغولستان در آن زندگی می کنند. بازدید از این شهر نیز زیبایی های خاص خود را دارد که از میان آنها می توان به انواع موزه ها و نمایشگاه های شهری اشاره کرد. یکی از برترین موزه هایی که در این شهر قرار دارد، موزه چنگیز خان مغول می باشد که شما در آن می توانید به صورت کامل با زندگی و فتوحات این فرمانروای بزرگ آشنا شوید.  یکی دیگر از مکان های دیدنی این شهر قلعه بوودخان نام دارد که در قرن 19 میلادی ساخته شده است.

پارک ملی آلتای توان بوود

یکی دیگر از پارک های ملی مهم این کشور پارک ملی آلتای توان بوود نام دارد که در شرق این کشور قرار دارد. این پارک یکی از وسیع ترین دشت های دنیا را دارد که در آن گله های اسب های وحشی زندگی می کنند. بازدید از این پارک می تواند یک تجربه فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند. در این پارک نیز قبیله های متعددی زندگی می کنند که هنوز هم به بسیاری از سنت های قدیمی خود وفادار مانده اند.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *