خانه » گوناگون » گردشگری » معرفی جاذبه‌های گردشگری تیمور شرقی

معرفی جاذبه‌های گردشگری تیمور شرقی

تیمور شرقی یک کشور کوچک در جنوب شرفی آسیا است که بر اساس سرشماری های انجام شده در سال 2010 جمعیتی در حدود 1 میلیون و 115 هزار نفر دارد. از دیلی به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر این کشور یاد می شود. واحد پول رسمی تیمور شرقی دلار آمریکا بوده و مردمش به زبان پرتغالی صحبت می کنند. این کشور برای قرن ها یکی از مستعمره های کشور پرتغال بود تا این که در سال 1999 استقلال خود را به دست آورد. در جریان این استقلال، بیش از هزاران نفر کشته شدند. اگر دوست دارید در مورد جاذبه های گردشگری تیمور شرقی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید، ما را در ادامه همراهی کنید.

تیمور شرقی

جاذبه های گردشگری تیمور شرقی

جزیره آتائورو

یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور که در طول سال هزاران نفر از آن دیدن می کنند، جزیره آتائورو نام دارد. این جزیره که در شمال کشور واقع شده، یکی از زیباترین قسمت های تیمور شرقی به حساب می آید. در سال های اخیر امکانات رفاهی و تفریحی زیادی را به این منطقه منتقل کرده اند و از همین رو تعداد توریست هایی که از این جزیره دیدن می کنند، دو برابر شده است. از جمله مهم ترین تفریحاتی که در این منطقه وجود دارد، می توان به جت اسکی، فلای بورد، قایق سواری و موج سواری اشاره کرد.

مجسمه کریستو

از دیگر جاذبه های مهم این کشور می توان از مجسمه کریستو یاد کرد که در پایتخت این کشور یعنی دیلی واقع شده است. کریستو مجسمه عیسی مسیح است که 27 متر ارتفاع داشته و در سال 1996 ساخته شده است. در واقع مجسمه کریستو هدیه ای از طرف حکومت اندونزی به منظور استقلال تیمور شرقی بوده است. در حال حاضر این مجسمه از پربازدید ترین قسمت های کشور است که در طول سال افراد زیادی از آن دیدن می کنند. مجسمه کریستو شباهت های بسیاری به مجسمه مسیح نجات بخش در ریو برزیل دارد.

کوهستان راملائو

تیمور شرقی

تیمور شرقی دارای طبیعت بسیاری زیبا و بکری می باشد و به همین دلیل بازدید از آنها می تواند حس بسیاری خوبی را در شما القا کند. کوهستان راملائو یکی از بی نظیر ترین قسمت های این کشور است که با نام روح جنگل نیز شناخته می شود. در این کوهستان پوشیده از درخت شما می توانید با طیف گسترده ای از حیوانات و گیاهان آشنا شوید. این کوهستان از جمله معدود قسمت هایی در دنیا است که هنوز در آن پانداها زندگی می کنند چرا که در قسمت شرقی آن درخت های خیزران وجود دارند.

پارک ملی نینوسانتانا

بازدید از پارک ملی نینوسانتانا به هیچ عنوان نباید از دست بدهید چرا که دیدنی های این پارک در هیچ جای دنیا نظیری ندارند. نه تنها زیبایی های طبیعی این پارک چشمان شما را مسحور می کنند، بلکه در آن می توانید با برخی از محلی ها آشنا شوید که در این پارک زندگی می کنند. مردم این منطقه هنوز به فرهنگ و سنت های خود پایدار هستند و از همین رو آشنایی با آنها می تواند یک تجربه فراموش نشدنی را برای شما رقم بزند. آمار ها نشان می دهد که در طول سال بیش از  400 هزار نفر از پارک ملی نینوسانتانا دیدن می کنند.

ساحل ماسه سفید

تیمور یک از کشور هایی است که از سه طرف به دریا راه دارد و از همین رو بیشتر جاذبه های آن را مناطق ساحلی تشکیل داده اند. یکی از مهم ترین سواحل این کشور ساحل ماسه سفید نام دارد که در جنوب غربی دیلی قرار دارد. اگر به دنبال محلی برای آرامش می گردید، این ساحل بهترین مکان محسوب می شود چرا که در این ساحل خبری از تفریحگاه های بزرگ و شلوغی نیست.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *