خانه » اخبار روز » کلاهبرداری با وعده استخدام

کلاهبرداری با وعده استخدام

خبرگزاری ایسنا: رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان فارس از شناسایی مدیر شرکتی جعلی در شیراز که با وعده استخدام، مبالغ زیادی را از هموطنان ما در سراسر کشور کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

 

سرهنگ حسینی در تشریح این خبر گفت: در راستای انجام وظایف پلیس فتا و کاهش تخلفات و جرایم در فضای مجازی، کارشناسان سایتی را که از طریق استخدام اقدام به کلاهبرداری از هموطنان در سراسر کشور کرده بود، شناسایی و اقدامات لازم را آغاز کردند.

 

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شد این شرکت که اقدام به استخدام 6000 نفر به عنوان نماینده در تمام استان ها جهت جمع آوری اطلاعات واحدهای صنفی و درج در نرم افزاری که قرار بود در آینده طراحی شود، کرده بود از هرکدام از متقاضیان استخدام و واحد صنفی مورد نظر مبلغی را دریافت می کرد.

 

حسینی با بیان اینکه در ادامه رسیدگی به پرونده مدیر شرکت در شیراز شناسایی و به این یگان احضار شد، تصریح کرد: برای جلوگیری از تضییع حقوق هموطنان، سایت شرکت مزبور مسدود و وجوه اخذ شده به شماره حساب متقاضیان استخدام مسترد شد.

 

وی به هموطنان بالاخص جوانان جویای کار هشدار داد: هوشیار باشید زیرا شیادان در همه حال منتظر فرصت و موقعیتی هستند تا از بی اطلاعی شما سوءاستفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری کنند و به تازگی با عنوان ایجاد شغل پردرآمد اقدام به این کار کردند، بنابراین به هر آگهی استخدامی که در سایت ها مشاهده می کنید اعتماد نکرده و به راحتی اطلاعات شناسنامه ای و وجه ابلاغی را در اختیارشان نگذارید.

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

عوارض بوتاکس پیشانی

با عوارض بوتاکس پیشانی اشنا شوید

در بوتاکس یک سم ضعیف شده که توسط نوعی باکتری تولید می شود به عضله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *