خانه » گوناگون » گردشگری » آشنایی با جاذبه‌های گردشگری دوحه

آشنایی با جاذبه‌های گردشگری دوحه

دوحه یکی از مهم ترین شهر هایی است که در حوزه خلیج فارس واقع شده و به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر قطر شناخته می شود. بر اساس سرشماری های انجام شده در سال 2010 جمعیت این شهر را چیزی در حدود 1 میلیون نفر تخمین زده اند. دوحه تا 50 سال پیش یک شهر جهان سومی بود که حتی بیشتر قسمت های آن آسفالت هم نداشت اما با سرمایه گذاری پول نفت بر روی رفاه و بهبود کشور، این شهر به سرعت به یکی از مهم ترین مراکز اقتصادی و گردشگری خاورمیانه تبدیل شد. اگر دوست دارید با جاذبه های گردشگری  این شهر بیشتر آشنا شوید، ما را ادامه همراهی کنید.

دوحه

جاذبه های گردشگری دوحه

تورهای سافاری

همان طور که می دانید کشور های عربی بیشتر به داشتن بیابان ها و صحراها شناخته می شوند و دوحه نیز از این موضوع مستثنا نیست. در اطراف این شهر صحراهای زیادی وجود دارد که سرشار از تپه های ماسه ای و شن های روان هستند. شما می توانید با استفاده از تور های سافاری به این مکان ها رفته و از زیبای های بی نظیر آنها استفاده کنید. از مهم ترین تفریحاتی که در این مناطق می توان تجربه کرد، شتر سواری می باشد. هر چند سرسره بازی بر روی تپه ها نیز هیجان خاص خود را دارد.

بازار قدیمی سوق واقف

یکی از جاذبه های این شهر که نمایانگر تاریخ دوحه می باشد، بازار قدیمی سوق واقف است که در شرق این شهر قرار دارد. این بازار هنوز هم سبک سنتی خود را حفظ کرده است و مردم برای خرید مایحتاج خود به آن سر می زنند. اگر دوست دارید با سنت و فرهنگ کردم این شهر آشنا شوید، بازدید از بازار قدیمی سوق واقف می تواند بهترین روش باشد. اگر به دنبال خرید سوغاتی برای خانواده و دوستان خود می کردید نیز پیشنهاد می دهیم به این بازار سر بزنید. شواهد نشان می دهد که این بازار بیش از 80 سال پیش ساخته شده است.

جزیره مصنوعی مروارید قطر

دوحه

قطر همواره در ساخت جزیره های مصنوعی در دنیا پیشرو بوده است. یکی از نمونه های عالی برای اثبات این موضوع جزیره مصنوعی مروارید قطر می باشد. این جزیره درست مانند مروارید است و امروزه یکی از مهم ترین مراکز تجاری کشور محسوب می شود. در امتداد سواحل این جزیره می توانید با طیف گسترده از ای خانه ها و ویلای های مجلل آشنا شوید. شاید هر کسی توان اجاره این ویلا ها را نداشته باشد اما بازدید از نمای آنها نیز جاذبه های خاص خود را دارد.

هتل اختاپوس

همان طور که می دانید جام جهانی 2022 در کشور قطر برگزار می شود و از همین رو مسئولین این کشور اقدام به ساخت بسیاری از تفریحگاه ها و مراکز رفاهی کرده اند. یکی از مهم ترین این هتل ها که در دوحه قرار دارد، هتل اختاپوس می باشد که دارای استخر های پیشرفته و همچنین زمین های خاکی است. در واقع این هتل بر روی آب شناور است و از بالا مانند یک اختاپوس دیده می شود. هر کدام از دست های این اختاپوس مسیری هستند که بر روی آنها برخی از امکانات تعبیه شده است.

منبع: www.parsi1.com

بدنسازی و نتاسب اندام

همچنین ببینید

هانوفر

سفر به شهر زیبای هانوفر در آلمان

هانوفر یکی از مهم ترین شهر های آلمان است که در شمال این کشور و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *